پروتئین تراپی مو در خانه

پروتئین تراپی مو چیست؟ نکاتی که هیچ کس به شما نمی گوید!

ارسال به دیگران:

موهای ما برای اینکه شاداب، زیبا،‌ و سالم باشند به مواد مغذی و عناصر مختلفی نیاز دارند. به عنوان مثال، اکسیژن برای رطوبت رسانی و انتقال مواد مغذی به ساختار مو بسیار ضروری است. به همین دلیل اکسیژن تراپی مو تاثیر فوق العاده ای بر احیا و صافی موهای ما دارد. پروتئین نیز یکی دیگر از عناصر مهم و ضروری برای موهاست که نبودن آن می تواند سلامت موهای ما را به خطر بیندازد. پروتئین تراپی مو یا پروتئین درمانی روشی برای احیا و صافی موها محسوب می‌شود. همان گونه که می‌دانید

آموزش صافی مو
آموزش صافی مو دریافت مدرک فنی و حرفه ای
ثبت نام و مشاوره رایگان

پروتئین یکی از اجزای اصلی در بافت موهای شماست که نقش موثری در سلامت آن‌ ایجاد می‌کند. بنابراین کمبود پروتئین می‌تواند ظاهر ناخوشایندی برای موهای شما ایجاد می‌کند. اما پیش از هر چیز باید بدانید آیا موهایتان از کمبود پروتئین رنج می‌برد یا خیر. البته تشخیص این موضوع کار چندان دشواری هم نیست. در ادامه این مطلب آموزشی به بررسی نشانه‌های کمبود پروتئین و همچنین پروتئین درمانی مو می‌پردازیم.

پروتئین تراپی مو چیست؟

پروتئین تراپی مو چیست

همان گونه که قبلا هم اشاره کردیم، پروتئین کراتین بخش عمده تارهای مو را تشکیل می‌دهد. این پروتئین نقش عمده‌ای در سلامت و تقویت موها ایفا می‌کند. عدم مراقبت از موها و آسیب‌های ناشی از رنگ شدن‌های مکرر، آلودگی‌ها و مواردی از این دست می‌تواند منجر به تجزیه کراتین شود. در این صورت موهایتان بر اثر کمبود پروتئین از ظاهر ناخوشایندی برخوردار می‌شود.

شیوه زندگی و نوع رژیم غذایی نقش موثری در کمبود پروتئین دارند. حفظ یک رژیم غذایی متعادل و غنی از پروتئین، امری ضروری برای رشد و تقویت موها به شمار می‌رود. در واقع عدم مصرف پروتئین کافی ممکن است منجر به ریزش موهایتان شود. در این شرایط برای کمک به رشد و سلامت موهایتان نیاز به پروتئین درمانی خواهید داشت.

نحوه عملکرد پروتئین های موی سر

پروتئین تراپی مو با اعمال محصولات سرشار از پروتئین به موهایتان منجر به جذب بیشتر مواد کراتین و تقویت موهایتان می‌شود. البته برای پروتئین درمانی می‌توانید از محصولات شیمیایی موجود در بازار استفاده کنید و یا درمان‌های خانگی را برای موهایتان آغاز کنید.

این شیوه در واقع با اتصال پروتئین‌های هیدرولیز شده به کوتیکول‌های مو، منجر به تقویت لایه‌های کوتیکول و ترمیم رشته‌های مو می‌شود. همچنین این درمان، تخلخل رشته‌های مو را از میان بر می‌دارد و مانند سدی در اطراف ساقه، از آسیب‌های احتمالی جلوگیری می‌کند. به این ترتیب منجر به تقویت و ترمیم موهای آسیب دیده می‌شود.

نشانه‌های کمبود پروتئین در موها

5 دلیل که نشان می دهد نیاز به پروتئین تراپی دارید
نشانه های کمبود پروتئین در موها قبل و بعد از پروتئین تراپی

قبل از اینکه به آموزش پروتئین تراپی مو بپردازیم، لازم است برخی نشانه ها برای کمبود پروتئین در موها را تشخیص دهید. بسیاری از افراد بر این باورند که داشتن موهای خشک نشانه‌ای از کمبود پروتئین در موها به شمار می‌رود. اما بد نیست بدانید خشکی مو به تنهایی نمی‌تواند نشانه کمبود پروتئین باشد. اگر از موهای خشکی برخوردار هستید، بهتر است پیش از شروع پروتئین درمانی از محصولات مرطوب کننده و آبرسان‌های قوی استفاده کنید. اما اگر پس از مدتی همچنان دچار خشکی مو بودید، می‌توانید از این روش استفاده کنید. در ادامه این مطلب ۵ نشانه کمبود پروتئین را برایتان شرح می‌دهیم.

1. از بین رفتن خاصیت ارتجاعی موها

از بین رفتن خاصیت ارتجاعی موها یکی از نشانه‌های واضح کمبود پروتئین است. اما برای این که خاصیت ارتجاعی موهایتان را کنترل کنید، کافیست این ترفند را امتحان کنید. بخش کوچکی از رشته‌های موهایتان را انتخاب کنید و آن را به آرامی بکشید. اگر این رشته پس از کشیده شدن به حالت طبیعی خود باز نگردد و یا بشکند، به احتمال زیاد نیاز به پروتئین درمانی مو خواهید داشت.

نشانه کمبود پروتئین در مو و از بین رفتن خاصیت موها

2. خشک و وز شدن موها

اگر مداوم به رنگ کردن مو مشغول هستید، احتمال کمبود پروتئین در آن‌ زیاد است. موهای رنگ شده نسبت به موهای طبیعی در معرض آسیب‌ها و تخلخل بیشتری هستند. در این موارد پروتئین درمانی مو می‌تواند به تقویت موهای رنگ شده و حفظ سلامت آن‌ کمک بسزایی داشته باشد.

3. شکستگی و ریزش موها

ریزش بیش از اندازه مو می‌تواند زنگ خطری برای کمبود پروتئین در موهای شما باشد. البته فراموش نکنید ریزش ۱۰۰ تار مو در روز طبیعی است و لازم نیست نگران باشید. اما اگر حس می‌کنید موهایتان بیش از این‌ها می‌ریزد بهتر است پروتئینه کردن مو را آغاز کنید. به خصوص اگر ریزش موهایتان از ریشه نباشد و به راحتی بشکند، حتما برای تقویت آن اقدام کنید.

نازک شدن مو در اثر کمبود پروتئین

4. نرم و نازک شدن موها

موهای نرم و نازک که بر اثر نشانه دیگری برای کمبود پروتئین به شمار می‌رود. پروتئین می‌تواند به احیای بافت رشته‌های مو کمک کند و از افتادگی و نرمی بیش از حد موها جلوگیری کند.

5. تخلخل زیاد

اگر در بافت موهایتان تخلخل زیادی وجود دارد، احتمال شکستگی و همچنین موخوره در موهایتان زیاد است. این عوامل باعث آسیب پذیری بیشتری رشته‌های مو می‌شود. این نوع موها آب بیشتری نیاز دارند. همچنین وجود عواملی از جمله گره خوردن و وز شدن تجربه آشنایی برای موهای متخلخل هستند. پروتئین درمانی نقش موثری در درمان موهای متخلخل دارد. این روش با تغذیه مناسب موها از عوامل آسیب رسان مانند موخوره جلوگیری می‌کند. اگر می‌خواهید تخلخل موهایتان را چک کنید، این ترفند را امتحان کنید. یکی از تارهای مویتان را در یک کاسه آب قرار دهید. اگر مو در کاسه آب فرو برود، یعنی تخلخل زیادی دارد.

پروتئین تراپی‌ مو چه فواید و ویژگی هایی دارد؟

انواع پروتئین درمانی مو

به طور کلی دو نوع پروتئین درمانی وجود دارد:

۱. پروتئین درمانی مرطوب کننده

این روش مناسب برای موهای خشک و آسیب دیده است. کسانی که موهای خود را مکرر رنگ می‌کنند یا در اثر عوامل محیطی مختلف موهای آن‌ها دهیدراته شده، می‌توانند از این روش استفاده کنند.

۲. پروتئین درمانی ترمیم کننده

پروتئین تراپی ترمیم کننده نیز برای موهای آسیب دیده استفاده می‌شود. این نوع تراپی علاوه بر رطوبت، مواد مغذی مورد نیاز موها را نیز تامین می‌کند. توصیه می‌شود که برای اثربخشی بهتر، هر دو هفته یک بار از این روش درمانی استفاده شود.

پروتئین تراپی باعث ترمیم موهای سر می شود و شکلی زیبا به آنها می بخشد

پروتئین تراپی چگونه انجام می شود؟

۱. موهای خود را بشویید

برای اینکه پروتئین درمانی به درستی تاثیر خود را بگذارد، مهم است که موهای شما تمیز باشد. پیشنهاد ما استفاده از شامپوی مخصوص موهای آسیب دیده است. پس از شستشوی شامپو، موهای خود را با حوله خشک کنید.

۲.محصول پروتئین تراپی را اعمال کنید

برای سهولت در کار، موهای خود را به چند قسمت تقسیم کنید. با یک بخش شروع کنید. مواد را دو سری به موها بمالید و با یک شانه دندان پهن شانه کنید. (نکته برای موهای فر: پس از شانه زدن، موهای خود را بهم فشار دهید. این کار به خشک شدن موهای شما به حالت فر کمک می‌کند.)

پروتئین تراپی چگونه انجام می شود

۳. اجازه دهید مواد خشک شود

از خشک کن دستی با گرمای متوسط و جریان هوای زیاد استفاده کنید. هنگام خشک کردن از کلاه پلاستیکی استفاده نکنید و موهای خود را لمس نکنید. بسته به طول و ضخامت مو، حدود ۲۰ -۴۵  دقیقه طول می‌کشد تا پروتئین به طور کامل به موهای شما بپیوندد.

۴. موهای خود را بشویید

اجازه دهید آب گرم از بین موهای شما عبور کند. اطمینان حاصل کنید که تمام مواد را از رور موهای خود شسته‌اید.

مراحل انجام پروتئین تراپی مو - شستن موی سر

۵. متعادل کننده رطوبت را به موهایتان بزنید (این مرحله ضروری است)

بگذارید ۲ دقیقه بماند و سپس بشویید.

و تمام!

فواید پروتئین درمانی مو

همان گونه که پیش‌تر هم گفتیم، پروتئین تراپی مو فواید بسیاری برای موهای شما دارد. این روش فوق العاده با پر کردن شکاف‌های ناشی از گرما یا آسیب‌های دیگر در کوتیکول مو، منجر به ترمیم بافت موها می‌شود. همچنین این درمان در کاهش شکستگی، نرم شدن، تقویت و کراتینه مو نقش موثری دارد. البته درمان‌های پروتئینی بهتر است با آبرسانی‌های عمیق و مرطوب کننده‌ها همراه باشند تا بهترین نتیجه را حاصل کنند.

فواید پروتئین تراپی مو

به علاوه این درمان‌ها باید فقط روی موهای آسیب دیده اعمال شوند و نه موهای سالم. بهتر است بدانید استفاده بیش از حد از این روش درمانی هم می‌تواند عوارض جانبی زیادی داشته باشد. خواص پروتئین تراپی بیش از اندازه ممکن است منجر به خشکی، شکنندگی و حتی سخت شدن موها شود. بنابراین در نخستین قدم باید از کمبود پروتئین در موهایتان مطمئن شوید و سپس اقدام به درمان کنید.

نکته آخر در خصوص میزان استفاده از پروتئین درمانی مو است. در واقع استفاده از این روش بستگی به نوع درمانی دارد که انتخاب می‌کنید. برخی از انواع ملایم‌تر پروتئین درمانی می‌توانند هفته‌ای یک بار انجام شوند. اما روش‌های درمانی شدیدتر و سنگین‌تر باید به صورت ماهیانه یا هر ۶ هفته یک بار انجام شوند. بنابراین پیش از مصرف محصولات درمانی بهتر است برچسب روی آن و توصیه‌های چگونگی مصرف را با دقت بخوانید.

عوارض پروتئین تراپی مو

عوارض پروتئین درمانی مو چیست و از چه مواردی باید پرهیز کنید

در حالی که استفاده از این روش برای موها مفید است و رشد آنها را تقویت می‌کند، اما باید بدانید که پروتئین تراپی مو عوارض هم دارد. بسیاری از محصولات درمانی ممکن است باعث واکشن های پوستی و سایر عوارض جانبی شوند. همچنین متخصصان زیبایی نیز که بیشتر در معرض تماس با این مواد هستند، ممکن است به سلامت آنها نیز آسیب وارد شود.

توصیه می‌کنیم قبل از هرکاری با یک متخصص در حوزه زیبایی و آرایشی مشورت کنید تا احتمال چنین آسیب هایی وجود نداشته باشد. برای این کار می‌توانید با آموزشگاه آرایشگری رز سرخ ارتباط برقرار کرده و سوالات خود را از مربیان با سابقه ما بپرسید. اگر آسم، آلرژی یا حساسیت به بو دارید، ممکن است در خطر بیشتری برای عوارض جانبی مواد شیمیایی موجود در هوا باشید.

چرا به پروتئین درمانی مو نیاز دارم؟

چرا باید از پروتئین درمانی مو استفاده کنیم؟

قبل از صحبت درباره چرایی استفاده از پروتئین درمانی مو، بیایید درباره مو بیشتر بدانیم. همانطور که همه ما می‌دانیم، موهای قابل مشاهده از سلول‌های مرده ساخته شده‌اند. رشد مو در زیر پوست سر، در فولیکول مو اتفاق می‌افتد. وقتی سلول‌های موی جدید تشکیل می‌شوند، سلول های مرده قدیمی به سمت بالا رانده می‌شوند و به همین دلیل است که مو رشد می‌کند. در واقع، مو از پروتئینی به نام کراتین تشکیل شده است.

تمام پروتئینی که می خوریم به اسیدهای آمینه تجزیه می‌شوند که توسط کبد برای ایجاد پروتئین‌های مختلف استفاده می‌شوند. بنابراین، در زیر پوست سر، میلیون‌ها فولیکول مو وجود دارد که از آمینو اسیدهای موجود در غذا، کراتین ایجاد می‌کنند. رشد مو در این سلول‌ها اتفاق می‌افتد و به این ترتیب مو تشکیل می‌شود.

بنابراین پروتئین به معنای واقعی کلمه برای تشکیل هر رشته مو حیاتی است! پروتئین درمانی به شما کمک می‌کند سطح پروتئین را در مو و پوست سرتان به حالت ایده‌آل برسانید. همچنین استفاده از شامپو، نرم کننده و ماسک موی غنی از بیوتین برای کمک به این مسئله عالی است.

پرونئین تراپی مو در خانه با وسایلی ساده مانند شانه، لیمو و بسیاری وسایل دیگر

انواع پروتئین درمانی خانگی با مواد طبیعی

در ادامه چند ماسک پروتئین تراپی مو را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانید به راحتی از آنها در خانه استفاده کنید.

۱. ماسک پروتئین و نرم کننده مو

مواد لازم:

 • ۵ قطعه شی باتر خام.
 • ۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل تصفیه نشده ، ارگانیک.
 • ۵ قاشق غذاخوری روغن کرچک آلی.
 • ماست یونانی ۱ فنجان.
 • ۱ قاشق غذاخوری عسل آلی خام.
 • ۱ عدد تخم مرغ

روغن نارگیل را به مدت ۳۰ ثانیه گرم کنید. شی باتر را به مدت ۱ دقیقه گرم کرده و با روغن نارگیل مخلوط کنید. مخلوط را با مواد باقی مانده ترکیب کنید. برای مخلوط کردن آسانتر می‌توانید از مخلوط کن نیز استفاده کنید.
مخلوط را به موهایتان بزنید و بگذارید ۲۰ تا ۳۰ دقیقه با حرارت و ۱ ساعت دیگر بدون حرارت بماند. در صورتی که علاقه مند بودید، در مقاله ای جداگانه بیشتر درباره خواص روغن نارگیل برای مو بخوانید.

ماسک پروتئین درمانی مو با مواد طبیعی مانند تخم مرغ و ماست

۲. ماسک پروتئین و مرطوب کننده مو

مواد لازم:

 • ۱ عدد تخم مرغ
 • ۱ قاشق غذاخوری عسل
 • ۱ قاشق غذا خوری روغن نارگیل

همه مواد را با هم مخلوط کرده و به طور یکنواخت به موهای خود بمالید. بگذارید ۱ الی ۲ ساعت روی موهایتان بماند و سپس آبکشی کنید.

ماسک خانگی پروتئین درمانی مو

۳. ماسک پروتئین و صاف کننده مو

مواد لازم:

 • ۱ عدد تخم مرغ
 • ۱ عدد آووکادوی رسیده
 • ۱ قاشق چایخوری روغن زیتون

آووکادو را له کرده و با مواد دیگر مخلوط کنید تا خمیر یکدستی ایجاد شود. مخلوط را به پوست سر و موهای خود بمالید و به مدت ۳۰ دقیقه صبر کنید. پس از این مدت موهای خود را با آب خنک و شامپو بشویید و حالت دهید. هفته ای یک بار از این ماسک استفاده کنید. برای موهای بسیار خشک و آسیب دیده می‌توانید هفته ای دو بار از آن استفاده کنید.

نحوه پروتئین تراپی مو در خانه با مواد طبیعی

۱. مواد را با هم مخلوط کنید

ویدئو شماره ۱- آماده سازی ماسک پروتئین تراپی

در ادامه نحوه پروتئین تراپی مو در خانه را برای شما با ویدیوهای آموزشی توضیح می‌دهیم. برای تهیه ماسک پروتئین درمانی با مواد طبیعی به ۵ قاشق سس مایونر، ۳ قاشق روغن زیتون، و یک عدد تخم مرغ کامل نیاز دارید. تمام این مواد را در یک کاسه بریزید و خوب بهم بزنید تا یک مخلوط یکدست ایجاد شود.

سس مایونز حاوی تخم مرغ، سرکه و روغن است. این مواد موهای شما را نرم و مرطوب کرده و پوست سرتان را تقویت می کنند. علاوه بر این، تخم مرغ حاوی بیوتین است که باعث تقویت و رشد موهای شما می شود.

۲. مخلوط را به موهای خود بمالید

ویدئو شماره ۲- گذاشتن ماسک پروتئین روی موها

موهای خود را دسته بندی کنید و هر قسمت را به طور کامل به ماسک آغشته کنید. موهایتان را ماساژ بدهید تا ماسک کاملا به تمام تار موها برسد.

۳. موهایتان را با حوله بپوشانید

ویدئو شماره ۳- بستن موها با حوله

برای تاثیر بیشتر ماسک، بهتر است که موهایتان گرم باشد. برای ایجاد یک محیط گرم می توانید یک لایه پلاستیک روی موهایتان بکشید و سپس با یک حوله آن را بپوشانید. گرما باعث می شود مواد مغذی موجود در ماسک بهتر به موها و پوست سر شما نفوذ کند.

۴. چند دقیقه صبر کنید و سپس موهایتان را بشویید

ویدئو شماره ۴- پروتئین درمانی مو در خانه

پس از پیچیدن حوله دور سر خود، ۳۰ دقیقه صبر کنید تا ماسک به خوبی روی تار موهای شما تاثیر بگذارد. سپس می توانید موهایتان را با شامپوی ملایم روزانه و آب ولرم آبکشی کنید. پس از خشک شدن، متوجه زیبایی و درخشش موهایتان خواهید شد. این بود مراحل پروتئین تراپی مو در خانه.

حرف آخر

در مقایسه با روش های درمان شیمیایی، افزودن پروتئین به موهای شما می‌تواند یک گزینه ایده آل محسوب شود. این کار نه تنها باعث می‌شود موهای شما از بیرون تغذیه شود، بلکه به تقویت یکپارچگی ساقه مو از داخل نیز کمک می‌کند. با این حال، شما باید مطمئن شوید که پروتئین معمول روزانه را برای موهای خود تامین نمائید.

همچنین اگر علاقه مند به یادگیری استفاده از روش پروتئین تراپی مو هستید، می‌توانید در دوره های صافی و احیای مو در آموزشگاه رز سرخ شرکت نمائید. فراموش نکنید که نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین مقاله اعلام نمائید.

پرسش های تکراری پروتئین درمانی مو

پروتئین درمانی مو چه مدت ماندگاری دارد؟

به طور کلی ماندگاری پروتئین تراپی مو به شما بستگی دارد که چگونه بعد از انجام این کار از موهای خود مراقبت می‌کنید. درمان های پروتئینی ممکن است بین 3 تا 12 ماه دوام داشته باشند. با این حال، اگر حرارت بیش از حد به موهای خود وارد نمائید ممکن است درمان پروتئین بی اثر شود.

آیا درمان های پروتئینی برای موهای شما مفید است؟

درمان های پروتئینی با انواع مواد مغذی و پروتئین باعث تقویت مو می‌شوند و به بازسازی و تقویت رشته های مو کمک می‌کنند.

به طور معمول چند وقت یکبار باید پروتئین درمانی انجام دهید؟

به طور کلی برای درمان های پروتئینی، به ویژه درمان های عمیق، این کار باید بین هر 4 تا 6 هفته انجام شود. به دلیل اینکه درمان بیش از حد ممکن است باعث شکستگی مو شود، بهتر است این کار را در زمان مشخص شده انجام دهید.

چرا باید از درمان پروتئینی استفاده کنیم؟

درمان های پروتئینی برای انعطاف پذیری و افزودن قدرت به موهای آسیب دیده با پروتئین های هیدرولیز شده به فولیکول مو و سخت شدن لایه کوتیکول استفاده می‌شود.

بهترین پروتئین تراپی مو خانگی چیست؟

روغن نارگیل یا کره نارگیل سرشار از چربی ها و پروتئین های سالم است که به عنوان یک درمان پروتئینی عالی برای موهای آسیب دیده به شمار می‌رود. استفاده از ماسک روغن نارگیل بر روی موهای شما یک درمان بسیار عمیق است و می‌تواند نتایج بسیار خوبی داشته باشد.

منبع: therighthairstyles

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 119 میانگین: 3.8]
نظرات کاربران
اطلاع رسانی کن
guest
مثلا: نوشین جعفری
مثلا: me@example.com
برای اطلاع رسانی های و تخفیف های رز سرخ
115 کامنت
قدیمی
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنت ها
علی

برای چه سنی پروتئین تراپی خوبه ؟

رویا کریمی

دوست گرامی، استفاده از این روش محدوده سنی خاصی نداره.

سلیمه اکبرزاده

سلام ممنون از اطلاعات کاملتون
لطفا یک محصول خوب با قیمت مناسب برای پروتیین درمانی پوست معرفی کنید

مهشید عزت پوری

سلیمه عزیز؛ ممنون از همراهیتون.
پروتئین مو برزیلیProtein A از محصولات پروتئین تراپی مو هست که قیمت مناسبی داره و رضایت مصرف‌کننده‌ها رو هم جلب کرده. اما پیشنهاد می‌کنیم حتما قبل از خرید محصول، اطلاعات محصول رو به دقت بررسی کنید.

فاطمه

سلام من موهام ریزش داره وبچه شیر میدم مشکلی نیست پروتئین تراپی انجام بدم ممنون میشم…

رویا کریمی

فاطمه عزیز، لطفا در این مورد با پزشک مشورت کنید.

فاطمه

ممنونم

حمیده

سلام و عرض ادب. من یکماه پیش پروتئین تراپی رو انجام دادم. اگر الان مجدد انجام بدم مشکلی نداره؟

رویا کریمی

حمیده عزیز، مشکلی نداره میتونید انجام بدید.

فاطمه

مواد پروتئین تراپی چیا رو شامل میشه؟

آتنا

پروتئین تراپی باعث صافی مو هم میشه ؟

رویا کریمی

آتنا عزیز، بله ولی میزان صافی مو نسبت به روش کراتینه کمتر هست.

سارا

سلام خسته نباشید بعد کراتین اگه موها حالت صافی نگیره و کمی حالت خشک باشه پروتئین تراپی کنیم بهتره یا بوتاکس

رویا کریمی

سارا عزیز، بوتاکس آبرسانی بیشتری انجام میده.

نرگس

با سلام من موی مشکی و طبیعیم رو امیره کردم و به پایه بالا رسوندنم اما حالت کشسانی نداره فقط کمی خشک شد
ب نظرتون کراتین کنم با پروتیین تراپی
چون موهام معده میخام موی صافی داشته باشم
اما بهم گفتم ممکنه با کراتین موهات خورد بشه

رویا کریمی

نرگس عزیز، کراتین ممکنه موهای شما رو خشک تر و شکننده بکنه. از روش های بوتاکس مو یا پروتئین تراپی استفاده کنید که بیشتر جنبه تقویتی و آبرسانی به مو رو دارند و تا حدی باعث صاف شدن موها هم میشن.

مهرسا

من موخوره دارم اکبر پروتئین تراپی بکنم از بین می‌ره بهتره میشه موهام ؟؟

مهرسا

سلام ‌.من موهام موخوره داره ،اگه پروتئین تراپی بکنم خوب میشه ؟یا تاثیری نداره؟

رویا کریمی

مهرسا عزیز، پروتئین تراپی کار آبرسانی به موها رو انجام میده و برای موخوره هم موثر هست.

باران

سلام من موهام رو دکلره کردم و موهای نازکی داشتم که نازک تر شده مثل پرز، با پروتئین تراپی ضخیم تر دیده میشه

رویا کریمی

باران عزیز، پروتیئن تراپی یه مقداری باعث ضخیم شدن مو میشه ولی نه خیلی زیاد.

فهیمه

سلام موهام دکلره کردم بعد کراتین الان موهام سوخته بنظرتون پروتیین کنم یا بوتاکس؟

رویا کریمی

فهمیه عزیز، بوتاکس آبرسانی بیشتری انجام میده

ملیحه

پروتین تراپی برای موخره خوبه ؟

رویا کریمی

ملیحه عزیز، بله موثر هست.

ف ف

سلام من موهای خیلی شکننده ای دارم براثر رنگ کردن زیاد جنسشون خراب شده کراتین مو انجام بدم یا پروتئین تراپی بعد اینکار عوارضی برای پوستم نداره؟

رویا کریمی

دوست گرامی، عوارضی برای پوست نداره. بوتاکس مو و پروتئین تراپی آبرسانی بیشتری دارن و به تقویت موها کمک میکنن.

رویا

سلام خسته نباشید من پروتئین تراپی کردم،کف سرم خیلی مواد زده مشکلی نیست یا بشورم؟!چون گفت دو روز نشورم
ممنون میشم جواب بدید

رویا کریمی

رویا عزیز، به توصیه آرایشگرتون عمل کنید.

ستی

من موهام موخوره زیاد دارع و دارع میریزع و وزه میخام پروتئنه کنم ولی نمخام موهام فرش از بین بره
بهم. گفتن بعده دو هفته فرت برمیگردع درستع؟

رویا کریمی

دوست گرامی، پروتئینه صافی زیادی نداره ولی شاید یه مقدار بیشتر از دو هفته طول بکشه.

فرزانه

سلام
ببخشید من موهام نازک،بد حالت یعنی همش تو هوا وامیسه. پر از موخوره و کم حجم. بخاطر بدحالتیش پُر نشون میده .میخاستم بپرسم پروتئین تراپی باعث نمیشه موهام کف سرم بچسبه و کم پشت تر نشون بده؟؟؟

رویا کریمی

فرزانه عزیز، بله پروتئین تراپی موها رو آبرسانی میکنه و مقداری صافی به موها میده.

زهرا

سلام ، من موها بر اثر اتو کردن و صاف کردن مکرر با اتومو اسیب شدیدی دیده ، ایا پروتئین تراپی براش مناسبه؟؟

رویا کریمی

زهرا عزیز، بله پروتئین تراپی برای ترمیم موهای آسیب دیده هم مفید هست.

راحیل

خانمی بعدازی دوره پروتیین تراپی.زمان بعدیش کی باشه بهتره.

رویا کریمی

راحیل عزیز، میتونید هر ۴ تا ۶ هفته یک بار انجام بدید.

مریم

خواستم بپرسم بعد از پروتوئین تراپی میشه برای خشک کردن از سشوارهای سر پیچ گردان استفاده کرد روی مواد اثر نداره

رویا کریمی

مریم عزیز، سشوار را باید با فاصله روی موها بگیرید.

زهرا

سلام چقدر تاثیرش میومنه رو موها

رویا کریمی

زهرا عزیز، به نحوه مراقبت شما بستگی داره ولی معمولا بین ۳ تا ۴ ماه

مهسا

سلام.موهامو رنگ و لایت کردم بعدش کراتینه
متاسفانه دراثر دکلره موهام اسیب دید.با کراتینه صاف شد اما اون قسمت‌هایی که دکلره شده بود خشک و اسیب دیده بنظر میرسید.به توصیه ارایشگر امروز پروتیین تراپی کردم.شامپو مخصوص استفاده میکنم و باد سرد سشوهار میگیرم.موهام احیا میشه؟وقتی کراتینه کردم بعدش پروتیینه صافی موهام از بین نمیره؟

رویا کریمی

مهسا عزیز، برای پاسخ این سوال باید موهاتون رو از نزدیک دید. صافی موهاتون از بین نمیره ولی ممکنه یه درصدی کمتر بشه.

علی

برای موهای تازه کاشته شده خوبه؟

رویا کریمی

دوست گرامی، بهتره با پزشک مشورت کنید.

روح انگیز

سلام بعد از اینکه موها رو پروتین کردیم از چه شامپوی باید استفاده کرد

رویا کریمی

دوست گرامی، از شامپوی بدون سولفات استفاده کنید.

زینب

بعدازسامپوپروتئینه آرایشگرابابادسشوارواتوخشک وصاف میکنندمخرب مونیست؟

رویا کریمی

زینب عزیز، مشکلی پیش نمیاد.

لیلی

سلام موهامو مش کردم بعدش کرتینه انجام دادم ولی اصلا صاف نشد به نظرتون بعداز یک هفته میتونم پورتئین تراپی کنم؟

رویا کریمی

لیلی عزیز، بلافاصله بعد از مش نباید کراتینه انجام میدادید. الانم بهتره صبر کنید و بلافاصله پروتئین انجام ندید چون موهاتو آسیب جدی میبینه و از وسط قطع میشه.

غزل

سلام وقت بخیر ، من موهام خیلی ریزش داره و خیلی کم حجم شده ، می‌خوام پروتئین تراپی کنم ، تاثیری داره توی ریزش مو و کم حجم شدن ؟

رویا کریمی

غزل عزیز، تاثیر خاصی نداره و بهتره تحت نظر پزشک درمان های دارویی انجام بدید.

محیا

سلام ، ممنونم برای راهنماییتون
من از حنا استفاده کردم ،‌آیا میتونم پروتئین تراپی و بوتاکس انجام بدم و حنا تاثیرش روکم‌ نمیکنه ؟

رویا کریمی

بله میتونید انجام بدید و مشکلی نداره.

فاضلی فر

سلام خسته نباشید.
من موهام موخره داره و خیلی خشک و وزه و شدیداً این اواخر حس میکنم ریزش موهام بیشتر شده بنظرتون چکاری میتونم بکنم که موهای سالمی داشته باشم؟
ممنون میشم جواب بدید

رویا کریمی

دوست گرامی، کوتاهی و پروتئین تراپی میتونه برای شما موثر باشه.

هما

سلام
من موهام فره و خشك و حالت وز داره چكار ميتونم انجام بدم كه اين حالت وز و خشكيش بره ولي حالت فر بودنشو از دست نده

رویا کریمی

هما عزیز، میزان صافی مو در روش پروتئین تراپی ۵۰ درصد هست که بعد از مدت کوتاهی از بین میره ولی شما میتونید از روش ویتامینه مو هم استفاده کنید.

نگین

سلام پروتئینه کردن مو چند جلسه طول میکشه؟ اگر بعد از مدتی دیگه پروتئینه نکنیم به مو ها آسیبی وارد میشه؟

رویا کریمی

نگین عزیز، میتونید از سه الی ۶ ماه یک بار پروتئین تراپی انجام بدید و اگر قطع کنید هم آسیبی به مو وارد نمیشه.

طاهره

پروتیین تراپی عالیه مو خیلی خوب جون میگیره و احیا میشه

فاطمه

سلام یه سوال داشتم خدمتتون چه مدت میتونم بعد از پروتئینه کردن، موهام را رنگ بزنم. بهترین زمان بعد از موی تازه رنگ شده است یا قبل از رنگ زدن

رویا کریمی

فاطمه عزیز، چند هفته قبل از پروتئین تراپی موها رو رنگ کنید. اگر بعد از پروتئین تراپی رنگ کنید، تاثیر مواد کم میشه.

زینب

سلام من کراتین مو انجام دادم
یه شامپو و ماسک مو بدون سلفات معرفی میکنید؟
و اینکه پروتئین تراپی در خانه اثر کراتین موهامو کم‌ نمیکنه

رویا کریمی

زینب عزیز، از مارک شامپوها متاسفانه اطلاعاتی ندارم و روی کراتین دیگه نباید کاری انجام بدید چون تاثیر مواد کراتین رو از بین میبره.

Meshkat.m

ماسک و شامپو کراتینه لدورا فوق العاده است

رویا

سلام خسته نباشی من تی یک ماه چند دفعه از مواد های مختلف برای کراتین و صافی مو استفاده کردم با اتو کشی زیاد ،موهام صاف که نشد ، تمام موهام از وسط شکسته و پُر از موخره شده ،شکستگی خیلی زیادی داره از نصف میشکنه ،خواستم نظر شما بپرسم چه روشی برای درمانشون باید استفاده کنم

رویا کریمی

رویا عزیز، فعلا بهتره هیچ کار دیگه ای روی موهاتون انجام ندید و اگر براتون مقدور هست موها رو کوتاه کنید.

شادی

عزیزم من یک ماه و نیم پیش موی مادرمو کراتین کردم با مواد گیاهی.
بعد یک‌ماه و نیم براشون رنگ بدون آمونیاک زدم که پایین موهاشون اثر کراتینش رفت و وز شده.
حالا امکانش هست که پایین موهاشونو پروتئین کنم با اتوکشی کم یا بدون اتوکشی؟

رویا کریمی

شادی عزیز، پروتئین تراپی بدون اتوکشی امکان پذیر نیست.

سارا

سلام ایا بلافاصله بعد رنگساژ میشه موهارو پروتئین تراپی کرد یا مشکل داره
بعد اینک آرایشگر ب من گفته ک تا موها بلند نشه صافی موت ازبین نمیره ایا درسته؟

رویا کریمی

سارا عزیز، حتما باید بین ۲ تا ۴ هفته از رنگ کردن موها بگذره و بعد انجام بدید. پروتئین تراپی معمولا ۶ ماه ماندگاری داره.

مریم.

سلام خسته نباشید جسارتا من یک هفته هست که موهامو مش ۹۰ درصد انجام دادم موهام نسوخته ولی کمی خشکی و پف داره کی میتونم از ماسکهایی که اموزش دادید توی خونه استفاده کنم؟ واینکه مواد ماسکها روی رنگ مو تاثیری نمیذاره ؟
منظورم اینه که مو رو زرد نمیکنه؟

رویا کریمی

مریم عزیز، بعد از دو هفته مشکلی نداره میتونید استفاده کنید و موهاتون زرد نمیشه.

آنا

سلام ممنون از مطالب خوبتون
ببخشید من صافی برام اهمیت نداره بیشتر کیخوام ی کاری کنم که جنبه درمانی داشته باشه بنظرتون کراتین بهتره یا پروتین تراپی یا بوتاکس؟؟؟

رویا کریمی

آنا عزیز، با توجه به هدف شما قطعا روش پروتئین تراپی مناسب تر هست.

زهرا

سلام اگه مواد پروتیین تراپی رو با یکم مواد کراتین مخلوط کنن و به موها بزنن مشکلی داره مثلا یک پنجم مواد کراتین و باقیش پروتیی باشه ؟ و اینکه پروتیین تراپی من که انجام دادم برام اتو مو استفاده کردن بعد براشینگ البته داخلش مواد کراتین هم داشت

رویا کریمی

زهرا عزیز، مشکلی پیش نمیاد و البته بستگی به مواد داره.

شیدا

درود بر شما
بنظر شما پروتئین تراپی با مواد شیمیایی بهتره یا روش های خانگی؟؟
و از نوع شیمیایی چه برندی را برای موی خیلی خشک و خرد شده همرا ه با نوع مرطوب کننده معرفی میکنید

رویا کریمی

شیدا عزیز، اگر از مواد خانگی استفاده کنید صافی موهاتون به اندازه استفاده از روش پروتئین تراپی نمیشه. میتونید از ماسک موهای داخل حمام هم کمک بگیرید و متاسفانه از برندها اطلاعی ندارم.

Mohadeseh

من موهام خیلی خشک و وزه موخوره هم داره میخوام پروتئین تراپی انجام بدم و همینطور میخوام موهام صاف بشه بعد آرایشگرم گفته باید هم کراتین مو و هم پروتئین تراپی رو انجام بدم.مشکلی نداره اگر دوتاشو باهم انجام بدم؟؟

رویا کریمی

محدثه عزیز، احتمالا منظور آرایشگر این بوده که مواد پروتئین تراپی با میزان صافی بیشتری برای شما استفاده میشه که اسم کراتین هم آورده. ولی در نهایت موهای شما یک بار اتوکشی میشه.

فروغ

سلام
من موها فر و وز هست اگر پروتئین تراپی کنم تا چقدر دوام داره؟

رویا کریمی

فروغ عزیز، اگر مراقبت های بعد از پروتئین تراپی رو به درستی انجام بدید، معمولا بین ۶ تا ۸ ماه دوام داره.

ف ب

سلام
من موهام وز و فر هست اگر پروتئین تراپی کنم تا چقدر دوام داره

رویا کریمی

دوست گرامی، اگر مراقبت ها رو انجام بدید معمولا بین ۶ تا ۸ ماه دوام داره.

زهرا.

سلام
ببخشید میشه مراقبت های بعد از پروتئین تراپی رو بگید

رویا کریمی

زهرا عزیز، بعد از پروتئین تراپی می بایست از شامپور بدون سولفات استفاده کنید و بعد از حمام موهاتون رو با سشوار خشک کنید.

فاطمه-

سلام
ببخشید شما جایی در ایذه سراغ دارید که پروتئین تراپی انجام بده
اگر سراغ دارید لطفا ادرسش رو برام بفرستید ممنون

رویا کریمی

فاطمه عزیز، متاسفانه اطلاعی در این مورد ندارم.

فاطمه-

ممنون

فاطمه-

سلام ببخشید شما جیی توی ایذه سراغ دارید اگر سراغ دارید لطفا ادرسش رو برام بفرستید ممنون

زهرا.

سلام مراقبت های بعد از پروتئین تراپی رو میگید

ف ب

سلام
ببخشید میشه یه شامپو بدون سولفات عالی معرفی کنید برای موی پروتئین شده

رویا کریمی

دوست گرامی، متاسفانه از برندها اطلاعی ندارم.

فروغ

سلام
میشه یه شامپو عالی بدون سولفات برای موی پروتئین شده معرفی کنید
ممنون

رویا کریمی

فروغ عزیز، متاسفانه از برندها اطلاعی ندارم.

فروغ

سلام میشه یه شامپو بدون سولفات عالی معرفی کنید
ممنون

زهرا.

سلام برای شامپو خود آرایشگر میگه از چه شامپویی استفاده کنیم یا خودمون باید از یه شامپوی مورد نظر استفاده کنیم که بدون سولفات باشه
اگر باید خودمون یه شامپو مورد نظر داشته باشیم یه شامپو بدون سولفات عالی معرفی کنید ممنون

رویا کریمی

زهرا عزیز، معمولا آرایشگرها راهنمایی می کنند. متاسفانه من از برند شامپوها اطلاعی ندارم.

فاطمه

سلام من هفته پیش موهامو کراتینه کردم ک سه روز بعد رفتم رای شست شو همون جا موهام به حالت فر بودنش برگشت ولی قرار بود با باد سشوار فقد خشک بشه ولی با شونه و سشوار شروع به خشک کردن کرد از طرفی هم موهای من حجم زیادی داشت و وز و پفیش هم بالا فر هم بود اما کار ک تموم شد موهامو بستم دیدم هنوز پایینش پف دارع خیلی هم شدید تر از قبل خب این الان یعنی چی باید مو لخت میشد ک نشد صافیش صافه ولی لخت نیست بالای مو خوبه ولی پایینش اینجوریه ک بهم گفتن دوباره فردا برم برای پروتیین‌‌ تراپی ک گفتم با شامپو معمولی موهارو بشور بعد بیا الان پروتیین تراپی احیا رو کراتینه صافش میکنه؟ کامل پایینش و لخت میکنه؟ ممنون میشم پاسخ بدید واقعا میترسم

رویا کریمی

فاطمه عزیز، بهتر بود برای این کار به یک متخصص مراجعه میکردید که قبلا از ایشون نمونه کار دیده باشید. اصلا پروتئین تراپی روی کراتین معنی نداره و اگر باز موهای شما اتوکشی بشه آسیب بسیار جدی می بینه و موهاتون میسوزه. به هیچ عنوان موهای خودتون رو دیگه دست این شخص نسپارید.

مهسا

سلام . من موهامو آمبره کرده بودم و متاسفانه خیلی وز و نصفشون از وسط سکشتن چون قبلا مش بود موهام…پرتئین تراپی انجام دادم .الان موهام صافه ولی حالت ارتجاعی نداره و اگه بکشم بازم نصف میشه از وسط و هنوزم کمی وزه.. چیکار باید بکنم؟

رویا کریمی

مهسا عزیز، بهتره دیگه هیچ کاری روی موهاتون اونجام ندید و در صورت امکان موها رو هر چند وقت یک بار کوتاه کنید. موادی که برای پروتئین تراپی استفاده میشه خیلی مهمه و اگر هنوز هم موهاتون وز داره یا مواد خوبی استفاده نشده و یا تکنیک زدن پروتئین به موها درست انجام نشده.

زهرا

سلام وقت بخیر
من موهام فره و موج داره، خیلیم وزه.
دوست ندارم صاف بشه صرفا میخوام وزیش گرفته بشه و همچنان حالت دار و فر باقی بمونه.
باید چکارش کنم؟؟ پروتئین تراپی؟

رویا کریمی

زهرا عزیز، بله پروتئین تراپی روش خوبی برای موهای شماست.

 • تماس با ۰۲۱۸۸۰۴۷۱۶۲
 • اینستاگرام رز سرخ
 • ارسال پیام در واتسپ
 • مشاوره رایگان

تماس با رز سرخ

۰۲۱۸۸۰۴۷۱۶۲


یا، ما با شما تماس می گیریم: