مراحل اصلاح ابرو با تیغ

مراحل اصلاح ابرو با تیغ در ۶ مرحله ساده

ارسال به دیگران:

سال هاست که ابروها یکی از موارد حساس در صنعت زیبایی محسوب می شوند. از شیدینگ ابرو گرفته تا روش های جدیدتر مانند لیفت و لمینت ابرو همگی راهی برای زیباتر شدن ابروها هستند. همچنین، روش های مختلفی نیز برای اصلاح ابرو وجود دارد که هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. به عنوان مثال شما می توانید از بند، وکس، یا موچین و قیچی برای برداشتن ابروهای خود استفاده کنید. اما اگر به دنبال یک راه بدون درد می گردید، ما به شما اصلاح ابرو با تیغ را پیشنهاد می کنیم. این راه سریع و بدون درد است و به راحتی می توانید خودتان آن را در خانه انجام دهید.

آموزش اصلاح و ابرو
آموزش اصلاح و ابرو دریافت مدرک فنی و حرفه ای
ثبت نام و مشاوره رایگان

تراشیدن ابرو با تیغ راحت است. اما اگر اصول انجام آن را ندانید ممکن است به ابرو و پوست خود آسیب برسانید. بنابراین، اگر قصد انجام این کار را دارید این مطلب را تا انتها بخوانید و تمام مراحل آن را با دقت دنبال کنید. ما در این مقاله شما را با نحوه اصلاح ابرو در خانه با تیغ و مزایا و معایب آن آشنا می کنیم.

مراحل اصلاح ابرو با تیغ در خانه

۱. تیغ اصلاح ابرو تهیه کنید

قبل از هر چیز لازم است یک تیغ مخصوص ابرو تهیه کنید. زیرا با تیغ های معمولی نمی توانید دقت بالایی برای تمیز کردن و فرم دادن به ابروهایتان داشته باشید.

تیغ اصلاح ابرو

۲. مقداری کرم به پوست دور ابروهایتان بزنید

تیغ ابزار خشنی است و می تواند به پوست شما آسیب برساند. بنابراین، قبل از شروع اصلاح، به ناحیه ای که قرار است اصلاح کنید مقداری کرم نرم کننده بزنید. این کار باعث می شود پوست شما مرطوب شده و در طی مراحل اصلاح زخم نشود. همچنین پوست نرم شده و حرکت تیغ روی آن روان تر خواهد بود.

۳. پوست ابروهای خود را بکشید

طریقه استفاده از تیغ ابرو به این صورت است که ابتدا تیغ را در دسته تیغ ابرو قرار دهید. سپس با یک دست خود پوست ابروی خود را بکشید. این کار به شما کمک می کند اصلاح دقیق تری داشته باشید. سپس تیغ را در دست دیگر خود بگیرید و کارتان را شروع کنید.

اصلاح ابرو با تیغ در خانه

۴. زیر ابروی خود را در جهت رشد مو بتراشید

مهم است که تیغ را در جهت رویش موها بکشید. اگر از تیغ در جهت مخالف استفاده کنید، ممکن است پوستتان را زخم کنید و احتمالاً موهای زیر پوستی ایجاد شود. در عوض، به آرامی تیغ را در جهتی که ابروهایتان رشد می کنند، بکشید. همچنین از اصلاح بالای ابرو خودداری کنید زیرا ممکن است غیرطبیعی به نظر برسد.

۵. ابروهایتان را در آینه چک کنید

به طور مرتب ابروهایتان را در آینه چک کنید. زیرا احتمال اینکه ابروهایتان را بیش از حد بردارید زیاد است. بنابراین بعد از هر مرحله عقب بروید، ابروهایتان را با دقت در آینه بررسی کنید و در صورت نیاز دوباره مراحل قبل را تکرار کنید.

اصلاح ابرو در خانه

۶. صورت خود را بشویید

پس از اتمام اصلاح ابرو، صورت خود را با یک پاک کننده ملایم صورت بشویید. این کار به پاک کردن باقی مانده کرم یا روغن از پوست شما کمک می کند. از مرطوب کننده در ناحیه‌ای که تازه تراشیده استفاده نکنید، زیرا می‌ تواند منافذ را مسدود کند.

نحوه شکل دادن به ابرو با تیغ

برای اینکه ابروهای خود را متناسب با فرم صورت خود بردارید، باید با اصول آن آشنا باشید. در ادامه به شما می گوییم که چطور نقاط مختلف ابروی خود را مشخص کنید. با یاد گرفتن این قواعد پایه ای می توانید انواع مدل ابرو دخترانه، زنانه، باریک و ضخیم را برای خود انتخاب کنید.

۱. تاج ابروی خود را مشخص کنید

نحوه شکل دادن به ابرو

یک مداد بردارید. یک طرف آن را روی مرکز سوراخ بینی خود قرار دهید و طرف دیگر را از گوشه داخلی چشمتان رد کنید تا به ابروهایتان برسد. نقطه ای که مداد نشان می دهد، تاج ابروی شما خواهد بود.

۲. کمان ابروهایتان را مشخص کنید

عنبیه یا همان قسمت رنگی چشم شما می تواند به عنوان یک راهنمای عالی برای تعیین نقطه کمان ابروی شما عمل کند. به روبه رو نگاه کنید. سر یک مداد را در گوشه سوراخ بینی خود قرار داده و آن را در مسیر عنبیه به سمت ابروها بکشید. نقطه ای که مداد نشان می دهد محل حدودی کمان ابروی شماست. در واقع قوس ابروی شما باید حدود ۳ میلی متر از لبه خارجی عنبیه شما فاصله داشته باشد.

تعیین نقطه کمان ابرو

۳. انتهای ابروی خود را باریک کنید

پس از تعیین قوس ابرو، نوبت آن می رسد که ضخامت ابروی خود را در انتهای آن کمتر کنید. زیرا ابروها به طور طبیعی به سمت انتهای آن باریک تر می شوند. برای این کار می توانید تیغ را در امتداد مسیر انتهای ابرو روی پوست قرار دهید و موهای اضافی آن را بتراشید.

تراشیدن ابرو با تیغ

۴. وسط ابروهای خود را فراموش نکنید

برای اینکه ابروهای تمیزتری داشته باشید، بهتر است که بین دو ابروی خود را نیز تمیز کنید. تیغ را به صورت زاویه دار در میان ابروهای خود نگه دارید و موهای اضافی آن را بردارید. برای اینکه در مرحله موهای ابروی خود را بیش از حد نتراشید،‌ نقطه ای که از قبل برای تاج ابروی خود تعیین کرده بودید را با مداد علامت بزنید.

۵. با قیچی موهای ابروهایتان را مرتب کنید

اصلاح ابرو با تیغ و قیچی

ابروهایتان را به سمت بالا شانه کنید. قسمت هایی که از کادر ابروی شما خارج می شوند را با قیچی کوتاه کنید. سپس به سمت پایین شانه کنید و مرحله قبل را دوباره انجام دهید. در نهایت می توانید حالت ابروهایتان را با ژل ابرو تثبیت کنید.

آیا اصلاح ابرو با تیغ خطرناک است؟

اصلاح ابروها با تیغ در صورتی بی خطر است که مانند هر قسمت ظریف دیگر بدن، با دقت انجام شود. بسیار مهم است که تیغ را به صورت ملایم روی پوست بکشید تا از بریدگی جلوگیری شود. همچنین، زاویه قرار گرفتن تیغ در هنگام اصلاح اهمیت زیادی دارد. تیغ باید همیشه به صورت زاویه دار روی پوست قرار بگیرد. نه کاملا صاف و عمودی.

طریقه استقاده از تیغ ابرو

مزایای برداشتن ابرو با تیغ

 • ابرو برداشتن با تیغ بسیار راحت است و می توانید آن را در خانه انجام دهید.
 • به سرعت انجام می شود و در مواقعی که عجله دارید می توانید این روش را امتحان کنید.
 • بدون درد است.
 • تیغ قابل حمل و در دسترس است و در هر جایی که هستید می توانید به سرعت موهای اضافی ابروهای خود را بردارید.

معایب برداشتن ابرو با تیغ

 • ممکن است به پوست شما آسیب برساند.
 • می تواند باعث رشد موهای زیرپوستی شود.
 • در صورت زیاده روی در انجام این روش،‌ موها به مرور ضخیم می شوند.
 • رشد مجدد موها پس از تیغ زدن به سرعت انجام می شود.

آیا پس از اصلاح با تیغ، ابروهای من مجدد رشد می کنند؟

اگر نگران رشد مجدد ابروهای خود پس از اصلاح هستید، باید بگوییم که جای هیچگونه نگرانی نیست. همانطور که موهای سایر قسمت های بدن پس از اصلاح دوباره رشد می کنند، این اتفاق برای موهای ابرو هم می افتد. به طور معمول ۶ تا ۸ هفته طور می کشد تا ابروهای شما به طور کامل رشد کنند. البته سرعت رشد مو در افراد مختلف متفاوت است. عجله نکنید و صبور باشید. موهای شما به حالت اول خود برخواهند گشت.

نرگس شریفی

شما کدام روش اصلاح ابرو را ترجیح می دهید؟ تیغ، بند، موچین یا وکس؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: wikihow

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 12 میانگین: 3.3]
نظرات کاربران
اطلاع رسانی کن
guest
مثلا: نوشین جعفری
مثلا: me@example.com
برای اطلاع رسانی های و تخفیف های رز سرخ
13 کامنت
قدیمی
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنت ها
Person

سلام من قبلا تقربیا کل ابرو هامو با ژیلت زده بودم و طبق چیزی تو بعضی مقاله ها خونده بودم این بود که بعد از هر خواب جنس مو های ابرو تغییر میکنه و خب بد حالت تر هم شده بود، درست بود اما الان میخوام ابروم به حالت قبل از تیغ زدن برگرده اگر کل ابرو ها به وسیله ای غیر از تیغ کامل صفر بزنم درست میشه؟

رویا کریمی

بله درست میشه

Person

عذر میخوام فقط اینکه با چی پیشنهاد میدید زده بشه که موجب افزایش ضخامتش نشه
و با توجه به اینکه جوانی 19 ساله هستم ابرو هام رشد میکنه؟

رویا کریمی

دوست گرامی، کل ابروها رو فقط با همون وسیله میتونید بزنید. من فکر کردم منظور شما ابرو برداشتن هست که اگر با موچین بردارید موهای ابرو دوباره به حالت قبل برمیگرده، موهای ابرو رو با هر وسیله ای اگر بتراشید حالتش عوض میشه اما اگر از ریشه در بیارید حالتش تغییری نمیکنه.

Konol

سلام وقت بخیر
پسر 17 ساله هستم و دوستان من به شوخی قسمتی از ابروم رو با قیچی زدن البته نه از ریشه، حدودا چقدر طول میکشه ابروم کامل رشد کنه؟

رویا کریمی

دوست گرامی، بین دو تا سه هفته طول میکشه بستگی به سرعت رشد موهای شما داره.

رویا

سلام من بالای ابروم رو با تیغ زدم بعد ۲ الی ۳ روز درمیاد یعنی معلوم میش ب تیغ زدن ادامه بدم مشکلی هست آیا!؟

رویا کریمی

رویا عزیز، دقیق متوجه سوال شما نشدم ولی اگر قصد شیو صورت با تیغ رو دارید، مشکلی نیست اما بعد از مدتی موهای اون قسمت کلفت تر در میاد.

مبینا

یه دختر ۱۴ ساله ام و وسط ابروها مو برداشتم و پشت لبم میخوام بدونم چقدر طول میکشه که دوباره اونا رشد کنند

رویا کریمی

مبینا عزیز، معمولا دو هفته طول میکشه ولی بازم بستگی به سرعت رشد مو در بدن شما داره.

مرتضی

سلام ببخشید من امشب کل ابرو هایم را با تیغ زدم میشه بگید ایا دوباره ابرو هایم در میاد ؟واگر در میاد چقدر تول می کشه که سیاه بشه

رویا کریمی

دوست گرامی، بستگی به سرعت رشد موهای شما داره. معمولا دو تا سه هفته طول میکشه.

زهرا

سلام من دخترم ۱۷ سالمه خیلی وقته که وسط ابرومو با تیغ زدم یکمی هم تاج ابرومو زدم الان خیلی بد شده اگه هم بمونم کامل در بیاد دیگه مثل قبل نمیشه به نظرتون چیکار کنم

 • تماس با ۰۲۱۸۸۰۴۷۱۶۲
 • اینستاگرام رز سرخ
 • ارسال پیام در واتسپ
 • مشاوره رایگان

تماس با رز سرخ

۰۲۱۸۸۰۴۷۱۶۲


یا، ما با شما تماس می گیریم: