واریاسیون نقره ای

واریاسیون چیست؟ آشنایی با انواع واریاسیون

ارسال به دیگران:

0

تغییر رنگ موها روشی است که برای تنوع بخشیدن به رنگ موهای طبیعی استفاده می‌شود. امروزه بسیاری از افراد برای تغییر رنگ موهای خود از روش های مختلف مانند آمبره و بالیاژ‌استفاده می کنند. اما در این میان بسیاری اوقات رنگ موی مورد نظر شما با نتیجه کار هماهنگ نیست. به عنوان مثال برای تغییر رنگ موهای تیره به روشن باید از دکلره کردن مو استفاده کنید. اما ممکن است به جای بهره مندی از یک رنگ بلوند طبیعی، به تناژ نارنجی یا زرد برسید. بنابراین باید به نحوی این تناژهای ناخواسته را از میان ببرید. البته آب و هوا، نور آفتاب، کلر موجود در آب استخر یا آب شور دریا و حتی شستشوی بیش از اندازه موها هم در این مورد بی تاثیر نیستند. در این زمان استفاده از انواع واریاسیون‌ها کمک بسزایی در ایجاد رنگ موی مناسب و از بین بردن تناژهای ناخواسته خواهند بود. در ادامه این مطلب به بررسی انواع واریاسیون‌ها می‌پردازیم. همچنین اگر علاقه مند به یادگیری و کسب درآمد در حوزه مو و زیبایی هستید، در دوره آموزش رنگ و مش شرکت کنید.

واریاسیون چیست؟

واریاسیون‌ها رنگ موهای خالصی هستند، که برای جلوه بخشیدن به رنگ یا از بین بردن تناژهای ناخواسته استفاده می‌شوند. اما پیش از هر چیز باید بفهمیم علت ایجاد تناژهای ناخواسته چیست. اگر به چرخه رنگ توجه کنید، به وضوح بسیاری از علت‌های ایجاد تناژهای ناخواسته را درک می‌کنید. در این چرخه، رنگ‌های متضاد مشخص هستند. به عنوان مثال رنگ‌های متضاد نارنجی متمایل به زرد، بنفش و آبی هستند. همچنین واریاسیون متضاد رنگ قرمز متمایل به نارنجی، آبی و سبز هستند. از آن‌جا که این رنگ‌ها متضاد یکدیگر هستند، می‌توانند یکدیگر را خنثی کنند. به بیان دیگر، رنگ‌های بنفش و آبی منجر به از بین رفتن تناژهای نارنجی زرد می‌شوند. همچنین رنگ‌های آبی و سبز منجر به از بین رفتن تناژهای قرمز می‌شوند.

کاربرد واریاسیون‌ها:

  • انواع واریاسیون‌ها با رسوب رنگدانه‌ها به سطح موها منجر به تنظیم رنگ و هایلایت موها می‌شوند. اگرچه واریاسیون‌ها رنگ مو را تقویت نمی‌کنند. اما در عوض تناژ موها را با رنگ پایه هماهنگ می‌کنند.
  • اگر از واریاسیون‌ها برای هماهنگ کردن رنگ مو استفاده می‌کنید باید با قوانین چرخه رنگ آشنا شوید. بنابراین اگر بخواهید رنگ‌های خاصی را در تناژ موهایتان هماهنگ کنید، می‌توانید از رنگ متضاد آن استفاده کنید.
  • از انواع واریاسیون‌ها برای روشن کردن رنگ مو و همچنین چند رنگ کردن سایه موها هم استفاده می‌شود. همچنین اگر فقط می‌خواهید قسمتی از رنگ هایلایت‌ مو های خود را تغییر دهید، می‌توانید از انواع واریاسیون‌ها استفاده کنید. به عنوان مثال می‌توانید با استفاده از یک واریاسیون خاکستری بنفش، زردی بیش از اندازه موها را به خاکستری متمایل کنید.
  • برای تغییر رنگ موهای تیره، به بیش از یک بار واریاسیون نیاز دارید. زیرا با اولین استفاده رنگدانه‌ها نمی‌توانند به اندازه کافی روشن شوند.
  • معمولا از انواع واریاسیون‌ها پس از دکلره و هایلایت مو استفاده می‌شود. واریاسیون به نفوذ رنگ به بافت موها کمک می‌کند و ظاهر براقی به موهایتان می‌بخشد.
راهنمای انتخاب واریاسیون

در انتها باید بدانید انتخاب واریاسیون مناسب می‌تواند دشوار و چالش برانگیز باشد. بنابراین شاید بهتر باشد از یک متخصص حرفه‌ای رنگ مو کمک بخواهید. در غیر این صورت قبل از انتخاب واریاسیون بهتر است در مورد رنگ مورد نظر خود و نحوه ترکیب آن اطلاعات کافی داشته باشید.

نحوه انتخاب واریاسیون مناسب:

واریاسیون مناسب رنگ‌های بلوند

موهای بلوند دارای رنگدانه‌های زرد و نارنجی هستند. بنابراین ممکن است دچار زردی و بوری بیش از اندازه شوند. زیرا دکلره با از بین بردن رنگ موی طبیعی، رنگدانه‌های زرد و نارنجی را نمایان می‌کند. در این صورت باید در چرخه رنگ به دنبال رنگ متضاد آن باشید. بنابراین اگر از انواع واریاسیون‌های با پایه بنفش آبی یا خاکستری بنفش استفاده کنید، می‌توانید تناژ نارنجی را از بین ببرید. رنگ بنفش شامپوهای مخصوص موهای بلوند هم به همین دلیل است. شناخت و ترکیب درست رنگ مو برای واریاسیون مناسب رنگ بلوند حساسیت و دقت بیشتری می طلبد بنابراین برای رسیدن به رنگی مطلوب بهتر است از متخصص رنگ مو کمک بگیرید.

واریاسیون مناسب موهای بلوطی و قهوه‌ای

برای تغییر تناژ موهای بلوطی یا قهوه‌ای متمایل به قرمز، بهتر است از یک واریاسیون سبز برای خنثی کردن قرمزی موها استفاده کنید.

واریاسیون مناسب موهای تیره

برای کم رنگ کردن موهای تیره خود می‌توانید از واریاسیون بلوند خاکستری یا بلوند بژ استفاده کنید.

واریاسیون مناسب برای رنگ موهای پررنگ

رنگ‌های جسورانه و بیش از اندازه پر رنگ را می‌توان با واریاسیون آبی خنثی کرد.

واریاسیون زرد

واریاسیون زرد به رنگ زمینه موهایتان تناژ طلایی اضافه می‌کند. این نوع واریاسیون با قابلیت ترکیب با هر نوع رنگی دارد.

واریاسیون نقره‌ای

واریاسیون نقره‌ای رنگ موهایتان را براق می‌کند. همچنین تناژ نقره‌ای متضاد زردی است. بنابراین زردی بیش از اندازه موها را هم از بین می‌برد.

واریاسیون خاکستری

واریاسیون خاکستری هم مانند نقره‌ای ضد زردی است. بنابراین برای از بین بردن زردی موها موثر واقع می‌شود.

واریاسیون آبی

رنگ آبی در چرخه رنگ متضاد نارنجی است. بنابراین اگر تناژ موهایتان ناخواسته به نارنجی می‌زند، می‌توانید از واریاسیون آبی برای خنثی کردن آن استفاده کنید.

واریاسیون بنفش

واریاسیون رنگ بلوند

واریاسیون بنفش در ترکیب با تناژهای قرمز، غلظت بیشتری به زمینه رنگی آن‌ها می‌بخشد. به علاوه از واریاسیون بنفش هم مانند آبی، برای از بین بردن زمینه نارنجی مو هم استفاده می‌شود.

واریاسیون قرمز

واریاسیون قرمز برای ترکیب با رنگ‌های گرم‌ مناسب‌تر است. بنابراین بهتر است از این واریاسیون در ترکیب با رنگ‌های خاکستری، زیتونی و دودی استفاده نکنید.

نحوه استفاده از انواع واریاسیون‌ها:

اکنون که با انواع واریاسیون‌ها و رنگ‌ها آشنا شدید، تنظیم رنگ موهایتان به راحتی میسر است. در ادامه این مطلب به نحوه استفاده از انواع واریاسیون‌ها می پردازیم.

۱. واریاسیون مناسب را با رنگ یا رنگساژ مناسب به نسبت یک به دو مخلوط کنید.

۲. بگذارید واریاسیون به مدت ۴۵ دقیقه روی موهایتان باقی بماند. سپس آن را به خوبی بشویید و با استفاده از یک مرطوب کننده مناسب آبرسانی کنید.

۳. فراموش نکنید موهای رنگ شده به مرور زمان جلوه و درخشندگی خود را از دست می‌دهند و کمرنگ می‌شوند. در این صورت دکلره‌های مو خودنمایی می‌کنند. بنابراین بهتر است هر ۶ تا ۸ هفته یک بار از واریاسیون مناسب استفاده کنید. به این ترتیب همیشه از رنگ مویی براق و زیبا برخوردار خواهید بود.

منابع: theperfumeexpert

stylecraze

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنت ها

  • تماس با ۰۲۱۸۸۰۴۷۱۶۲
  • اینستاگرام رز سرخ
  • ارسال پیام در واتسپ
  • مشاوره رایگان

تماس با رز سرخ

۰۲۱۸۸۰۴۷۱۶۲


یا، ما با شما تماس می گیریم: