فرق بین میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن؟ (مقایسه کامل)

ارسال به دیگران:

زنان در سراسر جهان همواره در تلاش هستند تا یک چهره بی‌عیب و نقص برای خود ایجاد کنند. رسیدگی به فرم ابروها نیز از این قضیه مستثنی نیست. ابروها تاثیر قابل توجهی بر ساختار و حالت چهره دارند. از این رو تمایل به رسیدگی و زیبایی ابروها در سال‌ های اخیر بین خانم‌ ها رواج پیدا کرده است.
در گذشته تنها راه زیبایی ابروها تتو بود که سال‌ های سال از آن استفاده می ‌کردند. اما امروزه با پیشرفت استانداردهای زیبایی، روش‌ های مختلف دیگری ابداع شده ‌اند. این روش ها همگی از اصل اضافه کردن رنگدانه به پوست، که همان اصول کار تتو است، وام گرفته ‌اند. در این میان میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ دو روش بسیار محبوب زیبایی ابرو هستند.
اما سوال انجاست که تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن در چیست؟

در این مقاله قصد داریم به تفاوت میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ بپردازیم. با ما همراه باشید.

آموزش میکروپیگمنتیشن
آموزش میکروپیگمنتیشن دریافت مدرک فنی و حرفه ای
ثبت نام و مشاوره رایگان

میکروپیگمنتیشن ابرو چیست؟

میکروپیگمنتیشن انقلابی در دنیای روش‌های موقت زیبایی به پا کرده است. برخلاف سایر روش‌های قدیمی، میکروپیگمنتیشن ابرو یک روش درمانی مؤثر است. این روش رنگدانه های معدنی و ضد حساسیت را به وسیله سوزن T به لایه بالایی پوست تزریق می‌کند.

در این روش نه تنها ابرو طبیعی به نظر می ‌رسد، بلکه موهای ظریف و واضح ابرو قابل مشاهده هستند. توجه داشته باشید که افرادی را برای این کار انتخاب کنید که آموزش‌ دیده و مجرب باشند. این افراد باید اصول بهداشتی را رعایت کنند تا باعث انتقال میکروب و بیماری به شما نشوند.

میکروپیگمنتیشن ابرو چه ویژگی‌هایی دارد؟

 • میکروپیگمنتیشن ابرو با استفاده از جدیدترین روش‌ ها، ماشین آلات و محصولات آرایشی موقت انجام می‌ شود.
 • در میکروپیگمنتیشن از یک سوزن بسیار ریز در یک کارتریج ایمن استفاده می ‌شود. این سوزن به یک دستگاه دیجیتال متصل است که دقت کار را بسیار بالا می‌ برد. استفاده از سوزن نازک اولترا کار دقیق ‌تر را برای دستیابی به ابروهای متقارن تضمین می ‌کند. علاوه بر آن، سوزن‌ های کارتریج دقیق هستند. این سوزن ها بدون ایجاد بریدگی، مانند آنچه در هنگام استفاده از روش‌ های دستی اتفاق می ‌افتد، بدون آسیب به پوست نفوذ می ‌کنند.
تفاوت میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ
 • ابروها در این روش کاملا طبیعی، پر و واضح هستند. این یک تفاوت آشکار با خال‌ کوبی سنتی است که جوهر خال کوبی بدن را به ابروها تزریق می ‌کردند. با خال کوبی شکل ظاهری خشن و تندی در ابروها ایجاد می ‌شد.
 • استفاده از طیف گسترده‌ ای از سایه‌ های رنگ قهوه‌ ای برای مطابقت با موهای واقعی ابروی شما و با در نظر گرفتن رنگ پوست شما .
 • بسته به نوع پوست، ماندگاری نتیجه این روش حدود ۱۲ ماه است.
 • استفاده از کرم بی‌ حسی موضعی برای اطمینان از راحتی شما در حین انجام کار.
 • رعایت دقیق استانداردهای بهداشتی با استفاده از سیستم ایمنی کارتریج و جلوگیری از انتقال آلودگی.
 • دستورالعمل‌ های مراقبت‌ های بعدی در اولین جلسه ارائه می‌ شوند. پیروی از آن‌ ها برای به دست آوردن بهترین نتیجه بسیار مهم است.
 • برای حفظ شکل و رنگ مناسب ابرو، ترمیم سالانه توصیه می‌ شود. رنگ مناسب برای ابروها یکی از مواردی است که در دوره آموزش اصلاح و ابرو به شرکت کنندگان یاد داده می‌شود.

میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

میکروبلیدینگ نیز روش دیگری است که برای داشتن ابروهای زیبا و بی ‌نقص استفاده می‌ شود. این روش به طور موقت به ابروهای شما فرم می ‌دهد و نقایص آن را برطرف می‌ کند. از میکروبلیدینگ لب نیز برای رنگ دادن و فرم دهی به لب استفاده یم شود. روش انجام به این صورت است که یک قلم که از چند سوزن ریز تشکیل شده، رنگدانه ‌ها را به صورت خطوط نازک شبیه به تار مو در نواحی خالی ابرو تزریق می ‌کند. این کار باعث می ‌شود ابروها پرتر به نظر برسد و جلوه بیشتری داشته باشد.

میکروپیگمنتیشن چشم

 تفاوت میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ چیست؟

این ۲ روش تفاوت های زیادی ندارند. در ادامه این بخش به تفاوت میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ اشاره می کنیم.

روش انجام کار

میکروبلیدینگ به صورت دستی و توسط یک قلم انجام می ‌شود که غیرالکترونیکی است. این قلم سوزن‌ هایی دارد که به وسیله آن رنگدانه ‌ها را به پوست تزریق می ‌کند. اما در میکروپیگمنتیشن تنها از یک سوزن دیجیتالی استفاده می ‌شود.

دوران نقاهت

میکروبلیدینگ نسبت به میکروپیگمنتیشن تهاجمی ‌تر است. در نتیجه باعث آسیب بیشتری به پوست می‌ شود. به همین دلیل دوران نقاهت آن نیز طولانی‌ تر است.

ماندگاری

یکی از مهمترین بحث‌ها در زمینه تفاوت میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ ، میزان ماندگاری رنگ آن‌هاست.
رنگدانه استفاده شده در روش میکروبلیدینگ تنها به میانه غشای پوست نفوذ کرده و به همین دلیل ماندگاری آن کوتاه است. اما میزان نفوذ رنگدانه در میکروپیگمنتیشن عمیق‌ تر است و ماندگاری آن حتی تا ۵ سال نیز می‌ رسد.

نتیجه کار

از نظر میزان طبیعی بودن نتیجه کار می ‌توان گفت که میکروبلیدینگ خطوط نازکی مانند مو ایجاد می‌ کند. این خطوط هم‌ جهت با موهای طبیعی کشیده می ‌شوند. از این جهت نسبت به میکروپیگمنتیشن که تمام ابرو را با رنگدانه پر می ‌کند، طبیعی ‌تر به نظر می ‌رسد.

میکروبلیدینگ ابرو

عمق نفوذ رنگ

میکروپیگمنتیشن رنگدانه ها را در عمق بیشتری در پوست وارد می‌کند و به همین دلیل ماندگاری آن بیشتر از میکروبلیدینگ است. با اینکه میکروپیگمنتیشن یک روش نیمه دائمی محسوب می‌شود، اما ماندگاری آن به ۳ سال نیز می‌رسد. در صورتی که برای میکروبلیدینگ نیاز است که هر سال ترمیم انجام دهید.

رنگ ابروها

رنگ ابروها در روش میکروبلیدینگ بعد از خوب شدن مایل به خاکستری خواهد بود. در صورتی که رنگ ابروها در روش میکروپیگمنتیشن خاکستری کمتری دارد و به رنگ ابروهای طبیعی نزدیک‌تر است.

مناسب بودن بر اساس نوع پوست

اگر پوست چرب یا مختلطی دارید و بخش T صورت شما چرب است، میکروبلیدینگ برای شما مناسب نیست. زیرا این روش در پوست ها چرب ماندگاری زیادی ندارد و رنگدانه ها بعد از مدت کوتاهی از بین می‌روند. اما روش میکروپیگمنتیشن برای انواع پوست مناسب است. بنابراین اگر پوست چربی دارید با خیال راحت می‌توانید روش میکروپیگمنتیشن را انجام دهید.

آسیب به پوست

ضربه ای که تیغ میکروبلیدینگ به پوست وارد می‌کند بیشتر از میکروپیگمنتیشن است. زیرا در میکروبلیدینگ سوزن ها به شکل تیغه ای هستند و پوست را به شکل تار ابرو برش می‌دهند. اما در روش میکروپیگمنتیشن هیچ برشی وجود ندارد و رنگدانه ها از طریق نقطه باریکی که سوزن ایجاد می‌کند وارد پوست می‌شوند.

میکروبلیدینگ فیبروز چیست

هزینه

میکروپیگمنتیشن از تکنولوژی پیشرفته‌ تری استفاده می‌‎کند و نتایج آن طولانی‌تر است. بنابراین هزینه آن نیز بیشتر از میکروبلیدینگ می باشد.

مدت زمان اجرا

روش میکروبلیدینگ به صورت دستی انجام می‌شود و به طور متوسط به ۲ تا ۳ جلسه نیاز دارد. در روز اول درباره فرم و حالت ابرو تصمیم گیری می‌شود که حدود ۲ ساعت طول می‌کشد. اما جلسات بعدی ممکن است کوتاه‌تر باشد.

روش میکروپیگمنتیشن با دستگاه دیجیتال انجام می‌شود. کل پروسه در یک جلسه انجام می‌شود که حدود ۲ ساعت طول می‌کشد.

چرا میکروپیگمنتیشن ابرو از میکروبلیدینگ دستی پیشرفته‌ تر است؟

سوزن نازکی که در میکروپیگمنتیشن استفاده می ‌شود، تزریق رنگدانه در پوست را بسیار روان می‌ کند. سوزن به آرامی در پوست نفوذ می ‌کند و به پوست آسیب نمی ‌زند. این یک ویژگی ایده ‌آل برای پوست ‌های حساس و نازک است.

تزریق رنگدانه‌ در پوست ‌های چرب در جلسه اول بیشتر از سایر روش ‌هاست. در میکروپیگمنتیشن رنگ ها در عمق بیشتری وارد پوست می شوند.

استفاده از میکرو رنگدانه ‌های بدون کربن که بهترین نتیجه را می ‌دهند و سایه ‌های خاکستری ایجاد نمی‌ کنند.

هرکدام از این روش ‌ها مزایا و معایب خود را دارند. می ‌توانید با در نظر گرفتن اهداف و انتظارات خود، ویژگی‌ها و میزان حساسیت پوستتان یک روش را انتخاب کنید. همچنین میزان هزینه‌ ای که برای این کار در نظر گرفته ‌اید نیز می تواند در انتخاب تاثیرگذار باشد. در نهایت با مشورت گرفتن از یک فرد حرفه ‌ای روشی را که از تمام جهات مناسب است، انتخاب کنید.

آموزش میکروبلیدینگ
آموزش میکروبلیدینگ دریافت مدرک فنی و حرفه ای
ثبت نام و مشاوره رایگان

دوره نقاهت کدام یک راحت‌تر است؟

این دو روش در نوع سوزن و عمق نفوذ تفاوت‌هایی دارند که همین امر سبب شده تا دوران نقاهت آن‌ها با تفاوت‌هایی روبه‌رو باشد. در روش میکروپیگمنتیشن، نفوذ سوزن را تا لایه‌های عمیق‌تری ادامه می‌دهند. البته این کار در نهایت موجب افزایش ماندگاری رنگدانه‌ها می‌شود اما در نهایت می‌تواند دوران نقاهت را طولانی‌تر از میکروبلیدینگ کند.

میزان زخم‌ها و شدت آثار ناشی از انجام عملیات بر روی پوست از نظر ظاهری تفاوت چندانی ندارد. اما این نکته را در نظر داشته باشید که این آثار مدت زمان بیشتری بعد از میکروپیگمنتیشن روی پوست شما باقی می‌ماند.

بهترین رنگ برای میکروپیگمنتیشن یا میکروبلیدینگ ابرو کدام است؟

ممکن است این سوال برای شما نیز پیش آید که چه رنگی مناسب پوست شماست؟ پاسخ به این سوال بسیار مهم است زیرا نتیجه نهایی عملیات میکروپیگمنتیشن یا میکروبلیدنیگ را تعیین می‌کند. در طول انتخاب رنگ تتو ابرو باید ابتدا نوع رنگ پوست خود را تشخیص داده سپس از رنگ متضاد آن استفاده کنید.

اگر پوست شما سفید است احتمالا رنگ قرمز بر پوست شما غلبه می‌کند و نمای بیشتری دارد. به همین خاطر باید رنگ سبز را انتخاب کنید. این رنگ در تناژ زیتونی یافت می‌شود.

اگر شما پوست سبزه دارید باید بدانید که رنگ‌های سرد مانند آبی به آن غلبه می‌نماید. همانطور که احتمالا می‌دانید رنگ‌های گرم در مقابل رنگ‌های سرد قرار دارند. پس در این حالت می‌توانید از رنگ‌هایی که تناژ قرمز دارند، استفاده کنید.

اگر پوست شما مابین سبزه و سفید است اصطلاحا به آن پوست گندمی گویند. برای انتخاب رنگ مناسب این نوع پوست باید از ترکیب رنگ‌های مختلف بهره ببرید. به همین خاطر در ترکیب رنگی موردنظر باید از تناژهای قرمز و زیتونی استفاده نمایید.

اما قانونی در میزان ترکیب آن‌ها وجود دارد. اگر پوست شما گندمی مایل به سبزه است باید میزان تناژ قرمزی بیشتر از سبز باشد. از طرفی اگر پوست شما گندمی مایل به سفید است باید درصد سبز را در ترکیب رنگتان بیشتر کنید.

انجام میکروپیگمنتیشن

آیا می‌توان این تکنیک‌ها را در دوران بارداری انجام داد؟

تا به امروز تعداد تحقیقات مربوط به انجام این دو تکنیک در دوران بارداری به اندازه زیادی نیستند اما تا حدودی استفاده از میکروپیگمنتیشن در دوران بارداری منع شده است. علت این امر نیز مواد شیمیایی موجود در رنگدانه‌هاست.

توجه داشته باشید که به خصوص در ۱۲ هفته ابتدایی از هیچ‌گونه ماده شیمیایی استفاده نکنید. زیرا این مواد به طور مستقیم از پوست و خون شما به بدن جنین وارد شده و صدمات جبران‌ناپذیری را به وجود می‌آورد.

از طرفی خطر ابتلا به عفونت‌ها به دلیل عدم رعایت موارد بهداشتی ممکن است برای شما و فرزندتان خطرناک باشد.

همچنین قبل از انجام میکروپیگمنتیشن یا میکروبلیدنیگ به کشیدگی‌های طبیعی پوست در زمان بارداری نیز توجه داشته باشید. در صورت انجام این عملیات در زمان بارداری احتمالا بعد از این دوران پشیمان خواهید شد. زیرا این عملیات روی سطح وسیع‌تری از پوست انجام شده و با از بین رفتن حالت‌های پوست در این دوران، پوست شما جمع شده و ظاهر نامطلوبی در آن ایجاد می‌شود.

سخن پایانی

حال که تا حد زیادی تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن را می‌دانید، می‌توانید به راحتی روش مورد علاقه خود برای تغییر اساسی در ظاهرتان را انتخاب نمایید. اما در این بین توجه داشته باشید که برای انجام چنین عملیاتی حتما به مراکز معتبر مراجعه کنید. همچنین تجربه فرد انجام دهنده آن نیز بسیار مهم است.

مهشید عزت پوری

تا به حال از تکنیک‌های تتو زیبایی استفاده کردید؟ به نظرتان میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن؟ خوشحال میشیم تجربیاتتون رو با ما به اشتراک بذارید.

منبع: ggbrows

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
نظرات کاربران
اطلاع رسانی کن
guest
مثلا: نوشین جعفری
مثلا: me@example.com
برای اطلاع رسانی های و تخفیف های رز سرخ
2 کامنت
قدیمی
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنت ها
مهری

عالی بود،‌ممنونم ازتون. ❤

شیلا عباسی

موافقم

 • تماس با ۰۲۱۸۸۰۴۷۱۶۲
 • اینستاگرام رز سرخ
 • ارسال پیام در واتسپ
 • مشاوره رایگان

تماس با رز سرخ

۰۲۱۸۸۰۴۷۱۶۲


یا، ما با شما تماس می گیریم: