مزایا و معایب تاتو

نکات مهمی که قبل از تاتو بدن باید بدانید

ارسال به دیگران:

در حالی که تاتو در دهه‌های گذشته بسیار فراگیر شده است، اما هنوز هم مشکلاتی در ارتباط با آن‌ها وجود دارد. در این مقاله، جوانب مثبت و منفی تاتو به طور دقیق بررسی می‌شود.

افراد بسیاری در سراسر جهان بدن خود را تاتو کرده‌اند. برخی به دلیل علاقه و استعداد به سراغ آموزش تتو بدن رفتند و این حوزه را به عنوان حرفه شغلی انتخاب کردند. در واقع، مردم اغلب دوست دارند احساسات خود را به اشتراک بگذارند و می‌خواهند خود را با هنر بدن بیان کنند.

تتو فقط مختص بدن نیست. تتوی و آرایش نیمه دائم صورت بین بانوان رواج یافته است. آرایش های نیمه دائم صورت مانند شیدینگ و میکروبلیدینگ که برای فرم دادن به ابرو کاربرد دارند. میکروبلیدینگ لب که متقاضیان آن افرادی هستند که وقت کافی برای آرایش ندارند. مزووایت یا کرم پودر دائم نیز برای کسانی که از رنگ پوست صورت خود راضی نیستند. همچنین اگر علاقه مند به یادگیری و کسب درآمد در حوزه تاتو و زیبایی بدن هستید، در دوره آموزش تاتو بدن شرکت کنید.

تاتو چیست؟

تاتو یا خالکوبی نوعی اصلاح برای آرایش و تزئیین پوست است که از طریق جوهر و سوزن یا رنگ و رنگدانه انجام می‌شود. رنگ تاتو بهتر است متناسب با تناژ پوست انتخاب شود. تاتو می‌توانند موقت یا دائمی باشد.

در تاتوی دائمی، جوهر به لایه دوم پوست نفوذ می‌کند. زخمی روی پوست ایجاد می‌شود و پس از بهبود زخم، طرح شما آشکار می‌شود. این طرح به هیچ عنوان پاک نمی‌شود و تا آخر عمر با شما خواهد بود.

تاتوی موقت نیز مانند تاتوی دائمی به زیر پوست زده می‌شود، اما جوهر و رنگدانه آن پس از مدتی جذب و محو می‌شود.

مزایای تاتو بدن چیست؟

۱- شما با تاتو می‌توانید آنچه را که دوست دارید به نمایش بگذارید.

یکی از مزایای خالکوبی این است که می‌توانید آنچه را واقعاً دوست دارید به اطرافیان نشان دهید. در حقیقت، بسیاری از افراد طرح‌هایی را روی بدن خود تاتو می‌کنند که مربوط به سرگرمی‌های خود و یا اعضای خانواده خود هستند.

همچنین با تاتو کردن علاقه‌مندی‌های خود می‌توانید افرادی را به زندگی خود جذب کنید که علایق مشابهی دارند و احتمال اینکه با شما صحبت کنند بسیار زیاد است.

۲- تاتو می‌تواند آینه روح شما باشد.

خالکوبی چه معایبی دارد

تاتو می‌تواند آینه روح شما باشد. در واقع، بسیاری از افراد سعی می‌کنند احساسات درونی خود را با خالکوبی بیان کنند یا با مشکلات روحی خود مقابله کنند. بسیاری از اوقات، افراد تجربه‌های خاص خود را تاتو می‌کنند تا به خود یادآوری کنند که زندگی ادامه دارد. همچنین از این طریق به خود می‌گویند که مجبورند این دوره‌های دشوار زندگی خود را پشت سر بگذارند.

۳- با تاتو می‌توانید مشکلات پوستی خود را بپوشانید.

تاتو می‌تواند به شما کمک کند قسمت‌هایی از بدن خود را که اصلاً دوست ندارید، بپوشانید. در حقیقت، برخی افراد دارای علائم و لکه‌هایی بر روی پوست خود هستند که آن‌ها را دوست ندارند. از طرفی راهی هم برای از بین بردن آن‌ها وجود ندارد. بنابراین، تاتو کردن یک طرح زیبا روی این علائم ناخوشایند می‌تواند به زیباتر کردن پوست شما کمک کند.

۴- شما می‌توانید تاتو را روی تمام قسمت‌های بدن خود بزنید.

مزیت دیگر خالکوبی این است که روی تمام قسمت‌های بدن شما قابل انجام است. در واقع، تقریباً هیچ ناحیه‌ای از بدن شما وجود ندارد که از نظر تئوری برای خالکوبی مناسب نباشد. با این حال، به یاد داشته باشید که مکان تاتوی خود را عاقلانه انتخاب کنید، زیرا تاتو اغلب تا آخر عمر با شما خواهد بود.

معایب تاتو بدن چیست؟

۱- تاتوی دائم پاک نمی‌شود.

به لطف فناوری‌های مدرن برای پاک کردن تاتو، دیگر لازم نیست که تاتوی خود را تا آخر عمر همراه خود داشته باشید. با این حال، پاک کردن تاتو می‌تواند بسیار دردناک باشد و اغلب بسیار پرهزینه است. علاوه بر این، نتایج این روش‌ها اغلب ضعیف هستند و تاتو به طور کامل پاک نمی‌شود. بنابراین، درست است که امکان حذف تاتو وجود دارد، اما همچنان این احتمال وجود دارد که تاتوی شما هرگز از بین نرود.

۲- ممکن است باعث عفونت شود.

تاتو چه معایبی دارد

از دیگر معایب تاتو بدن این است که ممکن است منجر به عفونت‌های جدی شود. در واقع، اگر تاتوکار شما اقدامات بهداشتی لازم را انجام ندهد، خطر ابتلا به عفونت در شما بسیار زیاد خواهد بود.

از این رو، حتما کسی را انتخاب کنید که در کار خود حرفه‌ای است و واقعاً می‌داند چه کاری انجام می‌دهد. همچنین تاتوکار شما باید نکاتی را در مورد چگونگی به حداقل رساندن خطر ابتلا به عفونت‌ها به شما ارائه دهد.

۳- تاتو به مرور زمان رنگ پریده می‌شود.

اگرچه تاتو یک عمر با شما خواهد بود، اما همیشه مانند روز اول زیبایی ندارد. در حقیقت، تاتوی شما به دلیل نور خورشید و سایر عوامل خارجی، با گذشت زمان از بین می‌رود. بنابراین طرحی که در ابتدا زیبا به نظر می‌رسید، ممکن است پس از سال‌ها دیگر ظاهر زیبایی نداشته باشند.

۴- ممکن است طرح درستی را انتخاب نکنید.

یکی دیگر از نقاط ضعف تاتو این است که افراد اغلب مطمئن نیستند که کدام طرح را باید انتخاب کنند. این می‌تواند یک مشکل بزرگ باشد زیرا در صورت انتخاب یک طرح اشتباه، احتمال این وجود دارد که بعداً در زندگی خود پشیمان شوید.

بنابراین قبل از انتخاب طرح، مطمئن شوید که این طرح واقعاً ۱۰۰٪ با ترجیحات شما متناسب است تا بعداً از تصمیم خود پشیمان نشوید.

۵- احساسات تغییر می‌کنند، اما تاتو نه!

همه ما با گذشت زمان کامل می‌شویم و در آینده مانند امروز نخواهیم بود. در واقع، ما با گذشت زمان اتفاقات زیادی را تجربه می‌کنیم و به دلیل این تجربه‌ها، احتمال تغییر احساسات و ترجیحات ما نیز وجود دارد.

از این رو ممکن است نظر شما درمورد طرح تاتوی خود تغییر کند و اگر پیام خاصی را برای تاتو انتخاب کنید، در آینده پشیمان خواهید شد.

تاتو تاج روی دست

۶- تاتو می‌تواند در پیدا کردن شغل مشکل‌ساز شود.

در حالی که در طی دهه‌های گذشته، بسیاری از شرکت‌ها تحمل بیشتری نسبت به تاتو نشان داده‌اند، اما برخی از شرکت‌ها هنوز نسبت به این موضوع سختگیر هستند.

در حقیقت، خالکوبی می‌تواند فرصت‌های شغلی شما را بسیار کاهش دهد. به ویژه در زمینه تجارت خدمات مشتری. از این رو، اگر در این زمینه‌ها کار می‌کنید، بهتر است از انجام خالکوبی صرف نظر کنید. در غیر این صورت شانس خود را برای دستیابی به آن مشاغل از دست می‌دهید.

۷- احتمال انتقال بیماری از طریق خالکوبی وجود دارد.

در صورت عدم رعایت بهداشت، خالکوبی ممکن است منجر به انتقال بیماری‌های جدی شود. در حقیقت، این احتمال وجود دارد که خالکوبی شما را به بیماری‌های جدی مانند HIV آلوده کند. بنابراین، آتلیه‌ای را برای خالکوبی انتخاب کنید که به آن اعتماد کامل دارید تا از بروز مشکلات جدی جلوگیری کنید.

۸- جوهر تاتو می‌تواند باعث ایجاد آلرژی شود.

برخی از افراد به جوهری که برای خالکوبی استفاده می‌شود، آلرژی دارند. اگر قصد خال کوبی دارید، اطمینان حاصل کنید که به مواد جوهر تاتو حساسیت ندارید. اگر شک دارید، بهتر است در مورد نوع جوهری که آتلیه خالکوبی استفاده می‌کند اطمینان حاصل کنید. همچنین، برای جلوگیری از هرگونه واکنش آلرژیک احتمالی، با پزشک خود مشورت کنید.

بر اساس مواردی  که گفته شد، شما باید تمام نکات مثبت و منفی تاتو را با دقت ارزیابی کنید. سپس بر اساس شرایط فردی و همچنین بر اساس نگرش طولانی مدت خود، تصمیم درستی در این زمینه بگیرید.

منبع: environmental-conscience

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
نظرات کاربران
اطلاع رسانی کن
guest
مثلا: نوشین جعفری
مثلا: me@example.com
برای اطلاع رسانی های و تخفیف های رز سرخ
0 کامنت
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنت ها

  • تماس با ۰۲۱۸۸۰۴۷۱۶۲
  • اینستاگرام رز سرخ
  • ارسال پیام در واتسپ
  • مشاوره رایگان

تماس با رز سرخ

۰۲۱۸۸۰۴۷۱۶۲


یا، ما با شما تماس می گیریم: