چگونه موهای خود را فر کنیم طبیعی

آموزش ۷ روش فر کردن مو در منزل بدون استفاده از حرارت

ارسال به دیگران:

0

فر کردن مو می‌تواند تغییر بسیار چشمگیری در ظاهر شما ایجاد کند. اگر به دنبال راهی برای تنوع دادن به ظاهر موهای خود هستید اما نمی‌خواهید به رنگ مو یا کوتاهی مو های خود فکر کنید،‌ حتما این روش را امتحان کنید. همانطور که می‌دانید،‌ فر کردن مو با ابزارهای حرارتی مثل سشوار و اتوی مو می‌تواند سخت و زمان‌بر باشد. همچنین،‌ حرارت ممکن است به موهای شما آسیب برساند. بنابراین احتمالا به فکر افتاده‌اید که روش‌های دیگری را امتحان کنید.

ما در این مقاله ۷ روش ساده و موثر را به شما آموزش می‌دهیم تا بتوانید در منزل و بدون نیاز به ابزارهای حرارتی، موهای خود را فر کنید.

چگونه موهای خود را بدون ابزارهای حالت دهی فر کنیم؟

تمام آنچه شما باید انجام دهید این است که کمی بیشتر تلاش کنید. با پیروی از روش‌ها و نکات زیر می‌توانید موهای خود را در خانه فر کنید:

۱. موهایتان را ببافید

هر دختری دوست دارد حالت موهای خود را تغییر دهد و گاهی آن‌ها را فر کند. ساده‌ترین روش فر کردن مو در منزل بافت مو است. ابتدا با شستن موها یا مرطوب کردن آن‌ها با اسپری شروع کنید. اگر موهایتان را شسته‌اید،‌ کمی صبر کنید تا خشک شود و فقط کمی رطوبت داشته باشد و بعد شانه کنید. برای فرهای درشت، کل موهایتان را تنها در یک یا دو دسته ببافید اما برای فرهای ریزتر، تعداد بافت‌ها باید بیشتر باشد. حتما همه موها را تا زمانی که کاملا مرطوب هستند ببافید. شما باید بافت موهایتان را یک شب تا صبح یا حداقل برای چند ساعت نگه دارید. بعداً می‌توانید با دستتان آن‌ها را باز و شانه کنید.

چگونه موهای خود را فر کنیم دخترانه

۲. مدل گوجه‌ای را امتحان کنید

ابتدا با شستشو یا مرطوب کردن موهای خود شروع کنید. موهای خود را کاملاً شانه کنید تا گره نخورد. برای فرهای باز، یک دسته در قسمت بالای سر خود درست کنید. اما اگر می‌خواهید فرها ریزتر و بیشتر باشد، موهای خود را به دو دسته تقسیم کنید و دو گوجه بالای سر خود درست کنید. با استفاده از سنجاق سر و کش مو آن‌ها را سفت کنید. بعد از چند ساعت، موهایتان را باز کنید و از مدل جدید آن لذت ببرید.

۳. موهای خود را بپیچید و رول کنید

این یک راه جالب برای فر کردن موها است. موهای خود را مرطوب کنید و با یک شانه دندانه‌دار شانه کنید. دسته کوچکی از مو را از قسمت جلویی بالای سر خود برداشته و آن‌ها را در یک جهت بچرخانید. سپس رشته پیچ خورده را با استفاده از سنجاق و کش مو، به حالت گوجه‌ای محکم بپیچید. این کار را با موهای باقیمانده نیز تکرار کنید و بگذارید یک شب تا صبح در این حالت بماند. صبح موهای خود را باز کنید تا موهای فر زیبای خود را ببینید.

۴. از جوراب استفاده کنید

ممکن است فر کردن موها با استفاده از جوراب خنده‌دار به نظر برسد اما این روش بسیار موثر است. موهای خود را با اسپری مرطوب کنید، اما مراقب باشید که کاملا خیس نشوند. موها را بالا بکشید و به صورت دم اسبی محکم ببندید. یک جوراب بردارید، هر قسمت از موهای خود را به آن بپیچید و ببافید. برای بقیه قسمت‌ها هم همین کار را تکرار کنید و بگذارید یک شب به همین حالت بماند. صبح روز بعد، پس از باز کردن جوراب‌ها موهای بی نظیر و متفاوت خود را خواهید دید.

چگونه بدون بابلیس موهای خود را فر کنیم

۵. بیگودی را فراموش نکنید

بیگودی یک راه عالی برای شینیون مو است و همچنین موهای شما را از آسیب گرما نجات می‌دهد. اگر فرهای ریز می‌خواهید بیگودی‌های کوچک را انتخاب کنید و اگر فر درشت می‌خواهید، بیگودی‌های بزرگتر. برای فر کردن موهایتان با بیگودی به روش زیر عمل کنید.

موهای خود را با یک شامپوی حجم دهنده بشویید یا فقط با اسپری آب مرطوب کنید. با استفاده از حوله رطوبت اضافی موهای خود را بگیرید. تکه‌ای از موهایتان را جدا کنید، بیگودی را روی آن بگذارید و به سمت بالا رول کنید تا به کف سرتان برسد. برای محکم کردن بیگودی‌ها به سنجاق نیاز نخواهید داشت. اگر بیگودی به موهایتان نچسبید، یعنی تکه مویی که جدا کردید بسیار ضخیم است.

بگذارید بیگودی‌ها چند ساعت روی سرتان بماند تا موهایتان کاملا خشک شود. می‌توانید از این زمان برای آرایش کردن یا کارهای دیگر خانه استفاده کنید. پس از این مدت، بیگودی‌ها را باز کنید و موهایتان را با انگشتتان شانه کنید.

۷. موهایتان را به روش گره بانتو فر کنید

این روش فرهای ریز و فنری به شما می‌دهد و برای انواع مو مناسب است. برای انجام این روش، مانند همیشه قدم اول مرطوب کردن موهایتان است. وقتی که موهای شما حدود ۸۰ درصد خشک شد، یک قسمت ۱ تا ۲ اینچی از آن را جدا کنید (هرچه قسمت کوچکتر باشد، فرهای شما ریزتر و محکم‌تر خواهد شد) و شروع به پیچ دادن کنید تا شبیه به طناب شود. این قسمت را محکم به دور خود بچرخانید، یک گوجه پیچ خورده کوچک ایجاد کنید و سپس با سنجاق آن را سفت کنید. این کار را با تمام موهایتان انجام دهید. کلاه دوش بپوشید و بگذارید یک شب بماند. صبح روز بعد کلاه دوش را برداشته و بگذارید موهایتان خشک شود. پس از باز کردن گره‌ها، موهایتان را با انگشت شانه کنید و با یک اسپری کار را تمام کنید.

چگونه در خانه موهای خود را فر کنیم

۶. با سنجاق سر موهای خود را ببندید

این روش کلاسیک هیچوقت قدیمی نمی‌شود و همچنین یک روش فوق‌العاده برای فر کردن مو بدون استفاده از حرارت است. برای این کار موهای خود را با یک شامپوی حجم دهنده خوب بشویید و با یک شانه دندانه‌دار درشت شانه کنید. با حوله موهای خود را خشک کنید و آب اضافی آن را کاملا بگیرید.

مقداری ژل به موهایتان بزنید. یک قسمت از موهایتان را جدا کنید، انتهای آن را به دور انگشتتان بپیچید تا یک حلقه ایجاد شود. حلقه را با سنجاق‌های ریز روی سرتان محکم کنید. اگر تکه‌های مویی که جدا می‌کنید خیلی ضخیم باشند، سنجاق روی آن فرورفتگی ایجاد می‌کند.

این کار را برای بقیه موهایتان هم انجام دهید. یک روسری ابریشمی دور موهایتان بپیچید تا سنجاق‌ها در جای خود محکم بمانند. روسری همچنین به جذب رطوبت مو کمک می‌کند. صبح روز بعد سنجاق‌ها را باز کنید و موهایتان را به آرامی با انگشت شانه کنید تا ظاهر تکه‌ای آن از بین برود. برای ماندگاری بیشتر از مقداری اسپری مو استفاده کنید.

منبع: stylecraze

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنت ها

  • تماس با ۰۲۱۸۸۰۴۷۱۶۲
  • اینستاگرام رز سرخ
  • ارسال پیام در واتسپ
  • مشاوره رایگان

تماس با رز سرخ

۰۲۱۸۸۰۴۷۱۶۲


یا، ما با شما تماس می گیریم: