چه رنگ مویی سن را کمتر نشان میدهد

چه رنگ مویی مناسب پوست شماست؟

ارسال به دیگران:

برای همه خانم ها حداقل یک بار این اتفاق افتاده که بعد از انجام رنگ مو از رنگ انتخابی راضی نیستند. انتخاب رنگ موی مناسب از بین ده‌ ها طیف رنگی گوناگون از جمله بلوند، قهوه‌ ای، قرمز و مانند آن بی‌ شک دشوار است. اما اگر تناژ طبیعی پوست خود را هم در نظر بگیرید، انتخاب ساده‌ تر و بهتری خواهید داشت. البته برای شناخت بهتر ترکیب رنگ ها باید از تجربه کسانی استفاده کنید که به کاتالوگ خوانی رنگ مو مسلط هستند. به این ترتیب می ‌توانید مناسب ‌ترین رنگ مو را برای خودتان انتخاب کنید. در این مقاله قصد داریم در ابتدا نحوه تشخیص تناژهای پوستی را آموزش دهیم. سپس به شیوه انتخاب رنگ موی مناسب بر اساس نوع پوست می پردازیم. با ما همراه باشید.

روش های تشخیص تناژ پوست

روش های مختلفی برای تشخیص تناژ پوست وجود دارند. در این مقاله ما به دو روش مهم تشخیص تناژ پوست اشاره می کنیم.

روش اول: نور خورشید

مچ دست را به سمت بالا و به طرف نور خورشید بگیرید. به رگ های دستتان با دقت نگاه کنید. اگر رنگ رگ های شما بنفش مایل به آبی بود، پوست شما از تناژ سرد برخوردار است. اگر رنگ رگ ها مایل به سبز بود، تناژ پوست شما گرم است. ولی اگر نتوانستید تشخیص بدهید که رگ ها سبز هستند یا آبی، احتمالا شما از تناژ پوستی خنثی برخوردار هستید.

روش دوم: کاغذ سفید

رو به روی آینه بایستید و یک کاغذ سفید را کنار صورتتان نگه دارید. اگر رنگ پوستتان مایل به زرد بود، تناژ پوست شما گرم است. اگر رنگ پوست شما مایل به صورتی و هلویی باشد، تناژ پوست شما سرد است. ممکن است رنگ پوست شما در کنار کاغذ سفید، خاکستری و طوسی به نظر برسد. در این صورت تناژ پوستی شما زیتونی می باشد.

رنگ موی مناسب پوست‌ های روشن با تناژ گرم

تناژهای مناسب: پلاتینی، یخی، نقره‌ای، خاکستری، ماسه‌ای، بژ و شامپاینی

تناژهای بلوند و سرد برای پوست‌های روشن با تناژ قرمز، رنگ موی مناسبی هستند. زیرا این تناژهای سرد به خوبی می ‌توانند طیف قرمز را خنثی کنند. همچنین رنگ‌ بلوند خاکستری در ترکیب با چشم‌ های آبی یا طوسی انتخاب مناسبی است.

رنگ موی مناسب پوست ‌های روشن با تناژ خنثی

چه رنگ مویی به پوست سبزه میاد

تناژهای مناسب: بلوند صورتی، مسی، کهربایی، زنگاری، حنایی

تناژهای بلوند صورتی رنگ موی مناسبی برای پوست‌ های روشن هستند. کافیست تناژهای گرم و سرد را با یکدیگر ترکیب کنید تا به رنگ کاراملی گرمی برسید که ته زمینه مسی طلایی دارد. همچنین انتخاب یک رنگ قرمز گرم و یا ملایم برای خنثی کردن تناژ سرد پوست تاثیر زیادی دارد. این طیف‌ های رنگی اغلب ته زمینه پوست را به سبزی متمایل می‌ کنند. همچنین استفاده از هایلایت ‌های رزگلد می‌ تواند جلوه منحصر به فردی به ظاهرتان ببخشد.  

رنگ موی مناسب پوست‌ های روشن با تناژ سرد

تناژهای مناسب: طلایی، کاراملی، کهربایی، عسلی، شکلاتی

پوست ‌های روشن با تناژ سرد در ترکیب با رنگ ‌های گرم مانند بلوند متمایل به صورتی، مسی، عسلی و طلایی جلوه مناسبی پیدا می ‌کنند. همچنین این تناژها در کنار پوست‌ های زیتونی ترکیب جالبی را به وجود می ‌آورند. همین اتفاق برای پوست ‌های تیره هم رخ می ‌دهد. اگر ترجیح می ‌دهید رنگ موهای ملایم‌ تری داشته باشید، بلوند کاراملی هم رنگ موی مناسبی است. پوست هایی که تناژ خیلی گرم دارند، باید از رنگ ‌هایی که تناژ زرد زیادی دارند، بپرهیزند. طیف ‌های بلوند سرد برای این افراد بهتر هستند.

رنگ موی مناسب پوست‌ های روشن با تناژ هلویی

تناژهای مناسب: قرمز، قهوه ‌ای تیره، شرابی

اگرچه رنگ قرمز ممکن است غیر انعطاف پذیر به نظر برسد، اما در واقع این طیف رنگ ‌ها گزینه‌ ای تسخیر آمیز برای چهره ‌های گلگون هستند. بنابراین اگر پوستی روشن با اندکی طیف قرمزی دارید، بهتر است به جای مبارزه با آن، به درخشش بیشتر خود کمک کنید. افرادی که پوست ‌های هلویی با تناژ گرم دارند، می ‌توانند توسط تناژهای سرد و رنگ‌ های قرمز متمایل به طلایی از ظاهری منحصر به فرد برخوردار شوند. همچنین پوست ‌های زیتونی بهتر است از تناژهای قرمز بپرهیزند. زیرا ممکن است با این تضاد رنگی تناژ پوست خود را بیش از اندازه به سبزی متمایل کنند.

رنگ موی مناسب پوست ‌های گندمی با تناژ سرد

چه رنگ مویی بهم میاد

تناژهای مناسب: کاراملی، عسلی، قهوه‌ای طلایی، کهربایی، دارچینی، ماهگونی(قهوه‌ ای متمایل به قرمز)

این تناژهای رنگی برای پوست‌ های گندمی اکیدا توصیه می ‌شود. اما بهتر است برای جلوگیری از رنگ پریدگی تناژهایی را انتخاب کنید که با پوستتان در تضاد باشد. قهوه ‌ای کاراملی رنگ موی مناسبی است و بهترین هماهنگی را با پوست‌ های زیتونی روشن دارد. زیرا به این نوع پوست ‌ها ته زمینه زرد و سبز می ‌افزاید. به این ترتیب این رنگ روی موهای تیره طبیعی بسیار منحصر به فرد می ‌شود.

رنگ موی مناسب پوست ‌های گندمی با تناژ گرم

تناژهای مناسب: شکلاتی تیره، بلوطی، قهوه‌ای تیره، قهوه‌ای شکلاتی

تناژ رنگی قهوه ‌ای از رواج بسیاری در سطح جهانی برخوردار است. به همین سبب اغلب افراد با این طیف رنگی آشنایی دارند. اما در کل تناژهای سردتر قهوه ‌ای به خصوص در مورد پوست‌ هایی با تناژ رنگی گرم ترکیب جالبی را به وجود می ‌آورد. زیرا این تناژ رنگی پس زمینه ‌های زرد رنگ را متعادل ‌تر می‌ کند. رنگ قهوه ‌ای شکلاتی برای پوست‌ های تیره ‌تر در ترکیب با هایلایت ‌های تیره، جذابیت زیادی دارد.

رنگ موی مناسب پوست‌ های گندمی با تناژ هلویی

تناژهای مناسب: مشکی، قهوه‌ای اسپرسویی، مشکی مایل به آبی

اگرچه شاید رنگ مشکی در دنیای رنگ موها گزینه مورد نظر بسیاری از افراد نباشد. اما همین رنگ در ترکیب با هایلایت ‌های مختلف می ‌تواند جذابیت زیادی به چهره شما ببخشد. اگرچه ممکن است یک تناژ سرد در ترکیب با پوست‌ های روشن و تناژهای سرد، جلوه ‌ای خشن ببخشد. اما در عوض برای پوست‌ هایی با تناژهای گرم یا خنثی جلوه بی نظیری می‌ آفریند. البته برای پوست‌ های زیتونی هم رنگ موی مناسبی است.

رنگ موی مناسب پوست ‌های تیره با تناژ سرد

تناژهای مناسب: موکایی تیره، قهوه‌ای مشکی

چه رنگ مو به چه پوستی میاد

پوست ‌های تیره با رنگ موی مشکی و تناژ سرد جلوه زیادی پیدا می ‌کنند. اما از طرفی افزودن مقداری هایلایت با تناژ قهوه ‌ای برای گرم کردن ترکیب رنگ‌ ها هم انتخاب مناسبی است. از سوی دیگر افرادی که پوست روشن و تناژ سردی دارند،‌ برای تیره کردن این طیف رنگی بهتر است از همین تناژها استفاده کنند.

رنگ موی مناسب پوست‌ های تیره با تناژ گرم

تناژهای مناسب: کاراملی، قهوه‌ای طلایی، شکلاتی

تناژهای تیره و گرم بهتر است از رنگ‌های قهوه ‌ای گرم و کاراملی استفاده کنند تا تاکید بیشتری بر طبیعی بودن تناژ پوست خود داشته باشند. اگر رنگ موهایتان به صورت طبیعی بلوند است بهتر است از هایلایت‌ های کاراملی برای آن استفاده کنید.

رنگ موی مناسب پوست‌ های تیره با تناژ هلویی

تناژهای مناسب: بلوطی قرمز، قهوه‌ ای قرمز، بلوطی

تناژهای هلویی می ‌توانند از هر طیف رنگی استفاده کنند. اما بهتر است از رنگ ‌های غنی ‌تر و پرهیجان ‌تر از جمله قرمز بلوطی یا قهوه ‌ای بلوطی استفاده کنند. این تناژها گرمای بیشتری به ترکیب رنگ‌ها می‌ بخشند. در نتیجه درخشش بیشتری در مقابل رنگ پوست خود پیدا می ‌کنند.

رنگ موهای فانتزی

تناژهای رنگی: همه رنگ‌ های فانتزی

کلید اصلی برای استفاده از رنگ‌ های فانتزی این است که تخیل خود را گسترش دهید. البته باید برخی نکات را هم به خاطر بسپارید. اول این که پوست‌ های تیره در ترکیب با تناژهای ملایم ‌تر ممکن است روشن ‌تر به نظر برسند. این در حالیست که تناژهای غنی ‌تر منجر به افزایش تیرگی رنگ پوست می‌ شوند. بنابراین برای تیره یا برنزه‌ تر کردن پوست خود، به سراغ رنگ ‌های غلیظ ‌تر از جمله یاقوتی یا سرخابی بروید. همچنین طیف رنگی آبی برای افرادی که تناژ طلایی روی پوست یا موی خود دارند، رنگ موی مناسبی است.

منبع: byrdie

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنت ها

  • تماس مستقیم
  • اینستاگرام رز سرخ
  • ارسال پیام در واتسپ
  • مشاوره رایگان

تماس با رز سرخ

۰۹۳۶۹۸۹۵۷۸۰


یا، ما با شما تماس می گیریم: