هزینه ی ریموو اکستنشن مژه

بهترین روش ریموو اکستنشن مژه در خانه

ارسال به دیگران:

0

مژه در زیبایی چشم تأثیر زیادی دارد و برخی با روش های معمولی تر مانند لیفت و لمینیت مژه به هدف خود نمی رسند. اکستنشن مژه، مژه‌های نیمه دائمی هستند که با چسب روی مژه‌های طبیعی شما چسبانده می‌شوند. این چسب‌ها بسیار محکم هستند و در مقابل آب و صابون مقاومت بالایی دارند. بنابراین به راحتی از بین نمی‌روند. اما گاهی به دلایل مختلفی ممکن است مجبور شوید اکستنشن مژه خود را زودتر از موعد بردارید. در این مطلب نکات بسیار مفیدی درباره چگونگی ریموو اکستنشن مژه بدون آسیب به مژه‎های طبیعی شما آورده شده است. اگر شما هم قصد دارید اکستنشن مژه‌های خود را بردارید، این مقاله را از دست ندهید.

اکستنشن مژه چیست؟

اکستنشن‌های مژه تار موهای مصنوعی شبیه به مژه هستند که لا به لای مژه‌های طبیعی شما چسبانده می‌شوند. با اکستنشن، ظاهر مژه های شما از کوتاه و بی حالت به مژه‌های بلند و پرپشت تغییر می کند. این یک روش زیبایی نیمه دائمی است که مدت زمان ماندگاری آن ۴ تا ۸ ماه طول می‌کشد.

ریموو اکستنشن مژه چیست و به چه دلیل انجام می‌شود؟

همانطور که گفتیم، اکستنشن‌های مژه برای همیشه روی مژه‌های شما باقی نمی‌مانند و بعد از حدود ۴ ماه شروع به ریزش می‌کنند. اما بعضی از آن‌ها تا ۶ الی ۸ ماه نیز سر جای خود باقی می‌مانند. به این ترتیب مژه‌های شما نامرتب شده و ظاهر خوبی نخواهند داشت. به همین دلیل برخی افراد تمایل دارند اکستنشن‌های باقی‌مانده را از روی مژه‌های خود بردارند. برای این کار باید چسب را از بین ببرید تا بتوانید اکستنشن‌ها را بدون آسیب به مژه‌های خود خارج کنید. به این عمل ریموو اکستنشن مژه گفته می‌شود.
دلایل دیگری نیز برای برداشتن اکستنشن مژه وجود دارد. مثلا ممکن است چشم شما به چسبی که برای چسباندن اکستنشن‌ها استفاده شده است، حساسیت داشته باشد و دچار خارش و سوزش شود. یا ممکن است کسی که اکستنشن مژه را برای شما انجام داده است ماهر نبوده و شما از نتیجه کار راضی نباشید.

ریموو اکستنشن مژه به چه صورت انجام می‌شود؟

مطمئن‌ترین راه برای ریموو اکستنشن مژه، برداشتن آن توسط یک متخصص حرفه‌ای است. اکستنشن‌ها در بیشتر موارد با یک چسب جراحی بسیار محکم چسبانده می‌شوند که به راحتی از بین نمی‌روند. بنابراین اگر بخواهید آن‌ها را با دست بکنید، تعداد زیادی از مژه‌های طبیعی خود را نیز از دست خواهید داد.

ریموو اکستنشن مژه با روغن

همچنین، چشم ناحیه‌ای است که به راحتی می‌تواند دچار عفونت شود. اما یک متخصص حرفه‌ای با رعایت اصول و موارد بهداشتی می‌تواند از این اتفاق جلوگیری کند. بنابراین اگر می‌توانید حتما به یک فرد حرفه‌ای، ترجیحا همان شخصی که اکستنشن مژه شما را انجام داده است، مراجعه کنید
اما گاهی شرایطی پیش می‌آید که افراد نمی‌توانند به سالن‌های زیبایی مراجعه کنند. بنابراین ترجیح می‌دهند این کار را خودشان در خانه انجام دهند. برای ریموو اکستنشن در خانه روش‌هایی وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

ریموو اکستنشن مژه در خانه:

ریموو اکستنشن مژه را می‌توانید به ۲ روش در خانه انجام دهید:

۱- استفاده از ریموور اکستنشن مژه
۲- استفاده از بخار و روغن

استفاده از ریموور اکستنشن مژه

لوازم مورد نیاز:

⦁ ریموور اکستنشن مژه (کرم، ژل)
⦁ پاک کننده آرایش چشم
⦁ میکروسواب یا موچین
⦁ گوش پاک‌کن
⦁ پد ژله‌ای زیر چشم
⦁ پد پنبه‌ای

مراحل استفاده از ریموور مژه:

⦁ با استفاده از پاک کننده آرایش چشم و پد پنبه‌ای، آرایش چشم خود را پاک کنید.
⦁ پد ژله‌ای را زیر چشم خود قرار دهید تا از پوست خود محافظت کنید.
⦁ مقداری از ریموور اکستنشن مژه را روی میکروسواب یا یک براش ریمل تمیز قرار دهید.
⦁ ریموور را روی مژه‌های خود بکشید.
⦁ ۳ دقیقه صبر کنید و سپس با گوش پاک‌کن یا موچین اکستنشن‌ها را بردارید.
⦁ پاک‌کننده آرایش چشم را به مژه‌های خود بکشید تا ریموور به طور کامل از روی مژه‌هایتان پاک شود. می‌توانید به جای استفاده از پاک‌کننده، چشم‌های خود را با آب بشویید.

مراحل استفاده از روغن و بخار:

آموزش ریموو اکستنشن مژه

⦁ آرایش چشم خود را با پاک‌کننده آرایش چشم پاک کنید.
⦁ یک کاسه را با آب جوش پر کنید.
⦁ در صورت تمایل می‌توانید ۲-۳ قطره روغن اسطوخودوس، درخت چای، نعناع فلفلی یا اکالیپتوس به آب اضافه کنید.
⦁ یک حوله روی سر خود بیندازید و به مدت ۱۵ دقیقه با این آب جوش بخور بگیرید.
⦁ یک گوش پاک‌کن را به روغن زیتون یا روغن نارگیل آغشته کنید و آن را روی مژه‌های خود بکشید. این کار را تا جایی ادامه دهید که اکستنشن‌ها از مژه‌های شما جدا شوند.
⦁ از یک پاک‌کننده ملایم استفاده کنید تا روغن اضافی را از چشم‌های خود پاک کنید.

سایر روش ها برای ریموو اکستنشن:

⦁ دوش آب داغ:

همانطور که برای سالم نگه داشتن اکستنشن مژه توصیه می‌شود که از رطوبت و بخار زیاد پرهیز کنید، برای ریموو کردن آن‌ها می‌توانید برعکس عمل کنید. حمام آب داغ و بخار می‌تواند باعث سست شدن چسب شده و به برداشتن راحت‌تر اکستنشن‌ها کمک کند.

⦁ استفاده از پاک کننده های بر پایه روغن:

یکی از قوانین اصلی در مراقبت از اکستنشن‌های مژه، کنار گذاشتن پاک‌کننده‌های آرایشی بر پایه روغن است. زیرا این محصولات باعث سست شدن چسب می‌شوند. اما اگر می‌خواهید پیوند چسب را بشکنید و آن را از بین ببرید، آرایش خود را با یک پاک کننده بر پایه روغن پاک کنید.

⦁ ماساژ مژه ها با روغن:

هر شب قبل از خواب مقداری روغن نارگیل یا روغن کرچک را با استفاده از یک گوش پاک‌کن به مژه‌های خود بمالید. این کار به مرور زمان باعث می‌شود چسب سست شده و اکستنشن‌ها راحت‌تر کنده شوند.

نکات مهم هنگام ریموو اکستنشن:

همانطور که می دانید مژه ها ساختار حساسی دارند. به دلیل اینکه ممکن است هنگام کار به چشم آسیب برسد حتما باید با دقت زیادی کار کنید. ممکن است چسب ها مادامی که روی مژه بوده اند باعث سست شدن مژه ها شده باشند به همین دلیل باید با حوصله و صبر ریموو اکستنشن در خانه را انجام دهید و نکاتی را به خاطر داشته باشید.

⦁ پرهیز از کندن یا کشیدن مژه ها:

روش ریموو اکستنشن مژه در منزل

قبل از اینکه برای برداشتن اکستنشن‌های مژه خود اقدام کنید، به خاطر داشته باشید که هدف اصلی شما باید سالم نگه داشتن مژه‌های خودتان باشد. بنابراین به هیچ وجه اکستنشن‌های خود را نکنید. زیرا با این کار مژه‌های طبیعی شما نیز کنده می‌شوند و ممکن است هیچگاه دوباره رشد نکنند.

⦁ خودداری از استفاده ریموور های حرفه ای در خانه:

ریموورهای حرفه‌ای اکستنشن مژه با مواد حل کننده بسیار قوی چسب فرموله شده‌اند. اگر این مواد به چشم شما وارد شوند، می‌تواند بسیار خطرناک باشد. به همین دلیل است که این مواد فقط باید توسط متخصصان حرفه‌ای استفاده شود.

⦁ آرام برخورد کردن با مژه ها

پس از برداشتن اکستنشن‌‌ها، مژه‌ها بسیار حساس می‌شوند. بنابراین باید بسیار آرام و آهسته با مژه‌های خود برخورد کنید، به ویژه هنگام پاک کردن آرایش. سعی کنید فشار زیادی به مژه‌ها یا ناحیه چشم وارد نکنید و از مالش شدید چشم‌هایتان خودداری کنید.

منابع: byrdie

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنت ها

  • تماس با ۰۲۱۸۸۰۴۷۱۶۲
  • اینستاگرام رز سرخ
  • ارسال پیام در واتسپ
  • مشاوره رایگان

تماس با رز سرخ

۰۲۱۸۸۰۴۷۱۶۲


یا، ما با شما تماس می گیریم: