سایه چشم اکلیلی

انتخاب بهترین مدل سایه براساس فرم چشم ها

ارسال به دیگران:

برای بهره ‌مندی از آرایش چشم مناسب باید ابتدا از فرم چشم ‌های خود مطلع باشید. در واقع اهمیت دانستن فرم چشم با انتخاب رنگ سایه و مدل سایه برابری می‌ کند. استفاده از فرم و رنگ مناسب برای سایه زدن می ‌تواند به چشمان شما گیرایی زیادی ببخشد. امروزه متد های بسیاری برای آرایش چشم به وجود آمده ‌است. اما بهترین تکنیک گریم و میکاپ چشم استفاده از تکنیک سایه زدن می باشد. روش سایه زدن به شما اجازه می‌ دهد که با استفاده از تکنیک‌ های آرایشی مناسب به تغییر فرم چشم ‌های خود بپردازید. به این ترتیب می ‌توانید با ایجاد تغییرات جزئی، ایرادات ظاهری چشم‌ هایتان را بپوشانید. در این مقاله قصد داریم به انتخاب بهترین مدل سایه براساس فرم چشم های شما کمک کنیم. با ما همراه باشید.

آموزش خودآرایی
آموزش خودآرایی دریافت مدرک فنی و حرفه ای
ثبت نام و مشاوره رایگان

مدل سایه برای چشم‌ های بادامی

چشم ‌های بادامی از لحاظ زیبایی مناسب ‌ترین نوع چشم‌ ها هستند. در واقع اجزای چشم در این مدل، با یکدیگر متناسب هستند. یعنی پلک‌ها، کاسه چشم و استخوان ابرو با یکدیگر به خوبی هماهنگ شده ‌اند. افرادی که چشم‌ های بادامی دارند، می‌توانند از انواع روش‌ های سایه زدن استفاده کنند و هیچ محدودیتی در انتخاب مدل سایه خود ندارند با این حال نکاتی وجو دارد که با رعایت آنها میتوانید جذابیت چشمهایتان را چندبرابر کنید ، برای مثال بهترین مدل سایه چشم برای این مدل چشم ها سایه اسموکی میباشد، سایه باید طوری زده شود که درپلک ایجاد عمق کند بهتراست از رنگ های خنثی ازجمله طیف رنگ خاکستری و قهوه ای استفاده کنید بهتر است از رنگ های روشن در قسمت لبه چشم برای برجسته کردن پلک استفاده کنید.

مدل سایه برای چشم فاصله‌ دار

فاصله میان چشم‌ های شما باید به اندازه یک چشم باشد. در غیر این صورت فرم چشمان شما فاصله ‌دار است. برای سایه زدن چشم‌ های فاصله ‌دار، بهتر است از سایه‌ هایی با تناژ رنگی متوسط انتخاب شود. بد نیست این سایه متوسط تا انتهای پلک چشم ‌ها ادامه پیدا کند. به این صورت تعادل بهتری بین اجزای صورت برقرار می ‌شود. استفاده از سایه ‌های روشن ‌تر در گوشه ‌های داخلی چشم‌ ها منجر به بیشتر شدن فاصله میان چشم ‌ها می‌شود.شما نباید از سایه های براق و شاین استفاده کنید این کار باعث دورتر دیده شدن چشمهایتان میشود بهترین رنگ برای قسمت جلوی چشم رنگ های مات و برای قسمت بیرونی رنگ های تیره میباشد . منظور ما از رنگ های تیره به هیچ عنوان رگ مشکی نمیباشد میتوانید از رنگ قهوه ای استفاده کنید .

مدل سایه برای چشم نزدیک به هم

اگر فاصله میان چشم‌ هایتان کمتر از یک چشم است یعنی از چشم ‌های نزدیک به هم برخوردارید. در این صورت استفاده از سایه‌ های تیره در قسمت‌ های داخلی چشم منجر به نزدیک ‌تر شدن چشم ‌ها می‌ شود. بنابراین بهتر است برای گوشه‌ های داخلی از سایه روشن و در قسمت‌ های خارجی از سایه تیره استفاده کنید. نکته‌ای بسیار مهم در آرایش چشم‌های نزدیک به هم اسموکی کردن سایه ی آن است.اسموکی یک انتخاب ایده آل برای شماست. یک سایه چشم تیره مانند رنگ‌های مشکی یا قهوه‌ای برای گوشه خارجی چشم استفاده کنید اگر نمیخواهید از رنگ های تیره استفاده کنید بهترین انتخاب برای شما ارغوانی یا آبی تیره میباشد با استفاده از براش همه ی خطوط میان رنگ‌های سایه را محو کنید.

سایه چشم ساده

مدل سایه برای چشم‌ های گرد

چشم ‌های گرد از لحاظ ظاهری شباهت زیادی به چشم‌ های بادامی دارند. فقط فرم کلی چشم‌ های گرد برجسته‌ تر است. چشم ‌های گرد می‌توانند از انواع روش‌های سایه زدن در قسمت بالایی چشم استفاده کنند. اما هر نوع آرایش زیر چشم، حتی اگر یک خط باریک هم باشد می‌ تواند به گرد بودن چشم‌ ها دامن بزند.روی استخوان ابرو و قسمت داخلی چشمتان سایه رنگ روشن بزنید این کار از فرورفته دیده شدن چشم شما جلوگیری میکند . سایه های رنگ تیره خیلی مناسب پشت پلک شما نیستند از آنها در گوشه بیرونی چشم هایتان برای کشیده تر دیده شدن چشم ها استفاده کنید .

مدل سایه برای پلک ‌های افتاده

این فرم چشم‌ ها تمایل به افتادگی دارند. بنابراین بهتر است از روش‌های سایه زدن به سمت بالا استفاده کنید. برای این که فرم چشم‌ها را اصلاح کنید می‌توانید سایه خود را از گوشه خارجی چشم به سمت بالا بکشید. می‌توانید در انتهای آرایش خود از گوشه اسفنج ‌های مثلثی شکل برای این منظور استفاده کنید. فقط کافیست اسفنج یا براش آرایشی را از گوشه چشمان خود به سمت بالا بکشید تا نتایج آنی را مشاهده کنید.بهترین انتخاب رنگ برای شما رنگ های مات است سایه ها با رنگ نخودی مایل به کرم افتادگی پلک هارا کمتر نشان میدهند .

مدل سایه برای چشم‌ های کشیده

فرم چشمان کشیده، مخالف چشم‌ های افتاده است. بنابراین برای این فرم چشم بهتر است از روش‌های سایه زدن به سمت بالا اجتناب کنید. به این صورت حالت متناسب ‌تری به چشمان خود می ‌بخشید. برای آرایش چشم‌های کشیده، بهتر است در گوشه خارجی پایینی چشم‌ ها از سایه تیره استفاده کنید. روی پلک‌ ها از سایه‌ هایی با تناژ متوسط استفاده کنید. می‌توانید از همین سایه هم برای امتداد پایینی پلک استفاده کنید. بهتر است استخوان ابروها را هم هایلایت کنید تا برجسته تر به نظر برسد.

ما در مقاله ای جداگانه درباره کشیدن خط چشم بر اساس فرم چشم توضیح داده‌ایم تا بهترین مدل مورد نظرتان را بتوانید انتخاب کنید.

مدل سایه برای چشم‌ های برجسته

چشم ‌های برجسته یا برآمده در واقع از پلک‌ها و کاسه چشم برجسته برخوردارند. استفاده از سایه روشن روی پلک و سایه تیره در خط بالای پلک فقط منجر به اغراق در برجستگی چشم می ‌شود. فراموش نکنید که سایه روشن منجر به برجسته ‌تر شدن و سایه تیره منجر به فرورفتگی بیشتر می ‌شود. برای چشم‌ های برجسته کافیست که یک سایه متوسط رو به تیره برای پشت پلک خود استفاده کنید. برای خط بالای پلک هم از یک سایه روشن ‌تر استفاده کنید. به این ترتیب شک نداشته باشید از نتایج به دست آمده لذت خواهید برد.

سایه چشم هدی بیوتی

مدل سایه برای چشم ‌های درشت

استفاده از سایه‌ هایی با تناژ متوسط که در سراسر چشم ادامه دارد مناسب چشم ‌های درشت است. همچنین این سایه می ‌تواند در خطوط بالایی و پایینی پلک استفاده شود. استفاده اندکی از سایه تیره در گوشه‌ های خارجی هم می ‌تواند ظاهر جذاب‌ تری به این نوع چشم ‌ها ببخشد.استفاده از سایه های روشن برای برجسته کردن استخوان ابرو میتواند به زیبایی چشم شما کمک کند . سایه های شاین بری شما مناسب است اما در استفاده از آن زیاده روی نکنید.

مدل سایه برای چشم‌ های گود رفته

چشم‌های گود رفته بر خلاف چشم ‌های برجسته هستند. اما در واقع روش‌های سایه زدن در هر دوی این فرم‌ ها یکی است. فرم کاسه چشم گود و با یک پلک معمولی است. بنابراین در قسمت زیر پلک از سایه‌های تیره بپرهیزید تا منجر به گودتر شدن فرم چشم‌ها نشود. بهتر است از سایه‌ هایی با تناژ متوسط برای پلک بالا و پایین استفاده کنید.بهترین راه برای باز کردن و از بین بردن تیرگی ور چشم استفاده از هایلایترهای رنگ روشن است. از سایه ی براق استفاده کنید اما زیاده روی نکنید.

مدل سایه برای چشم‌ های ریز

برای آرایش چشم ‌های ریز باید از هرگونه سایه یا خط چشم تیره بپرهیزید. زیرا این نوع سایه‌ ها فقط منجر به کوچک ‌تر شدن چشم‌ ها می‌شوند. بهتر است از سایه متوسط رو به روشن در اطراف چشم استفاده کنید. همچنین از خط چشم فقط در پلک بالایی استفاده کنید.از یک سایه رنگ روشن برای زیرسازی آرایش خود استفاده کنید این سایه را زیر پلک هم میتوانید بزنید . سایه گوشه چشم ها باید سایه ی رنگ روشن باشد .

مدل سایه برای پلک ‌های پف دار

زمانی که چین و چروک‌ های چشم روی پلک بیفتند، پف دار به نظر می ‌رسد. اغلب افراد تصور می‌ کنند که با استفاده از سایه تیره در خط بالای پلک می‌ توانند پف پشت چشم را بپوشانند. اما در واقع این روش فایده ندارد. زیرا پلک‌ های پف دار از خط پلک واضحی برخوردار نیستند. اما با استفاده از یک سایه خنثی و تیره در پشت پلک، از تعادل بهتری در اجزای چهره خود برخوردار می ‌شوید. سایه را به تدریج به سمت بالای پلک تیره‌ تر کنید تا به فاصله نیم اینچی ابروها برسید. سپس استخوان ابرو را هایلایت کنید. استفاده از مقداری سایه هایلایت در گوشه ‌های چشم هم می ‌تواند به بازتر شدن چشم‌ ها کمک کند. در انتها از انواع ریمل سنگین برای مژه‌ های خود استفاده کنید. بهتر است ابروهایتان همیشه تمیز باشند تا فضای کافی برای آرایش چشم مناسب و روش‌ های سایه زدن داشته باشید.

منبع: plainjanebeauty

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
نظرات کاربران
اطلاع رسانی کن
guest
مثلا: نوشین جعفری
مثلا: me@example.com
برای اطلاع رسانی های و تخفیف های رز سرخ
0 کامنت
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنت ها

  • تماس با ۰۲۱۸۸۰۴۷۱۶۲
  • اینستاگرام رز سرخ
  • ارسال پیام در واتسپ
  • مشاوره رایگان

تماس با رز سرخ

۰۲۱۸۸۰۴۷۱۶۲


یا، ما با شما تماس می گیریم: