پاك كردن رنگ مو از روي مو

۶ روش خانگی برای پاک کردن رنگ مو از روی مو

ارسال به دیگران:

0

رنگ کردن مو جزئی از زندگی هر فرد، به ویژه هر خانمی است که به زیبایی ظاهر خود اهمیت می دهد. اما حتما اتفاق افتاده که از انتخاب رنگ مو هایتان ناراضی باشید و بخواهید آن را از بین ببرید. یا از رنگ مویی که به مدت طولانی روی سرتان است خسته شوید و بخواهید آن را عوض کنید. روش های مختلفی برای پاک کردن رنگ مو وجود دارد که می تواند حتی رنگ موهای دائمی را نیز از بین ببرد. ما در این مقاله ۶ روش خانگی و موثر پاک کردن رنگ مو از روی مو را به تفصیل توضیح می دهیم. همچنین اگر علاقه مند به یادگیری و کسب درآمد در حوزه مو و زیبایی هستید، در دوره آموزش رنگ و مش شرکت کنید.

۱. پاک کردن رنگ مو بوسیله شامپو ضد شوره و جوش شیرین

براي پاك كردن رنگ مو از روي مو

۱. مقداری شامپوی ضد شوره و جوش شیرین را با هم مخلوط کنید

شامپوی ضد شوره برای از بین بردن رنگ مو مانند معجزه عمل می‌کند. جوش شیرین نیز یک ماده پاک کننده طبیعی است و می تواند انواع رنگ و لکه را از بین ببرد. بنابراین ترکیب این دو ماده مخلوط قدرتمندی را می‌سازد که می‌تواند به راحتی رنگ موهای شما را، بدون سفید کردن آن، پاک کند. برای این کار ابتدا یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با یک قاشق غذاخوری شامپوی ضد شوره در یک کاسه مخلوط کنید.

روش پاك كردن رنگ موي مشكي از روی مو

۲. موهای خود را خیس کنید و شامپو بزنید

در مرحله بعد موهای خود را با آب گرم خیس کنید و با این شامپوی جدیدی که آماده کرده‌اید خوب بشویید. پس از اینکه شامپو را به طور یکنواخت روی موهایتان پخش کردید، اجازه دهید ۵ تا ۷ دقیقه روی سرتان بماند. این مدت زمان برای نفوذ جوش شیرین به تار موهای شما لازم است.

پاك كردن رنگ مو با جوش شيرين

۳. موهایتان را آبکشی کنید

موهایتان را با آب گرم آبکشی کنید. در این مرحله باید ببینید که رنگ از موهایتان شسته می‌شود. پس از آن از یک نرم کننده یا کاندیشنر مناسب موهای خود استفاده کنید. این روش زمانی که شما به تازگی موهایتان را رنگ کرده باشید بسیار موثر خواهد بود.

۲. پاک کردن رنگ مو بوسیله مایع ظرفشویی

پاک کردن رنگ موی مشکی

مایع ظرفشویی درست همانطور که چربی ها را از روی سطح ظروف پاک می‌کند، می‌تواند رنگ موهای شما را نیز از روی موهایتان پاک کند. برای پاک کردن رنگ مو با این روش کافی است مراحل زیر را دنبال کنید.

۱. مقداری مایع ظرفشویی را با شامپو مخلوط کنید

چهار یا پنج قطره مایع ظرفشویی را با مقدار کمی از شامپوی معمولی خود مخلوط کنید.

پاك كردن رنگ از روي موي دكلره

۲. موهایتان را با شامپوی جدید خود بشویید

موهایتان را در حمام با آب گرم خیس کنید. مقداری از مخلوط شامپو و مایع ظرفشویی را به موها بزنید و کاملا ماساژ دهید. مطمئن شوید که شامپو به تمام تار موهای شما به طور یکنواخت رسیده است. اجازه دهید شامپو چند دقیقه روی موهایتان بماند.

پاك كردن رنگ از روي مو

۳. اکنون می توانید موها را آبکشی کنید

مایع ظرفشویی باعث خشکی مو و از بین رفتن چربی طبیعی مو می‌شود، بنابراین حتما آن را کاملاً آبکشی کنید. احتمالاً نیاز است بیش از یک بار این روش را تکرار کنید. اما چون مایع ظرفشویی خیلی خشن است، چند بار پشت سر هم این کار را تکرار نکنید.

۳. پاک کردن رنگ مو با استفاده از ویتامین C

پاك كردن رنگ شرابي از روي مو

ویتامین C به عنوان ساینده ترین و ایمن ترین گزینه برای از بین بردن رنگ‌ها، به ویژه رنگ‌هایی که سایه‌های تیره دارند، در نظر گرفته می‌شود. ویتامین C حاوی اسیدهایی است که مولکول رنگ را اکسید کرده و رنگ‌های تثبیت شده در موهای شما را شل می‌کند. برای پاک کردن رنگ مو از موهایتان می توانید به روش زیر عمل کنید.

۱. با قرص های ویتامین C خمیر درست کنید

اگر موهای خود را با رنگ نیمه دائمی تیره کرده‌اید و فقط چند روز از آن زمان گذشته است، این روش را امتحان کنید. یک دسته قرص ویتامین C را در یک کاسه بریزید، آب داغ به آن اضافه کنید و با قاشق خرد کنید تا خمیر غلیظی ایجاد شود.

پاك كردن رنگ مشكي از روي مو

۲. خمیر را به موهایتان بمالید

خمیر را روی موهای مرطوب بمالید و اجازه دهید ۱ ساعت بماند. حتماً خمیر را روی موهای مرطوب بمالید نه موهای خشک. هنگامی که موهای شما خیس است، ویتامین C بهتر به موهای شما نفوذ می‌کند. پس از گذاشتن خمیر، یک کلاه دوش روی سر خود بگذارید یا موهای خود را در پلاستیک بپیچید.

پاك كردن رنگ حنا از روي مو

۳. موهایتان را بشویید

خمیر را کاملاً بشویید و سپس موهای خود را مانند همیشه شامپو بزنید و حالت دهید. اگر ویتامین C را طی چند روز پس از رنگ کردن موهای خود استفاده کنید، باید نتایج قابل توجهی را ببینید. می‌توانید چند بار از این خمیر استفاده کنید. ویتامین c برای مو مضر نیست.

۴. پاک کردن رنگ مو با استفاده از سرکه سیب

پاك كردن رنگ دودي از روي مو

سرکه سیب به غیر از رفع خشکی پوست سر، کنترل وزی مو، از بین بردن مواد ته نشین شده از آب سخت، افزایش درخشندگی و کاهش ریزش مو، رنگ مو را نیز از بین می‌برد. اگر می‌خواهید برای پاک کردن رنگ موهایتان این روش را امتحان کنید، دستورالعمل زیر را دنبال کنید.

۱. آب و سرکه سیب را با هم مخلوط کنید

برای موهای بلند مقدار ۱/۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب را با یک فنجان سرکه سیب مخلوط کنید. می‌توانید بجای سرکه سیب، از سرکه سفید ساده نیز استفاده کنید.
بیشتر رنگ‌ها مواد قلیایی مانند صابون‌ها و شامپوها را تحمل می‌کنند، اما نه مواد اسیدی. بنابراین اسیدیته سرکه به از بین بردن رنگ مو کمک می‌کند.

۲. این ترکیب را به موهایتان بزنید

روی یک سینک یا وان، موهای خود را به محلول سرکه و آب آغشته کنید. دقت کنید که تمام موهای شما به مخلوط آغشته شود.

پاک کردن رنگ مو با سرکه سیب

۳. چند دقیقه صبر کنید

موهای خود را با کلاه دوش بپوشانید و ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید. در این مدت موهای شما به طور کامل با سرکه خیس می‌خورد و سرکه رنگ موهای شما را تجزیه می‌کند.

از بین بردن رنگ مو مشکی پر کلاغی

۴. در نهایت، موهایتان را آبکشی کنید

بعد از گذشت ۲۰ دقیقه می‌توانید موهایتان را با شامپوی روزانه خود بشویید و آبکشی کنید. با شستن موها خواهید دید که رنگ از روی موهای شما شسته شده و از بین می‌رود.

۵. پاک کردن رنگ مو با استفاده از روغن داغ

از بین بردن رنگ موی مشکی پرکلاغی

اگر می خواهید رنگ موهای را پاک کرده و همچنین موهای خود را حالت دهید، روغن داغ یک روش موثر و طبیعی است. برای این کار ابتدا:

۱. روغن مورد نظر خود را انتخاب و گرم کنید

روغن مورد استفاده در این روش می‌تواند روغن بادام، زیتون، یا نارگیل باشد. تمام این روغن ها دارای خواص فوق العاده برای پوست و مو هستند. پس از اینکه روغن مورد نظر خود را انتخاب کردید، تنها کاری که باید بکنید، گرم کردن آن است.

۲. روغن را به موهایتان بزنید

تمام موهایتان را (از ریشه تا نوک) به روغن گرم آغشته کرده و به خوبی ماساژ دهید.

از بین بردن رنگ موی شرابی

۳. چند ساعت صبر کنید

موهای خود را درون یک حوله تمیز بپیچید و بگذارید چند ساعت یا یک شب بماند.

۴. موهایتان را بشویید

از بین بردن رنگ موی مشکی

موهایتان را با شامپوی ضد شوره بشویید و آبکشی کنید. شامپوی ضد شوره نیز می‌تواند به پاک کردن رنگ موهای شما کمک کند.

۶. از بین بردن رنگ مو با استفاده از آب لیمو

از بین بردن رنگ مو با جوش شیرین

آب لیمو سرشار از اسید سیتریک است که با اکسیژن واکنش داده و رنگ موهای شما را روشن می‌کند. بنابراین می‌تواند به عنوان یک روش طبیعی برای هایلایت کردن موهای شما استفاده شود. علاوه بر این، کسانی که می‌خواهند رنگ موهای خود را پاک کنند، می‌توانند از این روش استفاده کنند. فقط قبل از شروع به خاطر داشته باشید که این کار در موهای شسته نشده بهترین نتیجه را دارد.

۱. بسته به طول و حجم موهای خود، آب چند لیمو را در یک بطری اسپری فشار دهید.

از بین بردن رنگ مو مشکی


۲. با نسبت ۱:۲ ، نرم کننده دلخواه خود یا آب را به آن اضافه کنید. مواد را تکان دهید و خوب مخلوط کنید.
۳. مخلوط را روی تمام موهای خود یا قسمت‌هایی از موها که می خواهید روشن کنید، اسپری کنید.

ریموو رنگ مو


۴. اشعه ماورا بنفش خورشید باعث روشن شدن موهای شما می شود. بنابراین برای گرفتن بهترین نتیجه حداقل ۱ تا ۲ ساعت در آفتاب باشید.
۵. بعد از چند ساعت، می توانید دوش بگیرید و موهای خود را با آب ولرم بشویید.
۶. برای تقویت بیشتر موهای خود، از یک نرم کننده عمیق استفاده کنید و قبل از اینکه آن را بشویید، به مدت ۱۰ دقیقه روی موهای خود نگه دارید.

منبع: skinkraft

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنت ها

  • تماس با ۰۲۱۸۸۰۴۷۱۶۲
  • اینستاگرام رز سرخ
  • ارسال پیام در واتسپ
  • مشاوره رایگان

تماس با رز سرخ

۰۲۱۸۸۰۴۷۱۶۲


یا، ما با شما تماس می گیریم: