شیدینگ لب چگونه است

شیدینگ لب چیست؟ آشنایی با مزایا و معایب و نحوه انجام شیدینگ لب

ارسال به دیگران:

امروزه روش های مختلفی برای آرایش و زیباتر کردن لب ها وجود دارد، مانند استفاده از انواع رژلب و خط لب، تزریق ژل، تاتو خط لب، رژ لب دائم، و شیدینگ لب. شیدینگ لب یکی از روش های جدید آرایش دائم صورت است که به کمک آن می‌توانید یک نوع آرایش بسیار ملایم و زیبا و دائمی روی لب های خود داشته باشید.

اگر شما هم از آن دسته از خانم هایی هستید که وقت کافی برای آرایش کردن ندارید، می‌توانید از این روش استفاده کنید. اما اگر نمی دانید شیدینگ لب چیست و چه مزایا و معایبی دارد، جای نگرانی نیست. ما در این مقاله به تمام سوالات شما پاسخ می‌دهیم.

آموزش میکروپیگمنتیشن
آموزش میکروپیگمنتیشن دریافت مدرک فنی و حرفه ای
ثبت نام و مشاوره رایگان
شیدینگ لب کالباسی

شیدینگ لب یا تاتو لب چیست؟

همانطور که گفته شد، شیدینگ لب یکی از روش های آرایشی و زیبایی است که باعث تغییر رنگ لب ها می شود. این روش در واقع نوعی تاتو است که رنگ لب ها را برای مدت طولانی تغییر می دهد. با اینکه تاتو لب در دسته آرایش دائم قرار دارد، اما شیدینگ لب نیز مانند میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن ابرو یک روش دائمی نیست و بعد از مدتی لب شما به حالت قبل باز می‌گردد.

شیدینگ لب چگونه انجام می شود؟

شدینگ لب برای تقویت و پررنگ کردن رنگ طبیعی لب شما گزینه بسیار مناسبی است. در این روش، با استفاده از دستگاه و سوزن های مخصوص، رنگ مناسب لب شما را به بافت لب تزریق می‌کنند. برای اطمینان از عدم حساسیت نسبت به این رنگ ها، بهتر است قبل از انجام کار، تست حساسیت را انجام دهید. به طور کلی مراحل شیدینگ لب به شرح زیر است:

شیدینگ لب درد دارد

۱. انتخاب رنگ

انتخاب رنگ اولین مرحله برای انجام شیدینگ لب می باشد. این مرحله بسیار مهم است. زیرا متناسب نبودن رنگ می تواند تاثیر منفی بر نتیجه کار شما بگذارد. دقت کنید که رنگ مورد نظر شیدینگ را باید متناسب با تناژ پوستی و رنگ طبیعی لب انتخاب کنید.

۲. قرینه سازی

مرحله دوم قرینه سازی لب هاست. برای انجام این کار باید با اندازه گیری دقیق، عدم قرینه بودن لب ها را برطرف کنید و لب ها را به فرم دلخواه تغییر دهید.

۳. بی حس کردن لب

برای بی حس کردن لب از مواد مختلفی چون ژل های بی حس کننده، کرم های بی حس کننده، دارو های تزریقی و … استفاده می شود. مدت زمان بی حس شدن لب ها به نوع ماده مصرفی بستگی دارد. اغلب مواد بی حس کننده به ۲۰ الی ۴۰ دقیقه زمان نیاز دارند تا تاثیر خود را بگذارند.

شیدینگ لب یعنی چه

۴. آماده سازی دستگاه

برای آماده سازی دستگاه تاتو باید رنگ مورد نظر را در دستگاه قرار دهید. نوع سوزن و اندازه آن را متناسب با نوع شیدینگ لب مورد نظر انتخاب کرده و آن را روی دستگاه سوار کنید. در نهایت می‌توانید کار خود را شروع کنید.

مزایای شیدینگ لب

از مزیت های شیدینگ لب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اصلاح یا تغییر رنگ لب
 • اصلاح فرم لب
 • برطرف کردن ایرادها و مشکلات لب
 • برجسته کردن لب ها با حفظ حالت طبیعی
 • شاداب شدن و جوان تر نشان دادن چهره
شیدینگ لب عوارض

عوارض و معایب شیدینگ لب

شیدینگ لب نیز مانند هر روش زیبایی دیگری معایب خاص خود را دارد. برخی از معایب و عوارض این روش زیبایی عبارت است از:

 • ورم کردن لب
 • قرمز شدن لب
 • پوسته پوسته شدن لب
 • در موارد نادر عفونت در بافت لب، تب و لرز، و احساس سر درد
آموزش فیبروز ابرو(میکروبلیدینگ)
آموزش فیبروز ابرو(میکروبلیدینگ) دریافت مدرک فنی و حرفه ای
ثبت نام و مشاوره رایگان

رنگ های مناسب شیدینگ لب بر اساس رنگ پوست

برای انتخاب رنگ مناسب شیدینگ لب باید به رنگ پوست مشتری دقت کنید. عدم هماهنگی رنگ لب با رنگ پوست می تواند ظاهر نامناسبی را در چهره ایجاد کند. به طور کلی رنگ پوست به دسته کلی روشن،‌متوسط، و تیره تقسیم می‌شود:

شیدینگ لب صورتی

۱. پوست روشن

افرادی که پوست آن ها روشن است باید از رنگ هایی چون قرمز، سرخابی و مرجانی استفاده کنند. به طور کلی رنگ های مناسب برای پوست های روشن در طیف رنگی صورتی، هلویی، و قرمز قرار دارد.

۲. پوست متوسط

افرادی با رنگ پوست متوسط مانند گندمی رو به روشن باید از رنگ هایی با تناژ بنفش، صورتی و هلویی پررنگ استفاده کنند. این نوع رنگ ها برای افراد با تناژ پوستی متوسط باعث شادابی چهره می شوند.

۳. پوست تیره

افرادی که پوست آن ها تیره است می توانند از اکثر رنگ ها برای انجام شیدینگ لب استفاده کنند. البته بهتر است از انتخاب رنگ های بنفش و قهوه ای پرهیز کنید و رنگ های صورتی و نارنجی پررنگ را امتحان کنید.

 • البته افرادی که دارای پوست سبزه تره می باشند بهتر است رنگ هایی با تناژ جگری، قرمز آجری، قهوه ای، بنفش و کاراملی انتخاب کنند.
رنگ شیدینگ لب

مدت زمان ماندگاری شیدینگ لب

شیدینگ لب یک روش آرایش نیمه دائم یا موقتی است که بعد از گذشت مدتی اثر آن از بین می رود . به عبارت دیگر بعد از مدتی فرم و رنگ لب ها ممکن است به حالت طبیعی خود برگردد. مدت زمان ماندگاری شیدینگ لب تقریبا ۶ تا ۱۰ ماه است. برای افزایش مدت زمان ماندگاری این روش می توانید شیدینگ لب را هر ماه ترمیم کنید.

در برخی موارد نیز ممکن است ماندگاری رنگ لب شما از ۶ ماه هم کمتر باشد. عوامل مختلفی در کاهش ماندگاری این روش دخیل هستند که از آن میان می توان به لایه برداری مداوم لب ها، قرار گرفتن در معرض آفتاب، خشک شدن بیش از حد لب ها و …. اشاره کرد.

تفاوت شیدینگ لب با رژ لب چیست؟

شیدینگ لب با رژ لب متفاوت است. در شیدینگ لب از رنگ های مخصوصی جهت تقویت رنگ طبیعی لب ها استفاده می شود. اما در تزریق رژ لب عموما رنگ لب با استفاده از رنگدانه های خاصی به طور کامل تغییر می کند. از دیگر تفاوت های این دو روش می توان به نوع دستگاه مورد استفاده اشاره کرد. همچنین، مدت زمان ماندگاری شیدینگ لب نسبت به تاتو رژ لب کوتاه تر است.

عوارض شیدینگ لب

زمان مناسب برای ترمیم شیدینگ لب

شیدینگ لب یک روش زیبایی نیمه دائمی است. در نتیجه برای ترمیم و جلوگیری از محو شدن رنگ لب ها باید هر چند مدت یک بار آن را ترمیم کنید. زمان مناسب برای ترمیم به کیفیت انجام کار، کیفیت رنگ، و نحوه نگهداری شما بستگی دارد. اما به طور کلی بهتر است بعد از گذشت ۶ الی ۸ ماه برای ترمیم به تاتوکار خود مراجعه کنید.

انجام شیدینگ لب برای چه کسانی مناسب است؟

 • افرادی که دارای لب های نازک و ظریف هستند می توانند از شیدینگ لب جهت برجسته کردن لب ها و بزرگ تر نشان دادن آن ها استفاده کنند.
 • شیدینگ لب برای افرادی که دارای لب های بی رنگ هستند، گزینه مناسبی است. زیرا این روش باعث تقویت رنگ طبیعی لب می‌شود.
 • افرادی که لب آن ها قرینه نیست و مشکلاتی مانند لکه یا زخم دارند، می توانند از شیدینگ لب جهت اصلاح و پوشاندن آن ها استفاده کرد.
 • افرادی که زمان کافی جهت رسیدگی به لب ها و آرایش کردن را ندارند.
معایب شیدینگ لب

باید ها و نباید بعد از شیدینگ لب

بعد از انجام شیدینگ باید برای مراقبت از آن ها دستورالعمل های مختلفی را مد نظر قرار دهید. به عنوان مثال:

 • بعد از انجام شیدینگ لب می توان از وازلین جهت تسکین ورم، درد و سوزش لب ها استفاده کرد.
 • بعد از مدتی سطح لب ها پوسته پوسته خواهد شد. در طی این مدت از کندن این پوست ها خودداری کنید.
 • به مدت ۳ الی ۴ هفته پس از شیدینگ لب بهتر است از انجام فعالیت های ورزشی خودداری کنید.
 • از مصرف مداوم بالم لب غافل نشوید.
 • بعد از انجام این روش زیبایی از مصرف مواد غذایی شور، تند، تیز و ترش خودداری کنید.

شیدینگ لب یا رژ لب دائم یکی از روش های آرایش نیمه دائم بسیار محبوب در میان خانم هاست. امیدواریم با خواندن این مطلب تمام اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورده باشید و با آگاهی کامل نسبت به مزایا و معایب این روش برای انجام آن اقدام کنید.

در صورتی که علاقه مند بودید مقاله دیگر ما درباره شیدینگ ابرو را مطالعه نمائید.

آیا شیدینگ لب درد دارد؟

بله. شیدینگ لب درد دارد اما میزان درد آن به آستانه تحمل درد شما بستگی دارد. اگر آستانه تحمل درد شما پایین است، می توانید قبل از مراجعه به سالن زیبایی از استامینوفن خوراکی استفاده کنید. البته متخصص شما قبل از شروع تاتو لب شما از بی حسی موضعی استفاده می کند تا درد کمتری را حس کنید.

ماندگاری شیدینگ لب چقدر است؟

شیدینگ لب از روش های زیبایی نیمه دائم محسوب می شود. به این معنی که هر چند سال یک بار باید برای ترمیم به متخصص زیبایی خود خود مراجعه کنید. مدت زمان ماندگاری اثر این روش را نمی توان به طور دقیق تعیین کرد. به طور کلی طول عمر شیدینگ لب به نوع پوست، نوع و کیفیت مواد مورد استفاده، و نحوه نگهداری شما بستگی دارد.

آیا هنگام انجام شیدینگ لب امکان خونریزی وجود دارد؟

اگر برای انجام شیدینگ لب یا رژ لب دائم به یک فرد ماهر مراجعه کنید و از روش های استاندارد استفاده کنید،‌ دچار خونریزی نخواهید شد. فقط خراش های ریزی روی لب شما ایجاد می شود و این خراش ها نیز هیچگونه خونریزی ندارند.

مدت زمان بهبودی شیدینگ لب چقدر است؟

به طور کلی مدت زمان بهبودی پس از انجام شیدینگ لب ۴ تا ۵ روز است. در این مدت باید مراقبت های لازم را انجام بدهید تا روند بهبودی به بهترین شکل و به طور کامل طی شود.

الهام علیزاده

آیا شما تا به حال شیدینگ لب انجام داده اید؟ درباره میزان درد خود، دوره نقاهت، و میزان ماندگاری رنگ لب خود با ما صحبت کنید.

منبع: healthline

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 11 میانگین: 4.6]
نظرات کاربران
اطلاع رسانی کن
guest
مثلا: نوشین جعفری
برای اطلاع رسانی های و تخفیف های رز سرخ
2 کامنت
قدیمی
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنت ها
نسرین

سلام کسی ک ژل لب زده بعد چ مدتی میتونه شیدینگ لب یا تتو لب بزنه؟

شماره تماستون رو وارد کنید(اختیاری)
9131661488
رویا کنی

نسرین عزیز، دو هفته بعد از تزریق ژل میتونید تاتو لب انجام بدید ولی ماندگاری ژل رو کمتر میکنه.

 • تماس با ۰۲۱۸۸۰۴۷۱۶۲
 • اینستاگرام رز سرخ
 • ارسال پیام در واتسپ
 • مشاوره رایگان

تماس با رز سرخ

۰۲۱۸۸۰۴۷۱۶۲


یا، ما با شما تماس می گیریم: