کانتور صورت چیست؟ آموزش کانتورینگ با شناخت انواع فرم صورت

کانتور صورت چیست؟ آموزش کانتورینگ با شناخت انواع فرم صورت

ارسال به دیگران:

کانتور صورت یکی از اصلی ترین قسمت های گریم و میکاپ و به معنای استفاده از خطوط سایه روشن در قسمت‌های مختلف صورت برای بهبود حالت و ساختار چهره است. هر شخصی فرم صورت منحصر به فرد خود را دارد. بنابراین یک روش کانتورینگ نمی‌تواند برای همه اشکال صورت مناسب باشد. برای اینکه بدانید چگونه صورت خود را کانتور کنید، تا در خودآرایی و میکاپ بهتر عمل کنید ابتدا باید فرم صورت خود را تشخیص بدهید. سپس با توجه به آن، روش کانتور مناسب خود را یاد بگیرید. با توجه به تعداد زیادی از آموزش های آرایشگری در شبکه های مجازی شاید این موضوع از نظرتان سخت باشد. این امر به نظر دشوار نیازمند شناخت درست فرم صورت است که در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با کانتور برای انواع صورت آشنا کنیم.

آموزش خودآرایی
آموزش خودآرایی دریافت مدرک فنی و حرفه ای
ثبت نام و مشاوره رایگان

کانتور صورت چیست؟

کانتور صورت روشی برای بهبود ساختار صورت و افزودن بعد به آن است. این کار با استفاده از لوازم آرایشی مانند کانسیلر، کانتور، برنزر و در برخی موارد با هایلایتر انجام میشود. انجام می‌شود که کمی تیره‌تر یا روشن‌تر از رنگ واقعی پوست شما هستند. برخلاف کرم پودر که صورت را کاملا صاف و یکدست می‌کند، کانتورینگ برای ایجاد اثر سایه و نور بر روی صورت انجام می‌شود. قسمت‌های تیره برای کمرنگ‌تر کردن نقاط منفی (کانتور) و قسمت‌های روشن برای برجسته کردن نقاط مثبت (هایلایت) صورت است تا در نهایت یک چهره متعادل ایجاد شود.

شناخت فرم صورت

چهار شکل اصلی برای فرم صورت وجود دارد: گرد، بیضی، قلب و مربع. اگر مطمئن نیستید صورت شما شبیه به کدام یک از این اشکال است، موهای خود را کاملا عقب بزنید و جلوی آینه بایستید. به پیشانی، استخوان گونه و خط فک خود نگاه دقیق‌تری بیندازید. طول و عرض آن‌ها به شما کمک می‌کند شکل صورت خود را تعیین کنید. شناختن فرم صورت پاسخ جامعی به سوال چه نوع آرایشی مناسب صورت من است خواهد بود.

قوانین کانتور صورت

اگر در زمینه کانتورینگ تازه‌ کار هستید، این چند قانون پایه را به خاطر داشته باشید. نکته اصلی این است که شما باید نقاط مثبت چهره خود را جلوه بیشتری بدهید و نقص‌ها و نقاط ضعف چهره خود را کمرنگ‌تر کنید. مسئله مهم بعدی این است که خطوط سایه و روشنی که بر روی صورت خود می‌کشید، باید کاملا محو شوند تا نتیجه کاملا طبیعی به نظر برسد.

کانتور صورت گرد

کانتورینگ انواع فرم صورت

۱. صورت گرد

صورت‌های گرد معمولاً نسبت به دیگر صورت ها کوتاه‌ترند و ممکن است چاق به نظر برسند. یکی از راه‌های لاغرتر نشان دادن صورت گرد کانتور کردن است. صورت این گونه افراد متقارن است و استخوان‌های گونه پهن‌ترین قسمت صورت هستند. از آنجا که اجزای این نوع صورت‌ها اغلب گرد و بدون زاویه هستند، با استفاده از کانتور از گردی صورت می‌کاهند و با ایجاد زاویه، زیبایی چهره را بیشتر می‌کنند.

برای برجسته کردن استخوان‌های گونه، باید دقیقا زیر آن‌ها را کانتور کنید. همچنین می‌توانید خطی در امتداد پیشانی بکشید و آن را از شقیقه‌ها به سمت خط گونه پایین بیاورید. با این کار خطی شبیه به حرف C در هر طرف صورت شما ایجاد می‌شود. همچنین می‌توانید خط فک خود را کانتور کنید و چانه را دست نخورده باقی بگذارید. کانتور نکردن چانه به شما کمک می‌کند تا ارتفاع صورت خود را بیشتر نشان دهید.

۲. کانتور صورت بیضی

اگرچه صورت‌های بیضی شکل و صورت‌های گرد هر دو دارای خط فک گرد هستند، اما صور‌ت‌های بیضی کشیده‌تر هستند. همچنین پیشانی معمولاً پهن‌ترین قسمت این نوع صورت‌ها است. برای اینکه از میزان کشیدگی صورت خود بکاهید، از رژ گونه استفاده کنید تا عمق و بعد بیشتری به صورت خود ببخشید. رژگونه مورد علاقه خود را بر روی برجستگی استخوان گونه و حتی زیر چانه خود بزنید تا حالت گردتری در چهره شما ایجاد شود.

بعلاوه، از آنجا که شکل صورت بیضی متقارن است، کانتور کردن زیراستخوان گونه، باعث می شود هنگام خندیدن بیشتر توجه به سمت گونه های شما جلب شود. به طور کلی روش کانتورینگ صورت‌های بیضی کاملاً مطابق با طرح اصلی کانتورینگ ۳ است. به این صورت که باید سایه کانتور خود را به شکل ۳ انگلیسی از شقیقه‌ها به زیر استخوان گونه و از آنجا به قسمت خارجی فک خود بکشید.

آموزش کانتور صورت بیضی شکل

۳. صورت قلبی شکل

صورت‌های قلبی شکل از ناحیه پیشانی پهن‌ هستند، اما همانطور که به سمت چانه می‌روند باریک‌تر می‌شوند. کانسیلر خود را بردارید و آن را در امتداد تیغه ی بینی، بالای گونه‌ها و خط فک بالا بکشید. سپس کانتور را در امتداد کناره‌های پیشانی خود بزنید تا عرض آن به حداقل برسد. شما می‌توانید با کانتور کردن لبه‌های بیرونی پیشانی، امتداد شقیقه‌ها و زیر استخوان گونه خود، چهره‌ای بیضی شکل‌ ایجاد کنید. از آنجا که خط فک شما از قبل مشخص شده است، فقط به کمی کانتور در زیر چانه نیاز دارید. همه خطوط را محو کرده و یک برنزر مناسب پوست تان یا رژ گونه برای اضافه کردن رنگ بیشتر به گونه های خود بزنید.

۴. صورت مربع

اگر صورتی مربع شکل دارید، شقیقه‌ها، استخوان‌های گونه و خطوط فک شما زاویه‌هایی را ایجاد می‌کنند که عملاً از مرکز صورت فاصله یکسانی دارند. هنگام کانتورینگ صورت مربع، هدف این است که زاویه‌های تیز صورت را نرم کرده و حالت گرد و ملایم‌تری به آن بدهید.

هدف از کانتور کردن صورت‌های مربع، ایجاد یک حالت بیضی شکل است. برای این کار ابتدا پیشانی، چانه و تیغه بینی خود را با کانسیلر روشن کنید. فراموش نکنید که مقداری کانسیلر زیر چشم و درست زیر گوشه‌های دهان خود اضافه کنید تا به افزایش طول صورت شما کمک کند. پس از هایلات کردن، وقت آن است که بخش‌های زاویه‌دار صورت خود را کانتور کنید. برای ملایم کردن زاویه‌های صورت مربع، باید کانتور بیشتری به گوشه‌های صورت (گوشه‌های خارجی پیشانی و فک) خود اضافه کنید. سپس یک کانتور ظریف در زیر استخوان گونه خود بزنید و آن را دقیقاً تا زیر شقیقه‌های خود ادامه دهید.

اکنون که نکات مهم و پایه‌ای مربوط به فرم صورت و کانتور کردن را یاد گرفته‌اید، می‌توانید حالت صورت خود را تشخیص دهید و آن را به بهترین شکل کانتور کنید. اما اگر تجربه زیادی در این زمینه ندارید، بهتر است که ابتدا یک روش ساده را برای این کار انتخاب کنید. همچنین استفاده از ابزار، لوازم آرایش، و رنگ مناسب پوست نیز در دست یافتن به یک نتیجه طبیعی اهمیت زیادی دارد که نباید فراموش کنید.

منبع: beautyblender

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]
نظرات کاربران
اطلاع رسانی کن
guest
مثلا: نوشین جعفری
مثلا: me@example.com
برای اطلاع رسانی های و تخفیف های رز سرخ
0 کامنت
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنت ها

  • تماس با ۰۲۱۸۸۰۴۷۱۶۲
  • اینستاگرام رز سرخ
  • ارسال پیام در واتسپ
  • مشاوره رایگان

تماس با رز سرخ

۰۲۱۸۸۰۴۷۱۶۲


یا، ما با شما تماس می گیریم: