استفاده از کانسیلر سبز

کانسیلر چیست؟ نکات ضروری برای انتخاب یک کانسیلر مناسب

ارسال به دیگران:

کرم پودر تاثیر زیادی بر روی گریم و میکاپ شما دارد، اما گاهی به تنهایی کافی نیست. اگر جوش، تیرگی، لکه و ناهمواری بر روی پوست خود دارید و می‌خواهید آن‌ها را پنهان کنید، کانسیلر می‌تواند یک ابزار مفید در برنامه آرایشی شما باشد. اما بخاطر داشته باشید که نحوه استفاده از کانسلیر به اندازه خود کانسیلر مهم است. اگر بهترین کانسیلر جهان را هم داشته باشید اما به روش غلطی از آن استفاده کنید، تاثیر منفی بر روی آرایش صورت شما خواهد داشت. آیا می‌خواهید بدانید کانسیلر چیست و چگونه می توانید بهترین کانسیلر را انتخاب کنید؟ پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. همچنین اگر علاقه مند به یادگیری و کسب درآمد در حوزه گریم و میکاپ عروس هستید، در دوره آموزش آرایش عروس شرکت کنید و اگر به فکر تاسیس سالن آرایشگری هستید قبل از هر چیز باید اقدام به دریافت مدرک فنی حرفه ای در رشته آموزش آرایش و پیرایش کنید.

کانسیلر چیست؟

کانسیلر در واقع یک محصول کوچک بسیار قدرتمند و همه کاره است که به روش‌های مختلفی قابل استفاده است. کانسیلر شبیه به کرم پودر است، با این تفاوت که غلیظ‌تر است و با پوشاندن رنگدانه‌ها نقایص پوست مثل تیرگی، لکه‌ها و موارد دیگر را پنهان می‌کند.

انواع کانسیلر

انواع کانسیلر با برند های مختلف به بازار عرضه می‌شوند که هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. به طور کلی کانسیلرها را با توجه به فرمولاسیون به کار رفته در آن‌ها می‌توان به ۴ دسته تقسیم‌بندی کرد: 

 • کانسیلر مایع
 • کانسیلر کرمی
 • کانسیلر مومی
 • کانسیلر استیکی

نحوه استفاده از کانسیلر

۱- انتخاب کانسیلر مناسب رنگ پوست شما

کانسیلر در اشکال و رنگ‌های مختلفی ارائه می‌شود. بنابراین ابتدا باید پوست خود را بررسی کنید تا بتوانید نیاز خود را تعیین کنید. آیا می‌خواهید آکنه‌های خود را بپوشانید؟ گودی زیر چشم؟ جای زخم یا لکه‌های پوستی؟ پس از تعیین آنچه می‌خواهید پنهان کنید، می‌توانید رنگ و سایه مناسب را انتخاب کنید.

استفاده از کانسیلر و کانتور
 • کانسیلر رنگ سبز برای کاهش قرمزی استفاده می‌شود.
 • کانسیلر رنگ زرد صورت شما را روشن می‌کند.
 • کانسیلر بنفش کمرنگ می‌تواند به یکنواختی رنگ چهره کمک کند.
 • کانسیلر نارنجی یا قرمز برای پوشاندن لکه‌های بنفش یا تیره استفاده می‌شود.
 • برای جای زخم یا زیر چشم، از یک کانسیلر ۲-۱ درجه روشن‌تر از رنگ طبیعی پوست خود استفاده کنید. قبل از انتخاب سایه، تن پوست خود را تشخیص دهید. مراقب باشید سایه بیش از حد روشن نشود، در غیر این صورت ممکن است چهره شما حالت خاکستری پیدا کند.
 • برای مطابقت رنگی بیشتر، کانسیلر را روی صورت خود آزمایش کنید نه روی دست‌ها. همچنین حتما کانسیلر را روی پوست بدون آرایش خود تست کنید.

۲- انتخاب کانسیلر مناسب نوع پوست شما

کانسیلرها انواع مختلفی دارند که هرکدام پوشش خاص خود را ارائه می‌دهند. همچنین برخی از آن‌ها برای بعضی از انواع پوست بهتر از انواع دیگر هستند. شما می‌توانید با توجه به نوع پوست خود و نیازی که دارید، کانسیلر مناسب خود را انتخاب کنید.

 • اگر منافذ بزرگ و پوست چربی دارید، از کانسلیرهای کرمی و استیکی استفاده نکنید، زیرا باعث بزرگتر جلوه دادن منافذ پوست می‌شوند. به جای آن بهتر است به دنبال کانسیلر مایع باشید.
 • برای آکنه از کانسیلر مدادی استفاده کنید، زیرا لبه نوک تیز آن استفاده از آن را در اطراف لکه‌های آکنه آسان می‌کند. کانسیلرهای غلیظ و کرمی نیز موثر هستند زیرا می‌توانند لکه‌ها و نقایص پوستی را به خوبی بپوشانند.
 • نکات آرایش پوست خشک را نباید نادیده گرفت. پوست خشک نسبت به دیگر پوست ها زود تر آسیب می بیند. بهتر است از کانسیلر کرمی یا استیکی استفاده شود.

۳- آماده سازی پوست

قبل از استفاده از کانسیلر، صورت خود را با یک پاک کننده ملایم صورت بشویید و یک مرطوب کننده بزنید. برای از بین بردن هرگونه تیرگی زیر چشم خود که ممکن است نتیجه ریختن ریمل مژه و ابرو باشد، از پاک کننده آرایش و گوش پاک‌کن استفاده کنید. کانسیلر شما اولین مرحله آرایش شما است و یک بوم خالی را برای ادامه آرایش ایجاد می‌‍کند.

استفاده از کانسیلر برای جاش جوش

۴- پوشاندن حلقه زیر چشم

از براش کانسیلر یا نوک انگشتان خود استفاده کنید (براش بهداشتی‌تر است) تا حلقه زیر چشم خود را مخفی کنید. کانسیلر را به شکل یک مثلث وارونه بزنید. قائده مثلث را از یک انتهای چشم به طرف دیگر آن بکشید و نوک مثلث را از روی گونه به سمت چین بینی ببرید. کانسیلر را با پوست مخلوط کنید، به طوری که تغییر واضحی بین پوست و کانسیلر مشاهده نشود.

 • هرگز کانسیلر را به دور چشم خود نمالید، زیرا پوست این قسمت خیلی راحت آسیب می‌بیند. کافی است با ضربات آهسته نوک انگشت یا براش خود، کانسیلر را روی پوست پخش کنید. همچنین، این کار پوشش بیشتری نسبت در زیر چشم شما ایجاد می‌کند.
 • اگر چشم‌هایتان فرورفته است، کانسیلر را در قسمت داخلی بینی خود بکشید. این ناحیه اغلب نادیده گرفته می‌شود و شما را همچنان خواب آلود نشان می‌دهد. خط چشم مناسب فرم چشم هایتان به کاهش خستگی جهره کمک می کند.
 • حتماً کانسیلر خود را تا انتهای خط مژه، دقیقاً زیر خط مژه خود بزنید.

۵- پوشاندن لک و جوش صورت با کانسیلر

اگر آکنه، لکه‌های تیره، لکه‌های آفتاب، جای زخم یا ماه گرفتگی روی صورت خود دارید، اکنون زمان پوشاندن آن‌هاست. کانسیلر خود را روی لکه‌ها بزنید و سپس به آرامی با پوستتان مخلوط کنید. برای جلوگیری از ظاهر کیکی و غیرطبیعی، ابتدا از یک لایه نازک کانسیلر استفاده کنید و سپس در صورت لزوم میزان آن را بیشتر کنید.

 • اگر آکنه دارید، از انگشتان خود برای مخلوط کردن کانسیلر استفاده نکنید. زیرا ممکن است با انگشتان خود باکتری‌ها را پخش کنید و این کار باعث بیشتر شدن آکنه‌های شما می‌شود. به جای آن از یک براش مناسب استفاده کنید.
 • اگر از کانسیلر برای پوشاندن قسمت وسیعی از صورت خود استفاده می‌کنید، یک لایه بسیار نازک بزنید و حاشیه آن را خیلی خوب مخلوط کنید. هرچه میزان کانسیلر بیشتر باشد، آرایش شما غیرطبیعی‌تر دیده می‌شود. می‌توانید روی کانسیلر پودر تثبیت کننده بزنید تا طبیعی‌تر به نظر برسد.
استفاده از کانسیلر برای بینی

۶- زدن کرم پودر

وقتی مطمئن شدید تمام لکه‌های تیره و زیر چشم خود را به خوبی کانسیلر زده و مخلوط کرده‌اید، یک لایه کرم پودر روی کانسیلر بزنید. برای اینکه با یک تیر دو نشان بزنید، از نوع پنکیک یا پودری کرم پودر استفاده کنید. همچنین می‌توانید از کرم پودر کرمی یا مایع استفاده کنید، اما باید یک پودر تثبیت کننده دیگر نیز روی آن اضافه کنید.

کاربردهای دیگر کانسیلر

۱- می‌توانید از کانسیلر به عنوان هایلایتر استفاده کنید

۲- برای داشتن لب‌های پرتر، می‌توانید کانسیلر را به دور لب‌های خود بزنید

۳- از رنگ‌های مختلف کانسیلر می‌توانید برای اصلاح رنگ پوست خود استفاده کنید

۴- می‌توانید از کانسیلر به عنوان پرایمر سایه چشم استفاده کنید

اکنون صورت شما مانند یک بوم نقاشی، صاف و یکدست شده و برای ادامه آرایش آماده شده است. امیدواریم با خواندن این مقاله بتوانید نوع کانسیلر مناسب پوست خود را انتخاب کنید و به بهترین شکل از آن استفاده کنید.

منبع: ipsy

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
نظرات کاربران
اطلاع رسانی کن
guest
مثلا: نوشین جعفری
مثلا: me@example.com
برای اطلاع رسانی های و تخفیف های رز سرخ
0 کامنت
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنت ها

 • تماس با ۰۲۱۸۸۰۴۷۱۶۲
 • اینستاگرام رز سرخ
 • ارسال پیام در واتسپ
 • مشاوره رایگان

تماس با رز سرخ

۰۲۱۸۸۰۴۷۱۶۲


یا، ما با شما تماس می گیریم: