میسلار واتر چیست؟

میسلار واتر چیست؟

ارسال به دیگران:

با افزایش آلودگی‌های محیطی، فیشیال صورت نیز اهمیت بیشتری می‌یابد. شما می‌توانید این کار را به صورت پاکسازی پوست در خانه و آرایشگاه انجام دهید. در ادامه این مسیر باید به دقت از پوست خود نگهداری کنید تا دچار پیری زودرس نشود. در راه محافظت از پوست خود باید از محصولات متعددی مانند میسلار واتر، شوینده، تونر و انواع سرم‌ها استفاده کنید.

میسلارواترها در واقع اولین قدم در انجام روتین پوست است که به شما کمک می‌کند خطرناک‌ترین ذرات و مولکول‌ها را از پوست صورت خود حذف کنید. شما می‌توانید این کار را با کمترین هزینه انجام دهید. به شرطی که تمامی جزییات و نکات خرید تا استفاده از آن را بدانید.

به دلیل اهمیت انتخاب محصولات بهداشتی و مراقبت از پوست، می‌خواهیم در این مطلب به معرفی و بررسی پاک‌کننده آرایشی یا میسلار واتر بپردازیم. با ما همراه باشید.

آموزش پاکسازی صورت
آموزش پاکسازی صورت دریافت مدرک فنی و حرفه ای
ثبت نام و مشاوره رایگان

میسلار واتر چیست؟

اگر نمی‌دانید که میسلار واتر چیست این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید تا با تمام جزییات آن آشنا شوید.

این روزها که نگهداری و حفاظت از پوست اهمیت یافته، مراجعه به سالن‌های زیبایی برای پاکسازی پوست در آرایشگاه نیز افزایش یافته است. بسیاری از این افراد برای انجام پاکسازی صورت با دستگاه مراجعه می‌کنند و در نهایت با رضایت از پوست سالم به خانه بازمی‌گردند. اما همین افراد در منزل به رعایت روتین پوستی و حفاظت از پوست صورت خود اهمیتی نمی‌دهند.

ساده‌ترین کار برای حفاظت از پوست صورت انجام روتین‌های پوستی است. در اولین مرحله این روتین باید آرایش خود را پاک کنید. برای این کار باید از محصول بهداشتی به نام میسلار واتر استفاده نمایید. توجه داشته باشید که این محصول با شوینده‌ها و تونر متفاوت است.

میسلار واتر یا آب پاک کننده آرایش نوعی محصول مراقبت از پوست می‌باشد که از پایه آب و روغن تشکیل شده است. ترکیبات موجود در این محصول از گلیسرین و سورفاکتانت تشکیل شده که مولکول‌های سورفاکتانت در نهایت تبدیل به مایسل می‌شوند.

استفاده از میسلار واتر

مواد تشکیل دهنده:

 • امولسیفایر
 • سورفکتانت
 • حلال مواد و ذرات روغنی
 • آب
 • رایحه‌های عطری
 • عوامل نرم‌کننده
 • آب‌رسان
 • کمک امولسیفایر
 • نگهدارنده

مایسل‌ها در واقع همان ذرات مولکولی روغن هستند که به طور یکنواخت درون آب ترکیب شده‌اند. ترکیبات آب پاک کننده آرایش به صورت یکدست قابل مشاهده است و ظاهری شفاف، بی‌رنگ و شبیه به آب دارد. پس آن را با محلول‌های دوفاز اشتباه نگیرید.

مایسل‌ها دارای دو سر آب گریز و آب دوست در چیدمان ملکولی خود هستند. به همین خاطر می‌توانند به راحتی انواع مواد و ذرات آرایش را پاک کنند.

خرید میسلار واتر

آب پاک کننده برای از بین بردن آرایش صورت و چشم استفاده می‌شود. استفاده از آن برای تمامی افرادی که آرایش می‌کنند مهم و ضروری است. پس اگر شما نیز آرایش می‌کنید باید برای خریداری آن اقدام کنید. این محصول در واقع اولین قدم در روتین پوستی شماست.

برای خرید میسلار واتر نیازی نیست که حتما بهترین مارک میسلار واتر را تهیه نمایید.
در واقع تمامی آن‌ها فارغ از این که متعلق به چه برندی هستند، کار خود را به خوبی انجام می‌دهند. از جمله میسلار واتر خوب که در بازار وجود دارد می‌توانیم به میسلار واتر لورال، نئودرم، بایودرما، کامان، نیوساد، لافارر، دافی، گارنیه، چلنج، نفیس، سینره و شون اشاره نمود.

استفاده از میسلار واتر برای تمیز کردن آرایش چشم

نحوه استفاده از میسلار واتر

همانطور که قبلا هم به آن اشاره کردیم از این محصول برای پاک کردن آرایش استفاده می‌شود. در حقیقت قبل از شستشوی صورت باید آرایش خود را به وسیله پاک کننده آرایشی تمیز کنید.

شما می‌توانید از این مواد برای پاک کردن انواع مواد آرایشی در تمامی نقاط صورت استفاده نمایید. در حقیقت مایسل‌های موجود در آن ملکول‌های کروی هستند که قادر به پاکسازی تمام مواد آرایشی از روی پوست هستند. آن‌ها می‌توانند تمام ذرات کانسیلر، ریمل، کرم‌پودر، پرایمر و سایه‌های آرایشی را از روی پوست شما پاک کنند.

برای استفاده از این محصول فقط به پدهای آرایشی یکبار مصرف احتیاج دارید. همچنین می‌توانید از پنبه نیز برای این کار استفاده نمایید.

و اما نحوه استفاده از میسلار واتر چگونه است؟

برای استفاده از این محصول می‌توانید به سه روش عمل کنید. در ادامه این تکنیک‌ها را به همراه آموزش تصویری مطالعه می‌کنید.

روش اول استفاده از میسلار واتر

نحوه استفاده از میسلار واتر

در روش اول باید طبق مراحل زیر عمل کنید.

۱- ابتدا پنبه یا پد را آغشته به مقداری پاک‎‌کننده کنید.

۲- پنبه را به آرامی روی پوست صورت خود بکشید. توجه داشته باشید که در این روش نباید پد را با خشونت روی صورت بکشید. زیرا با تکرار این کار بعد از مدتی پوست شما دچار پیری زودرس می‌شود.
توجه داشته باشید که این کار را از مرکز صورت به سمت اطراف انجام دهید.همچنین بهتر است جهت حرکت دستتان به سمت بالا باشد تا از افتادگی پوست جلوگیری شود.

۳- بعد از اینکه تمامی مواد آرایشی از روی صورت شما پاک شد می‌توانید از فیس واش برای شستن صورت خود استفاده نمایید.

روش دوم استفاده از میسلار واتر

طرز استفاده از میسلار واتر

شما می‌توانید آرایش صورت خود را به طریقی دیگر توسط این محصول پاک کنید. برای این کار کافیست به ترتیب زیر عمل کنید.

۱-ابتدا پد یا پنبه را به مقداری آب پاک کننده آرایش آغشته کنید.

۲- پنبه را روی پوست خود به صورت دورانی حرکت دهید. توجه کنید که این کار را در جهت بالا انجام دهید.

۳- بعد از این که تمامی مواد آرایشی روی پوست خود را تمیز نمودید می‌توانید با استفاده از فیس براش و شوینده، صورت خود را بشویید.

استفاده از میسلار واتر برای آرایش چشم

نحوه استفاده از میسلار واتر برای آرایش چشم

در روش آخر می‌توانید استفاده از این محصول برای تمیز کردن آرایش چشم را بیاموزید.

۱- ابتدا پنبه را به مواد آب پاک‌کننده آرایشی آغشته کنید.

۲- پنبه یا پد را روی پلک خود قرار دهید و چند ثانیه صیر کنید. توجه داشته باشید نیازی به اعمال فشار بر روی پلک نیست و فقط پد را نگهدارید.

۳- بعد از چند ثانیه پد را روی پلک به سمت پایین بکشید. مشاهده می‌کنید که تمامی مواد آرایشی پاک شده‌اند.

آموزش اپیلاسیون
آموزش اپیلاسیون دریافت مدرک فنی و حرفه ای
ثبت نام و مشاوره رایگان

میسلار واتر مناسب چه نوع پوست‎‌هایی است؟

بسیاری از محصولات بهداشتی و آرایشی برای انواع پوست قابل استفاده نیست. اما آب پاک کننده آرایشی از این قاعده مستثنی است. حتی اگر پوست نازک و حساسی دارید نیز می‌توانید بدون نگرانی از این محصول استفاده کنید.

البته توجه داشته باشید که بهتر است محصول مناسب پوست خود را خریداری کنید. در این حالت جای هیچ گونه شک و شبهه‌ای باقی نمی‌ماند.

میسلار واتر پوست چرب علاوه بر تمیز کردن آرایش به شما در کنترل چربی‌های اضافه پوست کمک می‌کند. این محصول می‌تواند عرق و چربی‌های پوست را تا حدودی از منافذ صورت شما خارج کند. در نهایت به زیبایی پوست شما بیافزاید.

میسلار واتر پوست خشک به شما کمک می‌کند تا در کنار از بین بردن ذرات آرایشی، سلول‌های مرده پوست را نیز از بین ببرد. در این حالت نرمی و لطافت به پوست شما بازمی‌گردد.

نحوه استفاده از میسلارواتر برای انواع پوست

مزایای میسلار واتر

میسلارواتر از آن دسته محصولاتی است که مزایای بیشماری دارد. در عین حال معایب یا عوارض آن تنها در صورتی رخ می‌دهد که در انتخاب محصول مناسب اشتباه کرده باشید. در واقع با خرید محصول مناسب نوع پوستتان به احتمال زیاد درگیر عوارض آن نمی‌شوید. به همین خاطر بهتر است قبل از خرید این محصول یا هر محصول دیگری به ترکیبات آن توجه کنید. در صورت وجود ترکیباتی که به آن هستید، از خرید محصول خودداری نمایید.
البته عوارض این محصول عموما به صورت جوش زیرپوستی ظاهر می‌شود و بعد از چند روز از بین می‌رود پس جای نگرانی نیست.

حال نوبت به بررسی مزایای میسلار واتر می‌رسد. توجه داشته باشید که موارد عنوان شده در ادامه این مطلب برای تمامی انواع میسلارواتر و فارغ از هر برندی قابل استناد است. البته توجه داشته باشید که حتما محصول انتخابی شما مورد تایید سازمان بهداشت و موارد مربوطه باشد.

از بین بردن انواع آلودگی

اولین وظیفه این محصول، از بین بردن انواع آلودگی‌ها از پوست است. به نحوی که شما می‌توانید ذرات چربی، عرق و مواد آرایشی را به راحتی از پوست و منافذ صورت خود حذف کنید.

فرمولاسیون این محصول به نحوی است که مولکول‌های کروی آن قادر به از بین بردن هرگونه چربی از پوست هستند.

از بین بردن آلودگی‌ها با میسلار واتر یا آب پاک کننده

آبرسانی به پوست

در کنار از بین بردن آلودگی‌ها این محصول می‌تواند به آبرسانی پوست شما کمک کند. وجود عوامل آبرسان و نرم‌کننده این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بعد از استفاده از این ماده، نرمی و لطافت پوست خود را احساس کنید.
همچنین وجود ویتامین‌های مفید برای پوست به این کار کمک می‌کند.

قابل مصرف برای تمام نقاط

شما می‌توانید از این محصول برای تمامی نقاط صورت خود استفاده کنید. فرقی ندارد می‌خواهید از آن برای پاک کردن فاندیشن استفاده کنید یا فقط بخشی از مدل خط چشم خود را تمیز کنید. شما می‌توانید از آن برای چشم، پوست و لب استفاده نمایید.

سهولت در استفاده

استفاده از این محصول بسیار آسان و ساده است. شما برای این کار تنها به میسلار واتر و یک عدد پنبه یا پد یکبار مصرف دارید. برای استفاده از آن کافیست که پد را به آب پاک‌کننده آغشته کنید و آن را روی نقاط مورد نظر خود بکشید.

همچنین می‌توانید در هنگام سفر، آن را همراه خود داشته باشید تا برای تمیز کردن آرایش از آن استفاده کنید.

استفاده طولانی مدت

این محصول ایرادات دستمال مرطوب آرایشی را ندارد. در مورد دستمال‌ها، بعد از اولین استفاده باید به سرعت و در مدت زمان کمی مابقی آن‌ها استفاده شوند. در واقع با بازکردن درب آن، احتمال خشک شدن و از بین رفتن خاصیت پاک‌کنندگی آن‌ها بسیار زیاد است.
این در حالی است که شما می‌توانید تا رسیدن انقضای میسلارواترها بدون تغییر در ساختار و خواص، از آن‌ها استفاده نمایید.

استفاده بدون محدودیت از آب پاک کننده

فرق میسلار واتر با تونر چیست؟

به دلیل تشابهات ظاهری بین میسلارواتر و تونر، ممکن است افراد این دو را با یکدیگر اشتباه بگیرند و در هنگام استفاده به جای یکدیگر از آن استفاده نمایند. اما این دو محصول کاملا با یکدیگر متفاوت هستند.

تونر پوست نوعی محصول مراقبت از پوست است که در مرحله آخر روتین روزانه از آن استفاده می‌شود. این محصول بر پایه آب تهیه می‌شود و دارای ترکیباتی همچون اسید، آنتی اکسیدان، نوعی ضد التهاب‌ و روغن گیاهی می‌باشد. این در حالی است که آب پاک‌کننده از موادی بر پایه آب و روغن ساخته می‌شود.

مورد دوم در تفاوت میسلار واتر با تونر در نوع کاربرد آن است. شما از میسلارواتر برای تمیز کردن آرایش استفاده می‌کنید. این در حالیست که از تونر برای تنظیم pH پوست و منافذ پوست استفاده می‌شود.

همچنین توجه داشته باشید که فرق میسلار واتر با تونر را می‌توانید از ترتیب استفاده آن در روتین روزانه متوجه شوید. میسلارواتر در مرحله اول روتین، برای از بین بردن آرایش و چربی استفاده می‌شود. در حالی که از تونر در مرحله سوم و بعد از شستشوی صورت با شوینده استفاده می‌شود.

فرق میسلار واتر با تونر چیست؟

سخن پایانی

میسلار واتر محصولی ضروری برای افرادی است که به پوست خود اهمیت می‌دهند. اینمحصول که بر پایه آب و روغن است دارای ذراتی به نام مایسل است که تمامی آلودگی‌های روزانه پوست از جمله مواد آرایشی و چربی را از پوست شما حذف می‌کند.
استفاده از آن به مرحله اول روتین روزانه بازمی‌گردد و برای مصرف آن تنها به یک عدد پنبه احتیاج دارید.

تاثیرات استفاده از این محصول بعد از مدتی کاملا مشهود است به طوری که پوست سالم‌تر، شاداب‌تر و زیباتری خواهید داشت. بنابراین اگر سلامت پوست صورت برای شما مهم است و نمی‌خواهید درگیر پیری زودرس شوید، استفاده از این محصول مراقبتی را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

مهشید عزت پوری

آیا شما نیز تجربه استفاده از میسلار واتر را داشته‌اید؟ از چه برندی استفاده کرده‌اید؟ خوشحال میشیم تجربیاتتون رو با ما به اشتراک بذارید.

منبع: elle

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]
نظرات کاربران
اطلاع رسانی کن
guest
مثلا: نوشین جعفری
مثلا: me@example.com
برای اطلاع رسانی های و تخفیف های رز سرخ
0 کامنت
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنت ها

 • تماس با ۰۲۱۸۸۰۴۷۱۶۲
 • اینستاگرام رز سرخ
 • ارسال پیام در واتسپ
 • مشاوره رایگان

تماس با رز سرخ

۰۲۱۸۸۰۴۷۱۶۲


یا، ما با شما تماس می گیریم: