پولیش ناخن در خانه

پولیش ناخن چیست و روش استفاده از ژل پولیش در خانه چگونه است؟

ارسال به دیگران:

پولیش ناخن محصولی است که کار بسیاری از خانم ها را راحت کرده است. این محصول در واقع همان لاک ناخن است، اما دیگر ایرادات لاک ناخن معمولی را ندارد و ماندگاری آن بسیار بالاتر است.

حتما برای شما هم پیش آمده که لاک ناخن شما بعد از مدت کوتاهی لب پر شده، ترک خورده، یا رنگ پریده شده است. این یکی از مشکلاتی است که بسیاری از خانم ها با آن مواجه هستند و باعث می شود مدام در حال ترمیم لاک ناخن های خود باشند.

اما پولیش ناخن تمام این مشکلات را برطرف می کند و شما می توانید تا مدت زمان طولانی لاک ناخن خود را سالم و مانند روز اول روی ناخن طبیعی یا کاشت ناخن خود داشته باشید. برای اینکه بیشتر درباره این محصول فوق العاده بدانید با ما همراه باشید. ما درباره پولیش و نحوه استفاده از آن به طور مفصل صحبت می کنیم.

آموزش طراحی ناخن
آموزش طراحی ناخن دریافت مدرک فنی و حرفه ای
ثبت نام و مشاوره رایگان

پولیش ناخن چیست؟

به طور کلی، پولیش اصطلاحی است که برای از بین بردن ایرادات سطحی و افزایش براقیت سطوح مختلف به کار می رود. در واقع پولیش از جمله کارهای ترمیمی به حساب می آید.

پولیش ناخن محصولی است که برای براق، صاف، و سیقلی شدن سطح ناخن بکار می رود. پولیش کردن ناخن علاوه بر اینکه ظاهر ناخن را زیباتر می کند، باعث افزایش رشد ناخن ها نیز می‌شود.

ژل پوليش ناخن

ژل پولیش ناخن چیست؟

ژل پولیش یا لاک ژل یک محصول یک ژل مایع و رقیق است که همانند لاک های معمولی روی ناخن ها زده می‌شود. این لاک می‌تواند تا حد بسیار زیادی معایب لاک های معمولی را برطرف کند. این محصولات در واقع لاک های موقتی هستند که با ژل اکریلیک مخلوط شده اند و برای کاور ناخن و کاشت ناخن مورد استفاده قرار می گیرند.

ماندگاری ژل پولیش بین ۲ تا ۴ هفته بوده و شما نمی توانید با استون های معمولی آن ها را پاک کنید. برای پاک کردن این لاک های موقت باید به سالن آرایشی رفته تا آرایشگرتان با استفاده از تجهیزات مخصوص و استون صد در صد آن ها را پاک کند.

آیا ژل پولیش و لاک ژل و ژلیش با هم تفاوت دارند؟

ژل پولیش، لاک ژل، و ژلیش ناخن همه یک محصول هستند. در واقع نام صحیح این محصول ژل پولیش (Gel Polish) یا پولیش ناخن (Nail Polish) است، اما به نام های دیگر نیز معروف است. ژلیش یکی از برندهای سازنده ژل پولیش است که در ایران نام آن به اشتباه برای تمام محصولات ژل پولیش بکار برده می شود.

پولیش ناخن چیه

آموزش پولیش ناخن

برای پولیش ناخن به وسایلی نیاز داریم از جمله:

 • پوشر کوتیکول
 • بافر ناخن
 • سوهان ناخن دستی
 • محلول کلینزر
 • محلول ضدقارچ
 • بیس کت
 • لاک ژل
 • تاپ ژل
 • روغن کوتیکول
 • دستگاه UV یا LED

۱. سوهان کشی

اولین مرحله، مانیکور خشک ناخن است. برای این کار نوک و سطح ناخن‌ها را با سوهان دستی یا برقی صاف و مرتب کنید.

پولیش ناخن برای چیست

۲. محلول ضد قارچ

برای جلوگیری از رشد قارچ در ناخن، روی سطح همه ناخن ها را محلول ضد قارچ بزنید. همچنین برای از بین بردن باکتری و چربی اضافه ناخن ها می توانید از کلینزر نیز استفاده کنید.

۳. بیس کت

 در این مرحله روی ناخن‌ها را بیس کت می زنیم تا لاک به خوبی به ناخن بچسبد. بیس کت باعث می شود اتصال محکمی بین ناخن و لاک ایجاد شود و ماندگاری لاک بالاتر برود. برای خشک شدن بیس کت لازم است ناخن های خود را به مدت ۱۵ تا ۶۰ ثانیه زیر دستگاه UV یا LED قرار دهید.

۴. لاک ژل یا ژل پولیش

 اکنون نوبت زدن ژل پولیش یا همان لاک ژل است. ابتدا یک لایه نازک از لاک را به ناخن های بزنید و دست های خود را به مدت ۳۰ ثانیه زیر دستگاه قرار دهید. برای پررنگ تر شدن و افزایش ضخامت لاک می توانید لایه دوم را نیز بزنید و آن را زیر دستگاه UV خشک کنید.

پولیش ناخن یعنی چه

۵. تاپ کت

 برای داشتن نمای براق تر و همچنین ماندگاری بیشتر لاک از یک لایه دیگر به نام تاپ کت یا تاپ شاین استفاده می کنیم. این آخرین لایه ژل است که آن را نیز باید بوسیله دستگاه خشک کنید.

۶. روغن کوتیکول

در آخر روغن کوتیکول را دور ناخن ها می زنیم. روغن کوتیکول باعث نرم شدن کوتیکول ها می شود و از پوسته پوسته شدن آن جلوگیری می کند.

آموزش پولیش ناخن در خانه

 ژلیش ناخن در خانه

۱. پیرایش ظاهر ناخن

اگر تمایل دارید پولیش ناخن را در خانه انجام دهید، به چند وسیله احتیاج دارید. قبل از شروع کار بسیار مهم است که در صورت نیاز ناخن های خود را به اندازه دلخواه کوتاه کرده و سوهان بکشید.

همچنین برای از بین بردن هر گونه برجستگی زائد در انتهای ناخن ها و یکدست کردن آن ها از بافر ناخن چهار طرفه استفاده کنید. در این کار زیاده روی نکنید زیرا اصطحکاک بیش از حد باعث گرم شدن ناخن شده و آن را ضعیف می‌کند.

آموزش کاشت ناخن
آموزش کاشت ناخن دریافت مدرک فنی و حرفه ای
ثبت نام و مشاوره رایگان

۲. انتخاب یک لاک مناسب

بعد از پیرایش ظاهر ناخن و قبل از لاک زدن مهم است که ناخن ها را خوب شسته و هرگونه آلودگی، رطوبت و آثار پولیش قبلی را از روی آن ها پاک کنید.

در انتخاب لاک ناخن دقت کنید که کیفیت خوبی داشته باشد. لاک های با کیفیت بهتر روی ناخن نشسته و ماندگاری بیشتری نیز دارند. در حالی که ژلیش ناخن با لاک های ارزان قیمت با کیفیت پایین زیبایی دستانتان را از بین می برد.

ژل پولیش ناخن چیه

قبل از پولیش ناخن لازم است سطح ناخن ها را با یک لایه پرایمر بپوشانید. این کار از لاک ناخن محافظت کرده، باعث می شود لاک بهتر روی ناخن بنشیند.

یک بار خیلی آرام و سطحی برق ناخن را روی هر ناخن بکشید و منتظر بمانید تا کاملا خشک شود. این کار را سه مرتبه تکرار کنید.

۳. لاک زدن یا پولیش ناخن

حالا نوبت قسمت اصلی کار یعنی لاک زدن یا استفاده از لاک ژل است.

برس لاک را به لاک آغشته کنید و با زدن برس به دیواره شیشه لاک، میزان اضافی لاک را از روی آن بگیرید. سپس یک لایه نازک از لاک را روی ناخن بزنید و ۲ دقیقه صبر کنید تا خشک شود.

بعد از اینکه لایه اول به طور کامل خشک شد، می توانید لایه دوم را نیز بزنید و چند دقیقه صبر کنید تا کاملا خشک شود.

ژل پوليش ناخن

پس از اینکه مطمئن شدید لایه های لاک به طور کامل خشک شدند، نوبت لایه آخر، یعنی تاپ کت یا برق ناخن است. یک لایه نازک از تاپ کت را روی ناخن ها بزنید و صبر کنید تا خشک شود.

توجه داشته باشید که در منزل خبری از دستگاه UV نیست. بنابراین باید به اندازه کافی صبر کنید تا لاک به خوبی خشک شود. در غیر این صورت نتیجه دلخواه شما ایجاد نخواهد شد.

برای از بین بردن لاک هایی که به اطراف ناخن و روی کوتیکول خورده، کمی منتظر بمانید تا لاک ناخن کاملا خشک شود. سپس یک قلم موی نازک را به استون آغشته کنید و آن را به آرامی در اطراف ناخن ها بکشید تا ظاهر مرتبی پیدا کند.

کاربرد پولیش ناخن

امروزه پولیش ناخن طرفداران زیادی بین بانوان خوش سلیقه ایرانی دارد. خانم هایی که دوست دارند ماندگاری لاک روی ناخن هایشان بالا باشد از ژل ناخن استفاده می کنند.

داشتن ناخن های زیبا و براق نقش بسیار زیادی در زیبایی ظاهری شما دارد و یکی از راه های داشتن ناخن های زیبا، پولیش کردن آن است. بنابراین این محصول کاربرد زیادی در هرچه زیبا کردن آن خواهد داشت.

ژل پوليش ناخن طبيعي

فواید ژل پولیش ناخن

به غیر از ظاهر همیشه آراسته و سالم لاک ناخن، دلایل دیگری هم وجود دارد که نشان می‌دهد چرا بسیاری از خانم‌ها برای زیبایی ناخن‌های خود به سراغ لاک ژل می ‌روند:

ژل ناخن سریع خشک می‌شود. خودتان خوب می‌دانید که مدت زمانی که برای خشک شدن لاک ناخن باید بنشینید و دستان خود را روی هوا نگه دارید تا ناخن به جایی برخورد نکند، چقدر سخت و اذیت کننده است.

البته که بعد از این مدت هم تا زمان نیم تا حتی یک ساعت باید مراقب باشید که جسم سخت و تیزی به ناخن برخورد نکند و یا لاک به جایی برخورد نکند. در غیر این صورت قطعاً همه زحمت‌ هایتان به هدر می‌رود.

پولیش ناخن بعد از مدت زمان کوتاه حدود یک دقیقه‌ای که در زیر نور لامپ مخصوص قرار می‌گیرد، کاملاً خشک می‌شود و دیگر نگرانی برای خراب شدن آن وجود ندارد.

برای افرادی که عادت به جویدن ناخن‌ها دارند، استفاده از این محصول روشی است که باعث می‌شود عادت خود را ترک کنند.

ژل پولیش ناخن یعنی چه

کلام آخر

زمانی که از لاک معمولی با کیفیت پایین استفاده می‌کنید، کار کردن مداوم و ساییدگی با وسایل به ظاهر اولیه آنها آسیب وارد می‌کند. زمانی که ظرف می‌شویید یا دستان خود را در معرض دمای بالا مانند آب گرم قرار می‌دهید، لاک ناخن از ابتدا یا انتهای صدف شروع به محو شدن می‌کند و شفافیت خود را از دست می‌دهند. ولی این نوع لاک در برابر این تغییرات مقاوم است.

در زندگی عادی و فعالیت‌های روزمره، ژل پولیش ناخن لب پر نمی‌شود و ترک هم نمی‌خورد. اگر عادت به فعالیت‌های زیاد با دستان خود دارید و یا کار هنری و سختی انجام می‌دهید، این ژل ها طبیعتاً بیشتر از لاک معمولی روی دستان شما دوام می‌آورد.

اگر می‌خواهید به سفرهای چند روزه بروید، دیگر نگران پاک شدن لاک ناخن نباشید و نیازی نیست به دنبال پیدا کردن زمانی برای ترمیم لاک خراب شده خود بگردید. ژلیش ناخن بدون تغییر می‌تواند سفر شما را تضمین کند.

استفاده از ژل ناخن برای افرادی که روزانه با مواد شیمیایی، الکل، استون و مانند آنها سر و کار دارند و خصوصاً برای خود کسانی که کار ناخن انجام می‌دهند، بسیار مناسب است و آسیبی به زیبایی ناخن‌های آنها نمی‌زند.

مریم فرجی

آیا شما تا به حال پولیش ناخن را در خانه انجام داده اید؟ تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذراید.

منبع: thoughtco

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]
نظرات کاربران
اطلاع رسانی کن
guest
مثلا: نوشین جعفری
مثلا: me@example.com
برای اطلاع رسانی های و تخفیف های رز سرخ
0 کامنت
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنت ها

 • تماس با ۰۲۱۸۸۰۴۷۱۶۲
 • اینستاگرام رز سرخ
 • ارسال پیام در واتسپ
 • مشاوره رایگان

تماس با رز سرخ

۰۲۱۸۸۰۴۷۱۶۲


یا، ما با شما تماس می گیریم: