مدل بافت مو دخترانه ساده

آموزش قدم به قدم ۳ مدل بافت مو شیک و دخترانه

ارسال به دیگران:

0

بافت مو یکی از روش های بسیار ساده و در عین حال شیک برای مدل دادن به موهاست. بافت مو را هم می‌توان به تنهایی و هم همراه با شینیون مو انجام داد. در ادامه چند مدل بافت مو ی بسیار شیک و دخترانه را به شما آموزش می‌دهیم. با ما همراه باشید.

۱. آموزش بافت مو هلندی دو طرفه

ویدئو شماره ۱- شانه کردن مو

۱. بافت را با شانه کردن موها شروع کنید

برای شروع بافت، ابتدا موها را شانه کنید تا تمام گره های آن باز شود. سپس کل موها را مانند تصویر از پشت سر به دو قسمت مساوی تقسیم کنید.

ویدئو شماره ۲- جدا کردن یک بخش از مو

۲ . یک بخش از موهای سمت چپ را جدا کنید

یک بخش از موهای سمت چپ را به اندازه ۵ سانتی‌متر جدا کرده و آن را به سه قسمت مساوی تقسیم کنید. البته می‌توانید با قسمت سمت راست نیز شروع کنید. به تصمیم شما بستگی دارد.

ویدئو شماره ۳- شروع بافت

۳. بافت مو را شروع کنید

رشته سمت چپ را از زیر رشته وسط عبور دهید. اکنون رشته سمت چپ در وسط قرار دارد. سپس، رشته سمت راست را از زیر رشته میانی جدید عبور دهید. دقت کنید که رشته های کناری را از روی رشته وسط رد نکنید. زیرا در این صورت دیگر بافت هلندی نخواهید داشت.

ویدئو شماره ۴- اضافه کردن مو به بافت

۴. مقداری از موهای سمت چپ سرتان را جدا کنید

یک دسته باریک از موهای سمت چپ سرتان را جدا کنید. این دسته باید از رشته های اصلی باریک‌تر باشد. سپس آن را به رشته سمت چپ اضافه کنید و آن را از زیر رشته وسط عبور دهید. این کار را برای رشته سمت چپ نیز انجام دهید و به همین صورت تا انتهای خط رویش موهایتان را بباقید.

ویدئو شماره ۵- بافتن مو تا انتها

۵. بقیه موها را به روش بافت معمولی ببافید

پس از اینکه از تمام موها را تا انتهای خط رویش مو بافتید، بقیه مو را تا انتها به روش معمولی ببافید و آن را با کش پلاستیکی نازک محکم کنید. سمت راست را هم به همین ترتیب ببافید. به همین سادگی یک بافت موی هلندی دوطرفه زیبا خواهید داشت.

۲. آموزش بافت مو تیغ ماهی

ویدئو شماره ۱- تقسیم بندی مو

۱. ابتدا مو را شانه کرده و به دو بخش تقسیم می‌کنیم

برای شروع بافت، ابتدا موها را به دقت شانه کنید تا تمام گره های آن باز شود. سپس آن را به دو بخش مساوی تقسیم کنید. بخش سمت چپ را با یک گیره ببندید و بخش سمت راست را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید.

ویدئو شماره ۲- شروع بافت

۲. بافت را شروع کنید

یک بخش کوچک از قسمت خارجی رشته سمت چپ جدا کنید. آن را از روی رشته چپ عبور داده و به رشته سمت راست متصل کنید. همین کار را برای رشته سمت راست نیز انجام دهید.

  • دقت کنید که پس از انجام این کار، شما همچنان ۲ رشته خواهید داشت.
  • تا جایی که می‌توانید بافت را محکم و سفت انجام دهید تا در نهایت ظاهر بهتری داشته باشد.
ویدئو شماره ۳- پایان بافت و بستن مو

۳. همین روش را تا انتهای موها ادامه دهید

به همین ترتیب تا انتهای مو را ببافید. انتهای آن را با یک کش پلاستیکی نازک محکم کنید. می‌توانید برای زیباتر و حجیم تر جلوه دادن بافت، قسمت هایی از آن را به سمت بیرون بکشید و کمی باز کنید. سمت دیگر موها را نیز به همین ترتیب ببافید تا یک بافت تیغ ماهی دوطرفه زیبا داشته باشید.

۳. بافت مو آبشاری

ویدئو شماره ۱- تقسیم بندی موها

۱. اولین بخش موهای خود را جدا کنید

اولین قسمت موهای خود را جدا کرده و آن را به ۳ قسمت مساوی تقسیم کنید. وضعیت قرارگیری دست هنگام بافتن مو مهم است. معمولاً بهترین راه برای نگه داشتن مو هنگام بافتن، نگه داشتن ۲ رشته مو در یک دست و نگه داشتن قسمت سوم مو در دست دیگر است.

ویدئو شماره ۲- شروع بافت

۲. بافت مو را شروع کنید

برای بافتن اولین ردیف از روش بافت پایه استفاده کنید. یعنی رشته چپ را از روی رشته وسط و همچنین رشته راست را از روی رشته وسط عبور دهید.

ویدئو شماره ۳- اضافه کردن موهای بیشتر به بافت

۳. موهای بیشتری به بافت اضافه کنید

بعد از اتمام بافت اولین ردیف، یه قسمت از موهای نزدیک به رشته سمت راست را از قسمت بالای سرتان جدا کنید. این قسمت از مو را به رشته سمت چپ که اکنون به سمت راست منتقل شده، اضافه کنید. سپس آن را ببافید. به این صورت که رشته سمت چپ را که اکنون ضخیم‌تر از قبل شده است، از روی رشته میانی عبور دهید. اما برای رشته سمت راست این کار را تکرار نکنید. آن را رها کنید و بگذارید آویزان بماند. این کار حالت آبشاری به موهای شما می‌دهد.

ویدئو شماره ۴- ادامه بافت

۴. بافت را به همین ترتیب ادامه دهید

بافت را به همین روشی که توضیح دادیم ادامه دهید. دقت کنید که تکه موهایی که جدا می‌کنید یک اندازه باشند. این روش مانند روش بافت مو فرانسوی است، با این تفاوت که بافت فرانسوی به صورت عمودی و بافت آبشاری به صورت افقی است.

۵. بافت را تمام کنید

آموزش بافت مو آبشاری

زمانی که بافت تقریبا به اطراف گوش شما رسید، می‌توانید آن را تمام کنید. مابقی موهایتان را با روش بافت معمولی ببافید و انتهای آن را با یک کش پلاستیکی کوچک ببندید. اکنون یک بافت آبشاری زیبا دارید.

منبع: wikihow

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنت ها

  • تماس با ۰۲۱۸۸۰۴۷۱۶۲
  • اینستاگرام رز سرخ
  • ارسال پیام در واتسپ
  • مشاوره رایگان

تماس با رز سرخ

۰۲۱۸۸۰۴۷۱۶۲


یا، ما با شما تماس می گیریم: