دوره آموزش کوتاهی موی کودک

ارائه مدرک رسمی فنی و حرفه ای

آموزش کوتاهی مو کودک در آموزشگاه آرایشگری زنانه رزسرخ توسط مربیان مجرب فنی حرفه ای برگزار می شود. این کلاس شامل تمام سرفصل های مربوط به آموزش کوتاه کردن موی کودک در فرم و اندازه های مختلف می شود. هنرجویان در پایان دوره آموزش کوتاهی مو کودکان، برای ورود به بازارکار آماده می شوند و قادر به دریافت مدرک فنی حرفه ای می باشند.

کلاس های این دوره در آموزشگاه رز سرخ مرحله به مرحله شما را با کلیه اصول این حرفه حساس آشنا می کند و تمام سرفصل های موردنیاز دوره مانند نحوه برخورد با کودک، آماده سازی و پیرایش موی کودک در مدل های مختلف را به طور کامل پوشش می دهد تا به یک متخصص ماهر در این زمینه تبدیل شوید.

بعلاوه پس از اتمام دوره می‌ توانیم شما هنرجویان عزیز را به سالن‌ های زیبایی معرفی کنیم تا فرصت ورود به دنیای کار حرفه ای را پیدا کنید. اگر شاغل هستید یا در تهران زندگی نمی کنید، نگران نباشید. ما در روزهای تعطیل نیز در کنارتان هستیم و شما را تا رسیدن به آرزوهای زیبایتان همراهی می کنیم.

کلاس کوتاهی مو
کلاس کوتاهی مو

  مزایای دوره رز سرخ

 • مشاوره رایگان تاسیس آرایشگاه زنانه
 • خدمات همه روزه، حتی روزهای تعطیل
 • ارتباط شما با سالن‌های آرایشی در صورت امکان😉
 • معرفی خوابگاه (مخصوص هنرجویان شهرستانی)
عکس مربی دوره کوتاهی موی کودک رز سرخ
مینا واسق مدرس بین المللی دوره کوتاهی موی کودک

سرفصل های دوره آموزش کوتاهی موی کودک

 • تحلیل روانشناسی کودک
 • آماده سازی و شستشوی موی کودک
 • پیرایش موی کودک
 • فرم دهی موی کودک
ثبت نام دوره کوتاهی موی کودک

نحوه برگزاری کلاس کوتاهی موی کودک

آموزش واقعی در محیط حرفه ای

دوره آموزش کوتاهی موی کودک در مجموعه رز سرخ به صورت کلاس های ۳ تا ۵ نفره برگزار می شود تا هنرجویان عزیز شرایط بهتری برای یادگیری و تمرین و تکرار داشته باشند. همچنین برای خانم های شاغل و عزیزانی که از شهرستان تشریف می آورند، امکان تشکیل کلاس ها در روزهای تعطیل نیز وجود دارد.

ابزارهای مورد نیاز آموزش کوتاهی کودک

جدیدترین تکنیک‌ها

ابزار مورد نیاز آموزش کوتاهی موی کودک شامل: انواع قیچی های مخصوص کوتاهی مو، انواع اسپری های فیکس کننده مو، آب پاش، شامپو، سشوار، اتوی مو، پیش بند یک بار و ماشین موزن برقی می شود. لازم به ذکر است که آموزشگاه فقط دستگاه های برقی را در اختیار هنرجویان قرار می دهد و شما عزیزان باید ابزار و لوازم مصرفی دوره را همراه داشته باشید.

هزینه دوره آموزش کوتاهی موی کودک

قیمت گذاری براساس نیاز شما
هزینه دوره کوتاهی مو
نام دوره: کوتاهی کودک
مدت آموزش: ۵ جلسه
مدت زمان دوره: ۱۰ ساعت
تعداد نفرات در کلاس: ۳ تا ۵ نفر
شهریه نیمه خصوصی: تومان
مهارت های ویژه ای که در دوره کوتاهی موی کودک یاد می گیرید

بعد از اتمام دوره کوتاهی موی کودک چه توانایی هایی کسب می کنید؟

پس از اتمام دوره اموزش کوتاه کردن موی کودک، شما با تمام ابزارهای مورد نیاز برای انجام کوتاهی موی کودک از جمله قیچی، ماشین مو زن برقی و انواع شانه ها آشنا می شوید و در کار با آنها حرفه ای خواهید شد.

تمام روش های حرفه ای برای کوتاه کردن مو را یاد می گیرید و با تمام متدهای روز دنیا برای کوتاه کردن موی کودکان آشنا می شوید و نحوه سرگرم کردن و برخورد مناسب با آنها را یاد می گیرید.

بازار کار کوتاهی موی کودک چطوره؟

موی کودکان به دلیل رشد زیاد باید مرتبا کوتاه شود. اگر شما در انجام کوتاهی موی کودک مسلط شوید، از اسباب بازی ها و سرگرمی های مناسب کودکان در حین انجام کار استفاده کنید، رابطه خوبی با کودکان برقرار کنید و فضای دلنشینی برای آنها فراهم کنید به سرعت مشتریان پر و پا قرصی پیدا خواهید کرد و می توانید با تلاش مستمر از این طریق به درآمد بالایی برسید.

چگونه متخصص کوتاهی کودک می شوید؟

در دوره آموزش کوتاهی موی کودک در آموزشگاه آرایشگری زنانه رز سرخ، شما ابتدا با نکات کلی برای کوتاه کردن مو شامل شستن اولیه، شانه کردن مو، استفاده از ابزار مناسب، مراحل کوتاه کردن مو و خشک کردن مو آشنا می شوید و تمام ریزه کاری های این رشته را یاد می گیرید. سپس نکات کلیدی برای کوتاه کردن موی کودک از جمله شرایط سنی، نحوه برخورد با شیطنت ها و تکان خوردن سر را به صورت کامل آموزش داده می شود.

چرا دوره کوتاهی موی کودکان پرطرفداره؟

رشد موهای کودکان بسیار سریع تر از بزرگسالان است. معمولا کودکان هنگام کوتاه کردن موهایشان بازیگوشی می کنند و آرام نمی نشینند. از این جهت والدین نمی توانند خودشان موهای کودک را کوتاه کنند زیرا این کار نیازمند تخصص و داشتن روحیه خوب برخورد با آنها می باشد. تمامی این موارد دلیل رونق کار در این رشته می باشد.
اینستاگرام رز سرخ
نمونه کار کوتاهی کودک
نمونه کار کوتاهی کودک
718 views
iran_dokht_gallery2 چقدررر طبیعی وعالی کاراتون😍😍
hamechiz.iran وای چقدر تمیز و نازه😍

مراحل آموزش کوتاهی موی کودکان

 • 1. قبل از هر چیز در دوره کوتاهی موی کودک با تحلیل روانشناسی کودک آشنا می شوید و نحوه رفتار با کودک را یاد می گیرید.
 • 2. در مرحله بعد مربی نحوه آماده کردن کودک و شستن سر او را به شما آموزش می دهد.
 • 3. سپس با تمام ابزار و وسایل مورد نیاز و اصول اولیه کوتاهی مو مانند تقسیم بندی موی سر آشنا می شوید.
 • 4. قدم بعدی آموزش اصول پیرایش موی کودک است که مرحله به مرحله توسط مربی به شما آموزش داده می شود.
 • 5. در مرحله پنجم فرم دهی به موی کودک را یاد می گیرید تا بتوانید مدل های مختلف را روی موی کودک پیاده کنید.
 • 6. در نهایت نیز تمام مباحثی را که در طول دوره آموزش دیده اید، روی مدل های مصنوعی و طبیعی تمرین می کنید.

آیا بعد از پایان دوره می توانم مشغول به کار شوم؟

ما در مجموعه رز سرخ در تلاش هستیم تا مانند دوره آموزش کوتاهی مو برای بزرگسالان، صفر تا صد کوتاهی مو کودک را نیز بر اساس سرفصل های تعیین شده از سوی سازمان فنی و حرفه ای، با جدیدترین متدهای آموزشی، ابزار و وسایل با کیفیت و توسط اساتید مجرب و کارآزموده به شما علاقه مندان آموزش دهیم. بنابراین در پایان دوره به تمام اصول و ریزه کاری های این حرفه مسلط شده و به طور کامل برای ورود به بازار کا آماده می شوید. البته لازم به ذکر است که میزان موفقیت شما در بازار کار به تلاش و پشتکار و البته توانایی های فردی شما نیز بستگی دارد.

درآمد شغل کوتاهی مو کودک در ایران چقدره؟

همانطور که می دانید با مدرک آرایشگری کوتاهی موی کودکان نمی توانید سالن آرایشگری تاسیس کنید. بنابراین برای شروع کسب و کار خود نیاز است که ابتدا در یک سالن آرایشگری شناخته شده صندلی اجاره کنید تا به تدریج و با کسب تجربه و مهارت در کارتان بتوانید مشتری های زیادی را جذب کنید. میزان درآمد شما به عوامل مختلفی مانند شهری که زندگی می کنید، سالنی که در آن کار می کنید، میزان تسلط شما به کار، تبلیغات، اخلاق و مشتری مداری شما بستگی دارد. بنابراین نمی توان یک عدد مشخصی را برای درآمد شغل کوتاهی مو کودک عنوان کرد. هرچقدر در کار خود پشتکار داشته باشید، صبور و با حوصله باشید، خلاقیت به خرج دهید و همیشه خود را آپدیت کنید، به درآمد بیشتری نیز دست پیدا می کنید.

آماده کردن کودکان برای کوتاهی مو

کوتاهی موی دختربچه یا پسربچه ها با بزرگسالان بسیار متفاوت است. کودکان دنیای متفاوتی دارند و آماده کردن آن ها برای کوتاهی موهایشان به دانش و تجربه و البته صبوری نیاز دارد. در این زمینه نکات مهمی وجود دارد که دانستن آن به شما کمک می کند هم شما و هم مشتری خردسال شما تجربه خوبی از در کنار هم بودن داشته باشید. برخی از این نکات را در ادامه بررسی می کنیم:

زمان مناسبی را برای کوتاهی انتخاب کنید

زمان مناسب برای کوتاهی وقتی است که کودک شاد است، غذا خورده، خوابیده و کاملا پرانرژی است. در این زمان شما به سادگی می توانید او را روی صندلی بنشانید و همزمان با سرگرم کردن او موهایش را کوتاه کنید. زمانی که کودک کسل یا گرسنه است به هیچ وجه اجازه نمی دهد کاری روی موهایش انجام دهید.

کودک را سرگرم کنید

برای سرگرم کردن کودک می توانید از پخش کردن آهنگ های شاد مخصوص کودکان استفاده کنید، با او حرف بزنید، برایش شعر بخوانید یا اسباب بازی های محبوب او را در اختیارش قرار دهید. گاهی نیز می توانید به او خوراکی بدهید تا با خوردن آن ها سرگرم شود.

به محیط آرایشگاه دقت کنید

یکی از نکاتی که شاید کمتر مورد توجه قرار بگیرد، قرار دادن یک بخش مجزا برای کودکان در آرایشگاه است. شما می توانید این بخش را با رنگ ها و اشکال فانتزی و شاد دیزاین کنید تا حس خوبی به کودک منتقل شده و بهتر بتواند با محیط ارتباط برقرار کند.

آموزش انواع مدل های کوتاهی موی کودک

برای کودکان نیز مانند بزرگسالان مدل های مختلفی وجود دارد که می توانید با توجه به حجم، قد، و سلیقه والدین آن ها بهترین مدل را انتخاب کنید. در ادامه برخی از مدل هایی که در دوره آموزش کوتاه کردن مو دخترانه و پسرانه آموزش داده می شود اشاره می کنیم:

۱. مدل موی مصری

مدل موی مصری که همان مدل موی باب با چتری صاف روی پیشانی است بسیار در میان دختربچه ها پرطرفدار است. در این مدل، موها به صورت صاف و یکدست تا زیر چانه کوتاه می شوند. چتری های نیز کاملا صاف و تا بالای ابروها کات می شوند. این مدل مو برای بسیاری از فرم های صورت مناسب است.

۲. مدل موی لیر

مدل موی لیر یا لایه ای هم برای موهای متوسط و بلند دختربچه ها و هم برای موهای کوتاه پسربچه ها مناسب است. در این مدل، موها به صورت طبقه طبقه کات می شوند و جلوه ای خاص و زیبا به موها می بخشند. این مدل مو را می توانید برای کوتاه کردن چتری نیز استفاده کنید.

۳. مدل موی قارچی

مدل موی قارچی یکی از محبوب ترین مدل های کوتاهی مو برای کودکان است. در این فرم کوتاهی، پشت مو کاملا کوتاه می شود و جلوی مو نیز خیلی بلند نیست و جلوی چشم را نمی گیرد. بنابراین نگهداری آن ساده است. اگر موهای کودک کم پشت است، مدل قارچی می تواند آن را پرپشت تر نشان دهد.

۴. مدل موی چتری

کوتاه کردن چتری ها می تواند چهره دختربچه ها را بسیار جذاب و زیبا کند. مدل های مختلفی برای کوتاه کردن جلوی موها وجود دارد. به عنوان مثال چتری صاف و پر، چتری یک طرفه، فرق وسط، لایه ای، پرده ای و … که هرکدام زیبایی خاص خود را دارند.

۵. مدل موی فید

کوتاهی مو مدل سایه یا فید یک مدل بسیار محبوب در میان آقایان است. این مدل کوتاهی مو برای پسربچه ها نیز جذابیت بسیاری دارد و می تواند استایلی شیک و متفاوت را برای آن ها ایجاد کند. ایجاد سایه در اطراف سر درجات مختلفی دارد که بسته به نظر مشتری انجام می شود.

دوره های مرتبط با کوتاهی موی کودک

مکمل آموزشی برای بهتر شدن
دوره آموزش کوتاهی مو دخترانه

دوره آموزش کوتاهی مو

دوره کوتاهی موی رز سرخ شما را به عنوان بهترین دوست قیچی تبدیل می‌کند تا بخشی جدانشدنی از زندگی همدیگر بشوید.

شروع قیمت:
دوره آموزش شینیون مو

دوره آموزش شینیون مو

با افزایش مهارت خود در این دوره می‌توانید انواع شینیون زیبا و شیک را برای مشتریانتان ایجاد کنید.

شروع قیمت:
دوره آموزش رنگ و مش مو

دوره آموزش رنگ و مش مو

بهترین ترکیب رنگ‌ها، انواع هایلایت، مش، دکلره و بسیاری مهارت دیگر را با جدیدترین تکنیک‌ها یاد خواهید گرفت.

شروع قیمت:

پاسخ به سوالات عمومی شما

در پایان دوره کوتاهی موی کودک چه مدرکی دریافت می کنم؟

پس از پایان دوره کوتاهی موی کودک، شما مدرک فنی حرفه ای با عنوان پیرایشگر موی کودک را دریافت می کنید.

هزینه دوره آموزش کوتاهی مو کودک چقدر است؟

هزینه شرکت در دوره های آموزش کوتاهی موی کودک آموزشگاه آرایشگری رز سرخ، متناسب با تمام بودجه ها طراحی شده است. از این جهت کلاس های این دوره به سه شکل خصوصی، نیمه خصوصی و گروهی برگزار می شود. سایر هزینه ها در صفحه هزینه دوره های آرایشگری در دسترس شما عزیزان می‌باشد.

چگونه می توانم از کیفیت کلاس های آموزشی شما مطمئن شوم؟

ما می‌توانید قبل از ثبت نام یک جلسه به طور آزمایشی در کلاس شرکت کنید تا با محیط کلاس و نحوه آموزش مربی آشنا شوید.

آیا میتونم با مدرک کوتاهی موی کودک سالن زیبایی تاسیس کنم؟

خیر. برای تاسیس سالن زیبایی باید دوره آرایش و پیرایش را بگذرانید یا در هفت دوره مربوط به مهارت های آرایش و پیرایش به صورت مجزا شرکت کنید.

آیا تمام ابزار مورد نیاز این دوره را خودمان باید تهیه کنیم؟

بله. الزامی است که هنرجویان ابزار دوره را همراه داشته باشند.

مدت زمان دوره آموزش کوتاهی موی کودک چقدر است؟

مدت زمان دوره آموزش کوتاهی مو کودک در آموزشگاه آرایشگری رزسرخ ۵ جلسه می باشد که امکان برگزاری کلاس ها به صورت نیمه فشرده و فشرده نیز بنا به درخواست هنرجویان وجود دارد.

من شاغل هستم. آیا امکان تشکیل کلاس‌ها در روزهای تعطیل هم وجود دارد؟

بله. آموزشگاه آرایشگری زنانه فنی حرفه ای رز سرخ برای رفاه حال عزیزان شهرستانی و یا افرادی که شاغل هستند،‌ کلاس‌های آموزشی را در روزهای جمعه و تعطیل نیز برگزار می‌کند.

آیا بعد از شرکت در دوره کوتاهی موی کودک میتونم سریع مشغول به کار بشم؟

بله سرفصل های تمام دوره های آموزشی در آموزشگاه آرایشگری رز سرخ، جهت ورود به بازار کار طراحی شده است.

نمایش سوالات بیشتر

ثبت نام آنلاین

کاربر گرامی، ثبت نام شما پس از انجام هماهنگی های لازم از طریق تماس تلفنی نهایی خوهد شد.


 • تماس با ۰۲۱۸۸۰۴۷۱۶۲
 • اینستاگرام رز سرخ
 • ارسال پیام در واتسپ
 • مشاوره رایگان

تماس با رز سرخ

۰۲۱۸۸۰۴۷۱۶۲


یا، ما با شما تماس می گیریم: